IMT

Linijska. Nema lufta, probao sam rukom da povučem oprugu do kraja ali isto neće da se ugasi. Ne skida mi se pumpa jer lepo radi pa zato pitam da li je neko ima sličan problem.
@BARBULA, @MONTOYA Dosadno vam?
To sto sam napisao je istinita prica s pocetka 70tih proslog veka... naravno i uspelo je
 
Linijska. Nema lufta, probao sam rukom da povučem oprugu do kraja ali isto neće da se ugasi. Ne skida mi se pumpa jer lepo radi pa zato pitam da li je neko ima sličan problem.
@BARBULA, @MONTOYA Dosadno vam?
Imali smo slicno iskustvo, pri rastavljanju traktora na pola zaboravljena poluga gasenja i polomilo se nesto. Pumpa nosena na remont i posle toga je radio bez problema. To je bilo jos pre nekih 15-20 godina
Mislim teorijski mozes i sam da rasturis regulator pozadi ali nije preporucljivo ima mnogo sitnih delova a tegovi regulatora su kao kugle i ispadaju i ako promasis nesto moze da ode u iberturu i da razleti motor. Rotaciona je vec dosta jednostavnija i nju bi mogao i sam.
 
  • Like
Reagovanja: nem
Gde se nalazi taj prekidac da ako hoces da upalis 533 moras reduktor u nulti polozaj da stavis?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Može biti problem vakuumski regulator pumpe visokog pritiska. Ne znam kako ce se ponasati kad u usisnu granu dovedes pritisak. Mislim da ce pomeriti letvu ka punom gasu i kad ne treba
 
Motori nemaju neke slicnosti, sem mozda sto su cilindri priblizne mere.
Na 533 valjda ima neka klapna u usisnoj grani pa preko nje ide gas, tako nesto...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Znaci kad bi se zamenio taj regulator onda bi mogla da se nakaci turbina? A od cega pase mehanicki regulator?
Ne moze se ugraditi turbina na imt 533 jer pumpa nema klasican regulator, dodavanje gasa ide preko vakum membrane koja povlaci ili gura nazubljenu letvu a vakum dobija iz usisne grane koji se regulise pomocu leptira na usisnoj grani. Kad bi turbina ubacila nad pritisak u usisu sve bi se poremetilo.
 
Predpostavio sam da ima nesto zbog cega ljudi njima ne ugradjuju turbine samo nisam znao sta. Naso sam jedan fin 533 pa sam mislio da ga kupim i da mu nabacim prednju vucu i turbinu. Ovako mi nekako deluje kilav.
 
Ma ok su ti mali traktori sa snagom nego im tezina fali.Pogotovu pozadi su laksi masey i imt, od drugih malih traktora, ursus zetor...
 
Eventualno prebaciti klapnu ispred turbine. Mada mislim da to nece dobro da regulise broj obrtaja jer onda protok vazduha ne zavisi samo od broja obrtaja motora vec i od opterecenja, tj kad se turbina zavrti povuci ce vise vazduha sto ce regulator pomesati sa povecanjem broja obrtaja motora.Varijatna 2 je spojiti pritisak pre klapne sa druge strane membrane, to bi teorijski trebalo da radi ali ne znam kako bi pumpa podnela pritisak u karteru iste. Ugraditi mehanicki regulator na postojecu pumpu je po meni prakticno nemoguce, cak i da uspes da ga nakalemis na bloku jednostavno nema mesta.
Najrealnija varijanta je nadograditi dodatnu remenicu i zupcasti kais, te neku zamensku pumpu pogoniti zupcastim kaisem direktno sa radilice.
 
Nazad
Vrh