IMT

Pomaže i ako se na pumpi popusti cev ka jednoj dizni i onda vergla.
 
Kad menjate filtere pri montazi treba dobro isterati vazduh iz oba filtera i sistema i nece nikad praviti problem.Moj postupak: promenim oba filtera,pa na prvom filteru gde dolazi gorivo iz ac pumpe odvrnem sraf (kljuc19) nadrukam gorivo dok ne krene cist mlaz bez mehurica vazduha,zavrnem sraf ne bas do kraja da ide gorivo malo pod pritiskom i nadrukam jos malo i onda zadegnem sraf.Isti postupak primeniti kod drugog filtera.Zatim odvrnem donji sraf na PVP (kljuc10) nadrukam dok krene cist mlaz goriva,pritegnem pa na gornjem srafu primenim isti postupak.Traktor upalim bez diranja cevi sa PVP.Traktor upali normalno u 90% slucajeva malko zatrokira i nastavi normalno da radi.Ako se traktor ugasi u radu ili povuce vazduh u sistem onda obavezno moraju da se popuste cevi visokog pritiska.Najbolje je popustiti obe cevi koje vode na 2 i 4 klip,ja ih odvrnem do kraja i izvucem iz lezista gde se pritezu na pumpi jer mnogo brze i lakse upali traktor nego kad se samo popuste vijci na cevima PVP.Vecinom svi odpuste samo jednu cev pa verglaju al iz iskustva najbolje i najlakse upali kad se odvrnu obe cevi i upali na 2 klipa,vrate se cevi,pritegnu i vozi dalje.Traktor tad mora da upali ako je sve uredu za 20_30 sekundi najduze minut aktivnog verglanja.
 
Ja već godinama naspem goriva u filtere pre montiranja filtera na traktor. Upali, možda malo zatrokira i vozi. Ne ugasi se niti vergla beskonačno a nema ni potrebe za odvrtanjrm šrefova na diznama boš pumpi i drukanja na ac pumpi.
 
Pa i nije, izliftira na gornjem sraficu na pumpi, popusti jednu cev i nek vergla dok ne upali.
Kad upali stegne je i gotovo

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne mogu da provalim sta me zeza na traktoru. Preko 1400 obrtaja nece nikako ako vuce teret. Tek kad oseti rasterecenje onda se smiluje nekako da primi gas.
Takodje u mestu kad stoji, povucem gas do kraja, motor zastane na 1400-1500 obrtaja, treba mu malo da "prokine"....
Filteri novi, kroz cevi ide gorivo svugde, ac pumpa nova, filter u pvp cist...
Filter vazduha cist...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Transfer pumpa, one četkice i prsten čuda u onom jexenom ventilu!!!!
Guta knedle



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I vruc i hladan, dzigericu mi pojede, prosuo sam 20l nafte proveravajuci..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tajkan se igrao
Kaže kad može Lukin539 da ima 2 rotacije može i njegov 560
c926bb42482f45d45c4e3463b9744fdf.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Motor m34 dugo vergla i hladan i vruc dok ne upali. Sa grejanjem pali ekstra, nema verglanja. I na paljenju moram da mu dam gas da bi upalio. Dok je hladan radi na mnogo malom ler gasu i gasi se, kada se malo ugre radi lepo. Nema nesto preterano da dimi, kada mu dam naglo gas zadimi malo. Nema nikakvog dima na punom gasu i na konstantnom gasu ne dimi
Sta moze biti sa paljenjem, da li je bos pumpa ili onaj ventil ic kod filtera na pumpi?
 
Kod mene 560 na prvom paljenju duze verglao, sa grejacem malo lakse palio.. sad kad smo menjali dih glave aj da vidimo dizne... bile nastelane na 90bar, kod prethodnog vlasnika se neko nestrucan igrao.
Sad prvo paljenje na zub skoro, grejac ne koristim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mi dirali dizne i sad neće da pali bile na 180 bara stavili na tvorničko ne valja probat ćemo vratit
 
Resen problem, ne znam ni u kom taco delu je bio problem. Skinuo sam filter na bos pumpi i izvadio opruge i klipcice. Jedino sta sam zamenio je bio bakelitni dihtung na donjem ventilcicu. Vratio sve kao sto je bilo i pali kao mina. Kada je hladan ler ekstra, drugi ciji zvuk na leru, mnogo manje dimi. Ma skroz druugaciji viljuskar
 
Nazad
Vrh