IMT

Ma UDJENI TI NANJGA SVE POSEBI I PO SVOME, JEBO IM TI MAJKU I INŽINJERU ŠTO GA PRAVIJO NEZNA TAJ NI DJE ŠUPALJ!!!!!
Klasičan poljoprivrednik zna bolje od inženjera i projektanta motora jebemtiženomajiku!!!

Aj sad ozbiljno dodje kod mene moj drug sa 560 linijska pumpa da mu izbacim termostat, rekoh mu JOVO KAURINE nećeš bez termostata voziti!!!
Ubacim ja novi termostat ali traktor loše radi, izvadim dizne kad jedna piša a dve sline samo jedna radi kako valja
Uzmem nove uloške i naštelujem pritisak za linijsku pumpu!!
Veli meni KAURIN dobro je radio što diraš?
Reko probaj sade, otera ga Jovo od mene direkt u brazdu, zove Jovo sa njive i kaže šta jevo ovaj traktor leti!!!!
Ide ko blesav!!! I uvek drži 85celzijusa!!
Reko Jovo Kaurine to je ispravan traktor!!!!!
Tako da te priče bolje ide kad se igraš sa pritiscima pusti kraju!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dobri injžinjeri zato su i propali.
Čovjek je radio sve u bosch servisu i po svome ako radi 577 na 180 s roto može i 560 i to bolje nego s 120
Na snimci 180 bara a sad radi ko kosilica
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da se išta značajno dobija povećanjem pritiska, pogotovo na motoru sa indirektnim ubrizgavanjem gde 90% mesanja obavlja vrtlozenje vazduha. Pritisak ubrizgavanja je ionako verovatno dosta veći od pritiska otvaranja dizne. Povećanjem pritiska otvaranja dobijamo i efekat kao da je pocetak ubrizgavanja kasniji, jer je potrebno više vremena da pumpa postigne pritisak otvaranja dizne, te i na to treba obratiti paznju. A i nisu sve pumpe iste, one za direktno ubrizgavanje verovatno imaju oštriji profil bregastog prstena i veće klipiće (nagadjam, ne znam tačno), da bi ubrizgavanje bilo brže i pod većim pritiskom.

Na kraju jedino validno je motor na dinamometar i merenje snage i ostalih parametara, a subjektivni osecaj da motor radi bolje cesto vara, samo placebo efekat. Vazni su i parametri okoline, npr pri 0*C vazduh je za oko 10% veće gustine nego pri 30*C, što može da znači 10% više snage pod uslovom da je ubrizgana dovoljna količina goriva. Znači sve ostalo mora da ostane isto,i da se probaju različiti pritisci otvaranja dizni, i da se snaga precizno izmeri. Sve ostalo je nagadjanje.
 
Poslednja izmena:
U ovoj opštoj eri omasovljenja common rail motora, ozbiljno razmišljam, jednog lepog dana krenuti u 'projekat' ugradnje te skalamerije na moj DM34.
Pogon pumpe visokog pritiska može se rešiti bilo odakle, dizne se mogu adaptirati u glavu, klipovi su i sada sa iglama..
Senzor položaja radilice, ništa lakše..
Ostaje mapirati ubrizgavanje, i motor od 3300 kubika bi izvlačio bez problema 100-tinjak konja..
Samo naglas razmišljam..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
U ovoj opštoj eri omasovljenja common rail motora, ozbiljno razmišljam, jednog lepog dana krenuti u 'projekat' ugradnje te skalamerije na moj DM34.
Pogon pumpe visokog pritiska može se rešiti bilo odakle, dizne se mogu adaptirati u glavu, klipovi su i sada sa iglama..
Senzor položaja radilice, ništa lakše..
Ostaje mapirati ubrizgavanje, i motor od 3300 kubika bi izvlačio bez problema 100-tinjak konja..
Samo naglas razmišljam..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Od čega bi ZABIO turbo???


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja stvarno nemogu da verujem, evo gledam klip kako loše radi M34
Nema crnog dima??
CRN DIM JE ZNAK DOBROG SAGOREVANJA!! DOK ZAUKAVA MORA DA ŠUTNE CRNO!!!!
Njemu starno punjenje mora biti 5_5,5 kubika, pritisak brizgaljke 123bar i to je svetinja!!!
Pojačavanjem pritiska brizgaljke dobijaš malo kasnije paljenje, razbijanje predkomore, i drugačiji zvuk!!!!
Zvuk vara!! Kao nekad na petnaju kad stavimo laser auspuh pa kao bolje ide
Evo druze jesi ikad video mečku motor da ne šutne crn dim???????
Mora to je kao i zdrav jak čovek kad nebi PRDNUO!!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Od čega bi ZABIO turbo???


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Nebih turbo uopšte stavio za početak.
Kasnije možda bih stavio mehanički kompresor(od mečke).
Suština je da se moderna i vrlo dostupna tehnologija iskoristi na proverenom klipnom mehanizmu.
Pratite samo kada se na Aliexpresu pojavi kit za 'modernizaciju' matorog perkinsa.
Pa još multidžet, ubrizgavanje u 5-6 faza u taktu sagorevanja pod punim opterećenjem. Ima da sagori svo gorivo najefikasnije. Nebi uopšte 'prdnuo' crn dim..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja stvarno nemogu da verujem, evo gledam klip kako loše radi M34
Nema crnog dima??
CRN DIM JE ZNAK DOBROG SAGOREVANJA!! DOK ZAUKAVA MORA DA ŠUTNE CRNO!!!!
Njemu starno punjenje mora biti 5_5,5 kubika, pritisak brizgaljke 123bar i to je svetinja!!!
Pojačavanjem pritiska brizgaljke dobijaš malo kasnije paljenje, razbijanje predkomore, i drugačiji zvuk!!!!
Zvuk vara!! Kao nekad na petnaju kad stavimo laser auspuh pa kao bolje ide
Evo druze jesi ikad video mečku motor da ne šutne crn dim???????
Mora to je kao i zdrav jak čovek kad nebi PRDNUO!!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk


Daj mi reci, jel imaš iskustva sa novim MEFIN pumpama? Stavio novu za 560, za sada radi OK, al ko malo više dima da imam na ahspuh u radu, i ko da jedna dizna baci malo više, isprekidan dim dobijem, moram ih skinuti......zanima me koliko su kvalitetne te pumpe, ista oznaka na pločici je kao na originalnoj pumpi

I još, kad idem niz brdo i kočim motorom, na auspuh ide plavkasti dim, što prije nije bio slučaj..... To pripisujem diznama i pumpi
 
Ma greška su majstori tvornički iz 80 tih.
Ja velim iz rad 560 je tanjirao drugom u brda sad jedva 1 na 120 bara.
Iskustvo je jedno a nagađanje drugo.
Najgore je što sam reko majstoru da ne dira dizne da je super al on je pametan.
Ima i snimak kako je tanjurao 2 na YouTube u brdo a sad neće 1
 
Kad treba posumnjat da nije nesto uredu sa diznama? Na moom 577 nisam nista dirao od kako je kupljen(2003) pali dobro, sto se tice snage zadovoljan sam premda i nemam ga sa kim uporediti u blizini, jedino sto mi se cini da mu je mozda malo potrosnja povecana u oranju naspram drugih ako je verovati pisanju ovde na forumu.Takodje sam primetio kad je noc pa naspram svetla (uprem bateriju) i na leru kao da je mozda malo plavkast dim po danu ne primetim da je toliko izrazen dim skoro pa ga i nema.Plav dim i nije bas dobro ali motor ima oko 2000 rc cak verovatno i manje.
 
Kada mi zapne plug u nesto ili nece da se podize pa posle nekog vremena kad odlezi hoce ili kao danas podigne, pa se spusti sam i zakaci u podlogu i gde ne treba. Pri tom pridjem podignem rucno traktor drzi neko vreme pa spada opet i ne posize do kraja.
Traktor je 539 a plug jednobrazni? (Jednom pre kada mi se to desilo menjan je onaj kao ventil neki na pumpi za "novi tip" i to je resilo problem). Inace kada orem normalno hektare sam poorao nema tih problema.
 
Daj mi reci, jel imaš iskustva sa novim MEFIN pumpama? Stavio novu za 560, za sada radi OK, al ko malo više dima da imam na ahspuh u radu, i ko da jedna dizna baci malo više, isprekidan dim dobijem, moram ih skinuti......zanima me koliko su kvalitetne te pumpe, ista oznaka na pločici je kao na originalnoj pumpi

I još, kad idem niz brdo i kočim motorom, na auspuh ide plavkasti dim, što prije nije bio slučaj..... To pripisujem diznama i pumpi
Uzimali su ljudi nove mefin bilo je jeftino i radile su!!
Obožavam linijske pumpe, jest malo lenji i malo više troši ali je vrh po meni!!!!
A to što ti malo dimi kad kočiš motorom oće i od vodjica ventila!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Uzimali su ljudi nove mefin bilo je jeftino i radile su!!
Obožavam linijske pumpe, jest malo lenji i malo više troši ali je vrh po meni!!!!
A to što ti malo dimi kad kočiš motorom oće i od vodjica ventila!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
I ja obozavam linijsku, rotaciona kurva velika.
Kod komsije 560 isto god kao moj, '84 al' samo linijska pupmpa.
Kod njega je znatno manja potrosnja nego sto je bila kod mene!
Jos je moja pumpa radjena par puta a njegova ide i dan danas, nikad nije skidana, ni pumpa ni dizne, motor pali ekstra vuce jos bolje.
Stenje malo vise, menja zvuk, daje do znanja da mu je tesko ali u brdu hoce da primi gas dok moj nije hteo!
Volim kad zapinje, sipa crn dim oblak ostane tako je i Torpedo, a i Ursus i na njima su linijske.
Zimi je neuporedivo bolje palio od mog.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh