IMT

Zna li neko zbog cega moj 539 nekad hoce da zakrci prilikom paljenja uglavnom kad je malo hladnije ono prvo jutarnje paljenje.Menjao sam automat alnasera i nista,dok bendiks je odlican a venac zamajca blago skoro neprimetno ima malo ostecenja.
XnCpM1z.jpg
 
Izgorela vuruna...
Iznenadio me juce 560, mislio sam da mu ni Bog nista ne moze!
Poceo da duva kompresiju u hladnjak.
Srafovi na glavi bili labavi, dihtung vec menjan, bio je kvalitetan al jbg kad nije bila glava na kilazi.
Obrada glave 1000din, komplet dihtunzi Tesnila (Slovenija) 2700din
Ujutru pakovanje.
ac597814a83bfd59dcc7d6ed7623c19a.jpg
11df13b71fec54e66bf3b816e022771c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kako se vrsi ispiranje,zamena ulja i ciscenje filtera.
Cuo sam da je najbezbednije sipat ulje sae 30 jer ako propusti u motor nece biti problema dok ATF nije zdravo ako se izmesa sa motornim uljem
Pa onda i u rezervoar umesto goriva treba sae 30 ako pusti AC ili PVP da ne bude problem!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na toj pumpi je jako kilava kajla.Leti i đene, đene ali tokom hladnog perioda i zimi kada stegnu mrazevi uz gusto ulje može lako da otkine kajlu i napravi problem bez potrebe.Litar ATF ulja košta od 350 do 900 rsd pa nije neka investicija.Da je klasična zupčasta pumpa sa konusom na osovini drugačije bi bilo po pitanju ulja i pouzdanosti.
 
Znam da nije mesto ali...
Molio bih za pomoc.
Trazim negde da kupim kompletan tocak (guma+ felna) za imt 533 (11.2-28).Imao sam posetu "pripadnika romske manjine" i ukrali mi tocak sa traktora.Zvao sam ove sa KP i ostalih oglasa ali me samo zavlace i mazu.
Ako neko ima ili zna nekog ko ima da proda tocak,bio bih mu veoma zahvalan.
Izvinjavam se moderatorima ako ovo nije mesto za ovaj post.
 
Unutar posude je zasarafljen na kuciste pumpe, nista komlikovano, posuda ima gumenu zaptivku koja dihtuje da ne curi ulje koje je u njoj.
 
Znam da nije mesto ali...
Molio bih za pomoc.
Trazim negde da kupim kompletan tocak (guma+ felna) za imt 533 (11.2-28).Imao sam posetu "pripadnika romske manjine" i ukrali mi tocak sa traktora.Zvao sam ove sa KP i ostalih oglasa ali me samo zavlace i mazu.
Ako neko ima ili zna nekog ko ima da proda tocak,bio bih mu veoma zahvalan.
Izvinjavam se moderatorima ako ovo nije mesto za ovaj post.
Kod igora u vajskoj ima točkova
Felnu cene 30_50e plus guma

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li ima negde da se nadju kvalietni filteri ulja i goriva za Rakovicu 65? Da li postoje Donsldson, Fleerguard i sl. filteri za ovaj traktor? Ako ima, gde nabaviti?
 
Kojim redom treba ispusta ti vazduh iz motora m 34, juce sam menjao filtere nafte. Ubio sam se dok sam ozracio. Osvrnuo sam oba srafa na bos pumpi dok nije krenuo pun mlaz, kada je krenulo odvrnuo sam cevi na diznama dok nije krenulo da kaplje. Tad ga upali ali se ugasio posle 10 sekundi i onda ni da cuje. Ni sam ne znam sta sam sve uradio i upalio sam ga. Motor je ekstra, kada se zagreje drzi dobar pritisak oko 3.
Grejac mi je roknuo, nema da mi napravi plamen, samo se dimi. To sam provalio zato sto sam probao i sa grejacem da palim, inace Grejac koristim ispod nule.
Koji problem moze da napravi grejac?
Motor je u viljuskaru, 2filtera nafte ima
 
Ja idem prvo izlaz na ac pumpi, donji srafic na pvp pumpi, gornji, pa dizna.
Uz malo verglanja upali..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh