IMT

Мени се чини и да му је неко овде већ нудио куку, па није хтео да узме пошто је већ узео ту коју се жали на њу...па нек контактира чоека да се договоре.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nisam imao LETVU poprečnu za poluge za mali traktor, kupim na vašaru zbog balirke i iskrivila se
A za veliki sam imao 3 komada nove, uzmem tu za veliki i prestruzem krajeve i evo već 10g ide bez posledica

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jedva sam je nasao.
Iz 84 godine, sama kuka je menjana, jbg, pojede je prikolica.
Ovo gore nista, jednom slomljen ovaj jaram gore, nasom nepaznjom.
Sad je i ne koristim, bas me smara da montiram i demontiram svaki put, mrsko mi, dosta vise se radi, pa se samim tim i prikljucci cesce menjaju.
Poteznica ili ti vucnik je tata, nicemu ne smeta, razmisljam da uradim vucnik da moze da se spusta kao kuka zbog lakseg kacenja!
Inace deda je pre nije skidao sa traktora, bezbroj puta otkacio i zakacio prikolicu sa 2.5m3 sljunka.
Koristim je samo u sezoni branja kukuruza, taj traktor je zaduzen za prikolice.
f36b8d25d32cb3aaab11054aa0363f9d.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kuka se navari i teraj dalje, meni stoji samo kuka nova iz tog perioda, prvi put umesto da navare kupe moji novu, i nikada nije ni upotrebljena, stoji i dalje ::sramota:: ....
 
Neki iz sela su nalivali kod kovaca, deda nije hteo, jbg bilo para radilo se, nije zalio na traktor dati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Iz kog razloga koristite tu automatsku kuku?
I ja sam nekada imao istu medjutim presao sam na onu fabricku sto dodje uz traktor (ne znam pravi naziv) ali mislim da znate na koju mislim
 
Iz kog razloga koristite tu automatsku kuku?
I ja sam nekada imao istu medjutim presao sam na onu fabricku sto dodje uz traktor (ne znam pravi naziv) ali mislim da znate na koju mislim
Ovdje tu zovu ''rudica'', a ona ti ima teziste dalje od zadnjeg mosta traktora nego polu-automatska kuka, samim time i vecu polugu pa pod vecim teretom cima traktor i postoji mogucnost da pocupas brezone iz kucista difa. Ova poluautomatska je zakon za jednoosovinku.
 
Ta rudica može da se izvlači i uvlači tj.podešava joj se dužina spram potrebe a brezone treba nekad i prekontrolisati.
 
Da,to je dobra stvar što se izvlači.
Zakačim ciklon,izvučem rudicu i za nju zakačim auto prikolicu i tako mogu da odjednom odvezem oko 900-950 kg djubriva. Ne mora tako ponekad veća prikolica da ide,a jedan čovek sve završi
 
Treba povaditi samo one bolcne dve sto drze rudicu sa bokova, uzeti srafove po meri i stegnuti maticama!
Na tri traktora imam te poteznice i svaka je pucala od tereta, jedna kod mene ove dve kod predhodnih vlasnika.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U mom kraju se pretezno koriste jednoosovinke, a one pritiskaju zadnji kraj sa preko 1000kg tereta. Poteznica nije pravljena za tako nesto, vec za maks 400-500kg - krivi se, savija, cupaju se srafovi iz trupa. Ne znam nikog ko je nije krivio, a da ozbiljno radi. A da ne pricamo o tome sto se traktor propinje (pricam o 539). Sa poluautomatskom kukom je stabilan kao i prazan, nema brige da ce se ista polomiti, lakse se kace prikolice. Ali to sto je blize je i prednost i mana, posto je tada ugao skretanja smanjen. Drugo ako ima lufta moguce je otkaciti prikolicu pri preteranom skretanju, sto nije moguce sa poteznicom.
 
Nama kad se iscupali ti srafovi uzeli ureznice novi navoj nove srafove i teraj.Mada je to bilo lose jos kada je tratkor kupljen.
 
Nazad
Vrh