IMT

Ne znam u kojoj temi da pitam pa ću ovde. Hoću da kupim automatsku kuku za IMT 533 pa me zanima da li vrediti kupiti tj kakvog su kvaliteta turske i indijske? Cene su oko 6500 za turske, indijske 7800, domaće (Kraljevo) 10500, domaće (Agro... nesto) 13000
Da citiram sam sebe... Da li za pričvršćivanje nosača kuke za trup traktora moraju da se koriste brezoni ili mogu i obični šrafovi (8.8). Da li neko možda zna koja treba dužina šrafa / brezona?
 
Klipne su mnogo bolje, postoji i 539-585 i još neki sa linijskom RIKARD BENČIĆ pvp a na njoj klipna ac pumpa
Ne vidim loš razlog za ne stavljanje elektro pumpe, još pogotovo na traktore gde je rezervoar iznad motora, nema terwra da poteže ili gura naftu kao na kombajnu!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk


Zato fergo sa tom pumpom i radi isto kao i tafe na malom gasu, isprekidano, drndavo. Neko je ovdje, strucniji od mene, objasnjavao da ta pumpa konstrukcijski nema nekakav regulator, za razliku od IPM-a.
 
Po meni bolje brezon!
Neki čak imaju sitni navoj u trupu!!
Brezon i gotovo, a kad se zalomi eto muke

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod automatske kuke srafovi su optereceni samo na smicanje, odnosno nema cupanja.... kod mene su izbusene skroz one dve kocke napred pa skinem kuku skroz, zbog bocne kose-dubrava, nosac kose zasrafljen sa sve kukom, pa stoji stalno na traktoru.... mada za ovu sezonu stize rotaciona, bocna moze da uleti samo kada su uslovi idealni za nju.....
 
Zato fergo sa tom pumpom i radi isto kao i tafe na malom gasu, isprekidano, drndavo. Neko je ovdje, strucniji od mene, objasnjavao da ta pumpa konstrukcijski nema nekakav regulator, za razliku od IPM-a.
Ima regulator, svaka dizel pumpa ima neku vrstu regulatora. Dizel motor bez regulatora ne moze da ima stabilan ler i lako prelazi maksimalne bezbedne obrtaje. Na traktorima (i vecini radnih masina) je regulator konstantih obrtaja, Bosch tip RSV, polugom gasa zadajes broj obrtaja, a pumpa u zavisnosti od toga dodaje ili oduzima gorivo kako bi zadrzala konstantan broj obrtaja +-200 obrtaja. Npr u dok stojis povuces gas do 1600 obrtaja, a kad opteretis motor obrtaji padnu na 1400 i sam dodaje gorivo da bi odrzao obrtaje, dok recimo na autu koji ima samo regulator lera i maksimalnih obrtaja kad naidjes na brdo moras da dodas gas inace neces izaci.
Rikard bencic pumpe su radjene po licenci Bosch i imaju Bosch regulator, a na Tafeu je Bosch proizvodjac pumpe, tako da se radi o regulatoru istog dizajna.
Regulator radi na principu ravnoteze centrifugalne sile tegova koji se okrecu sa pumpom i sile opruge. Opruga dodaje gorivo, a centrifugalna sila oduzima. Kada dodas gas zapravo natezes oprugu i tako povecavas broj obrtaja koji je potreban da bi centrifugalna sila savladala opruge i oduzela gas.
E sad problem je sto je centrifugalna sila zavisna od kvadrata broja obrtaja, a sila zatezanja opruge je linearna. Tako da je opruga koja je taman dovoljno jaka da regulise pri 2000 obrtaja motora prejaka za regulaciju lera. Zbog toga regulatori imaju bar po dve opruge, jednu za ler, drugu za srednje i vise obrtaje. Kod rotacionih one su postavljene redno, prvo se zateze mala ler opruga, a kad se ona zategne skroz zateze se glavna opruga. Ali kod RSV regulatora to nije bas najbolje reseno pa zalecu na malom gasu. U radu to i ne smeta mnogo, ionako se taj opseg obrtaja ne koristi ni u jednom poslu.
IPM linijska pumpa je drugacija, regulator izgleda slicno ali ima razlike. Pretpostavka je da je IPM linijska radjena po licenci Britanskog CAV-a i da taj problem nije toliko izrazen.
Ali svakako nijedna pumpa ne radi toliko lose kao na 549 rotaciona. Ja ne znam sta su zeznuli u dizajnu kad 539 radi mirno, 560,565,577 svi rade normalno sa rotacionim pumpama, jedino 549 radi na 2 klipa i trokira pod malim gasom.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam montirao kuku..., da li na mestu gde se poluge spajaju sa kukukom treba da ima toliko lufta? Oznacio sam na slici:
Da li na gornjem delu poluga od kuke treba da nasedne na ovaj deo koji sam zaokruzio na slici?
Moguce da sam i naopako stavio poluge? :unsure:
Inace kvalitet kuke je nikakav, onaj nosac je od nekog tankog lima mogu ladno rukom da ga iskrivim.
 
Ova sto sam ja kupio po recima prodavca je domaca, imao je u ponudi i tursku. Ova je kao kvalitetnija od turske. Ne smem ni da mislim kakva je turska ako je ova kvalitetna. Onaj klin sa kojim se spajaju poluge sa kukom lak kao pero, ne znam od kojeg je to materijala, moram napraviti novi.
 
Iskreno me zanima sta si ocekivao? Pitao si pre nego sto si uzeo, svi smo ti rekli nadji polovnu u boljem stanju neces pogresiti i jbg..
Haha, nekima ne vredi pticati, imam par komsija takvih.
Jedan trazi gume 17.5, za prikolicu, ja mu dajem dve vodece, ima i sare lepo, za dz naravno, ali 12 platan, on kaze ne pasu mi te, hteo bi od vucnog voza sa 18 platana!!
Reko alo druze zar stvarno mislis da ces to naci?
Kaze cova moze se naci
Rekoh oke, ali od mene sad neces dobiti da mi platis ne znam koliko!!
Eno ga vrti se, ne zna kud ce, te ne moze da nadje a mene ne sme da pita za gume!!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Iskreno me zanima sta si ocekivao? Pitao si pre nego sto si uzeo, svi smo ti rekli nadji polovnu u boljem stanju neces pogresiti i jbg..
Znas kako, svi ste rekli ali polovnu (kompletnu) nisam nasao da kupim, pregledao sam sve oglase i nije bilo. Ne mogu mesec dana svaki dan da pratim oglase ako natrci polovna a treba mi prikolica.
 
Znas kako, svi ste rekli ali polovnu (kompletnu) nisam nasao da kupim, pregledao sam sve oglase i nije bilo. Ne mogu mesec dana svaki dan da pratim oglase ako natrci polovna a treba mi prikolica.
Druze, uzmi lepo nazovi tog lika sto ti je prodao I trazi pare nazad, jednom kad ti se otkaci pod teretom proklinjaces dan kad si je kupio. Nedaj boze da napravis nekom stetu ili nesto jos gore.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh