IMT

Ja se secam pre mozda 10 godina,a mozda bas i nema toliko,uglavnom postojala je mogucnost generalnog sredjivanja traktora u IMT fabrici.Recimo u to vreme je losiji,ali ne dres,533 bio 1200-1300e i uzeo stric jednog i odma ga odveze tamo na sredjivanje i tad je to kostalo 800e i za 2000e ima traktorcic kao nov.Oni mu odradili motor,zamenili sve gume,stavili novo sediste,nova instalacija i signalizacija,komplet ofarban i to prilicno dobro i mozda jos neke sitnice odradjene i traktor do dana danasnjeg radi bez problema.Ispade taj sredjen bolji nego nov.
 
Ma dobri su i novi nije to sad tako loše ja sam vidio u svom kraju puno novih traktora i nisam im našao zamjerke.
A sad ovisi ako je neko divlji pa trga ima i takvih rastura ne održava.
Polupa sve toga se nagledam stalno.

Jedno lijepo sređivanje 560...
 
Poslednja izmena:
Meni je izgoreo rotor na 577 pre 4-5god. kupio nov rotor indijski (il čiji je već,drugog nije bilo) i dan danas vrti dobro
Komso tebe da citiran,nekako si najlaksi:osmeh:
Ponesem danas anlaser u radnju gde sam kupio sve delove za njega,bacim ga na sto i kazem"Ovo je vec crklo",naravno tu ulece svadja i rasprava da nisam upravu i da je to nemoguce,kazu nosi anlaser u nas servis da se to proveri,odnesem i majstor otvori,vidi sve novo unutra,cisto kao suza ali smrdi na paljevinu.Kaze majstor nemam reci sve je spakovano kako treba ali rotor i stator izgoreli kao licna,kaze nasi delovi nasa greska,stave nov rotor ali sad nisam hteo Lektrika slovenacki vec uzmem italijanski Orme,taj su imali i stave stator Iskra iz zelenih kutija,ja nisam hteo slovenacku lektriku,moj zahtev.Spakuju lepo sve i sad,sta smo duzni,nista,cao.
Namontiram kuci anlaser i da zaverglam ono jedva se javlja,kad je juce anlaser crko izvuko momentalno svu struju iz novog Bosovog akumulatora 95Ah,jao mama,akumulator na punjac,stavim drugi od 75Ah Varta i zaverglam,traktor je upalio bez icega,bez afrodizijaka,kao da je napolju 40 stepeni,vergla oce klipovi da poispadaju,pre je verglao daleko slabije.
Muka me uhvatila,jos ako je akumulator crko ima da se obesim.
Znaci zajebite te varijante markirane robe,tipa NPR,Kobelsmit,SM...i slicno,nema to veze,sve se kopira,svi grese,samo je stvar u sreci!!

U juselu mi kazu da su imali vec dve reklamacije na Lektrika-Iskra anlaser od 10 prodatih.Znaci nije stvar u parama,vec u sreci.
 
Evo sto se anlasera tice, imao sam i na breni situaciju. Dobio na njoj NOV NOVCAT indijski anlaser jer je original covjeku netko ukrao s traktora posto je traktor stajao u basci. Kad sam dosao po traktor da ga teram kuci, bio je pocetak 9. mjeseca i kaze mi covjek, topal je dan, nemoras ga grijati, upalit ce i direktno... Taj anlaser me kostao zivaca i zivaca da je to neopisivo nesto.

Prvu godinu sam ga drzao na traktoru i molio sam ocenase prije diranja kljuca samo da upali ujutro da ne izvuce akumulator grijajuci i verglajuci, vec sam bio otpisao motor kao los.

Pisao sam vec da sam motor s kombajna prodao ali sam si ostavio anlaser ISKRA. i ovaj indijski jedne jeseni nije htio upaliti, nema snage da vergla cak i s novim akumulatorom 110Ah. Skinem indijca i stavim iskru, ljudi moji brena pali 300 puta bolje, kad krene okretati nema da ne pali. Indijski posto je nov odnesao kolegi elektricaru da ga sredi i nek stoji za rezervu, posto pase i na brenu i na skip i na kombajn. Nov je i stoji mi. Da nije bio nov i sjajan, ne bi ja njega ni nosio kolegi na popravak, samo bi ga negdje bacio pod policu...

Inace se ne sjecam kad sam skidao anlaser s traktora zbog kvara. Jedino taj iskrin otvorio, ocistio i podmazao automat posto je od stajanja poceo zaglavljivati.

Dok ne probam stogod bolje, po onom sto sam vidio iskra je zakon.
 
Definitivno je Iskra najbolja ali na zalost odavno se ne pravi u Sloveniji i nema veze sa kvalitetom koji nekad bio.Alternatore i anlasere jos prave,ta nova firma,ali sve ostalo vise ne.
Kod mene u selu i u kraju na sirokom niko nikad nije kupovao drugi anlaser jer ovi originalni Iskra uz odredjeno odrzavanje traju cini mi se vecito.Mi imamo jednog starog majstora koji godinama uspesno radi svu elektriku iako je dosta ostario_On je uvek govorio Iskra moze da se popravi a ostali samo jednom.
 
mi kupili 539 DV prije tri godine,i bas se iznenadim kad sam vidio da je iskra alnaser i alternator i sveje super nista,za sad nije bilo problema bogu hvala jedino malo al savim malo na orbitrolu ima al se neosvrcem na to.
u planu je bio jedan nov 565 dv ili 577 dv al,kako ja osta u austriji i nevrcem se u R.Srpsku tako je kako je da nista vece nije kupito meni je bas zao al za sad nam netreba
 
Ma dobri su i novi nije to sad tako loše ja sam vidio u svom kraju puno novih traktora i nisam im našao zamjerke.
A sad ovisi ako je neko divlji pa trga ima i takvih rastura ne održava.
Polupa sve toga se nagledam stalno.

Jedno lijepo sređivanje 560...
Lijepo skockana sestica, samo za sta sluze ovi prorezi ispod lijevog fara?Usput nije trebao stavljati Turske farove.
 
Jel svaki 565 onaj noviji od '86. godine ima hidro volan?Jos me zanima da li je njemu sa hidro volanom,tim fabrickim,smanjena okretnost u odnosu na 560 bez hidro volana?
 
Slucajno sam naleto na jednu ovakvu sliku,pa cisto da je podelim sa vama.
2yki55e.jpg
 
Nazad
Vrh