IMT

To bi tregalo da je 16 cm3 pumpa" mislim"telo i zaptivke kao pumpa torpeda ili zmaj 142 samo je problem ako je noseća ploča znači ona do rezervara oštećena onda novi delovi tj telo i par zupčanika neće baš pomoći da se otkloni kvar.Šta se dešava sa pumpom jel prebacuje ulje u motor ili ulje peni ....ili izbija semering.
 
Volanska pumpa na 577 je 5,9 cm3
316vwyg.jpg
 
A tvoj je iz fabrike doso sa hidro volanom?

Jeste fabrički sve.E sad se to tokom eksploatacije malo pohabalo koje kude ali radi.Imao sam problem sa tom pumpom i znam da je telo pumpe isto sa ovih fapova 13, to je u stvari ista pumpa ali je kod fapa na kaiš a ovamo na zupčanik.Inače remontuje se lako.Meni je hidrauličar od dve stare napravio jednu ništa me nije koštalo a radio je 10min.Nešto je merio i premeravao i napakovao super.Izmenjao neke zaptivke i tako...radi to.
 
Pozdrav drugari,u nekoliko tema o traktorima sam postavio pitanje da li na svom imt 540 koji je sa 3 brzine mogu ubaciti jos dve da bude sa 5 brzina ili ne.To najvise pitam jer mi je izlazno vreteno sporije nego na 539 i sada neznam sta je u pitanju i kako mogu da ga ubrzam.Da li da zamenim menjac i stavim sa 5 brzina ili je moguce nesto zameniti na postojecem menjacu.Zamolio bi za koji savet.Hvala
 
Jel zna neko dal ima da se kupi set za reparaciju volanske pompe od 577

Nazovi firmu VOLAN nalazi se izmedju Krusevca i Trstenika telefon je 063 628 630 vlasnik se zove Milan.Rade kompletnu hidrauliku svih vrsta pumpi za Ruske traktore, DJondir, IMT prave hidraulicke cilindre po narudjbini servo pumpe rade sve sto se tice hidraulike.
 
U ovom slucaju sam samo malo doradio vodilicu i vijke za drzanje.Kod tokara sam jos odradio osovinicu tako da bi stavio zupcanik sa stare pumpe.Razlika je sto se sad serafi sa dva vijka ,a prije je bila na tri vijka sto nije bitno.Isprobano u radu i radi super.Inace najbitniji je zub za centar i upasati zupcanik na osovinu.Vijke mozes pregraditi kako hoces.
slika-126292-540de8231ca.jpg

slika-126292-540de96e917.jpg
 
Pozdrav drugari,u nekoliko tema o traktorima sam postavio pitanje da li na svom imt 540 koji je sa 3 brzine mogu ubaciti jos dve da bude sa 5 brzina ili ne.To najvise pitam jer mi je izlazno vreteno sporije nego na 539 i sada neznam sta je u pitanju i kako mogu da ga ubrzam.Da li da zamenim menjac i stavim sa 5 brzina ili je moguce nesto zameniti na postojecem menjacu.Zamolio bi za koji savet.Hvala
ako ti je sporije vreteno nema veze sa menjacem vec je nesto drugo u pitanju sto se zadnjaka tice,sada sta je tacno moze ti reci Mirko ili neko ko se bavio rastiranjem i popravkom 540,menjac sa 5 brziana mozes staviti samo da bi podelio brzine i bio dosta brzi u transportu,u tom slucaju bi dobio 542 a kardan bi ti i dalje ostao isti sto se brzine tice
 
Brzina kardanskog vratila je jednaka i na 539 i na 540 nema nikakve apsolutne razlike. na 1500 okretaja motora se dobija 540 obrtaja prikljucnog vratila a na 2000 okretaja motora 720 okretaja PV...

Po cemu zakljucujete da je sporije nego na 539? "niklovanim okomerom" sto kazu kolege ili ste mjerili brzinu nekim uredjajem?
 
Nazad
Vrh