IMT

Sto se IMT-a tice nije bilo prblem ni trziste, ni sirovine, ni inzenjeri, vec je prokletstvo te fabrike lokacija. Tj. to sto lezi na 35ha veoma skupog zemljista, tako da je jedina opcija za prodaju tog zemljista bila gasenje fabrike. Nazolost to su i uspeli.
 
Lisnate su bile u originalu a mi smo kasnije stavljali one koje nisu takve.Indijski kvalitet delova mi je preko glave tako da sad ne znam ni koje karike da stavim.Skoro sve sto sam stavio indijsko je propalo osim hilzni.Eto sad sam vido i da je jedan klip pukao na lezistu za karike.Isto indijski.Inace pritisak je bio mnogo cudan,pisao sam o tome ranije ali niko nije nista rekao.Kad ga upalis pritisak ode u pun krug,to je preko 10 bara i onda kako se greje ulje spada i drzi na3-4 bara.Kad se bas jako ugreje onda je ispod 3.Jedan drugar iz sela ima 533 on drzi na 5 bara topao,hladan,vreo sve jedno mu je...

- - - - - - - - - -

Ma ja sam nedavno uzeo indisjki lanac i to nije bilo drugog i sad je traktor krepao ugasio sesamo na leru sad rasdtavljanje .
Sigurno je drnuo koma su im dijelovi sad se i pokazalo da im ne valjaju dijelovi.
 
A kako znas da su Indijski delovi koje si ugradjivao.
Posto su ovde forumasi izgleda relativno nepismeni pa neumeju da citaju ponovicu:90% delova su kao Indijski a ustvari su Turski.Orginal Indijski delovi i nisu bas tako jeftini,skoro dzabe.
I zajebite price,karike indijske mi se nesvidjaju na oko,kao prvo ljudi nemaju rengenske oci a kao drugo kako je neko mogao da gleda u radnji indijske karike na oko kad su zapoakovane u konzervi kao sardina i trgovci to ne otvaraju jer orginal IPL karike su u KONZERVI,NEMA KOPIJA!!

Jel uopste neko zna kolika je to fabrika IPL u Indiji,kao 20 Petar Drapsina zajedno,gigant.
 
Znam da su indisjki sve je pisalo još mi prodavač nahvalio samo te ima i eto sad indija je sve samo ne dobra .
I 533 je rađen generalno s tim dijelovima i to nije to kad usporedim susjedovog koji je rađen s orginalnim 90 godina .
 
A kako znas da su Indijski delovi koje si ugradjivao.
Posto su ovde forumasi izgleda relativno nepismeni pa neumeju da citaju ponovicu:90% delova su kao Indijski a ustvari su Turski.Orginal Indijski delovi i nisu bas tako jeftini,skoro dzabe.
I zajebite price,karike indijske mi se nesvidjaju na oko,kao prvo ljudi nemaju rengenske oci a kao drugo kako je neko mogao da gleda u radnji indijske karike na oko kad su zapoakovane u konzervi kao sardina i trgovci to ne otvaraju jer orginal IPL karike su u KONZERVI,NEMA KOPIJA!!

Jel uopste neko zna kolika je to fabrika IPL u Indiji,kao 20 Petar Drapsina zajedno,gigant.
Cena karika je 1800dinara IPL,nije neka cena.Firma agrogas.
Inace ja cu te ugraditi ali ne verujem nijednom sa istoka.Opekao sam se mnogo puta i sad da li je kinez,indijac ili turcin ja znam da mi je najbolje ako kupim hilzne PD,pumpu Tesanj,lezajeve Daido,hladnjak Ikaterm itd.
Eto za klip sam siguran da je bio indijski i oni su bili nekako upakovani pa je pukao.
Na kraju krajeva dobro je i to sve dok ima.
Eto vozim Fijat Punto,na njemu sve original italijanski delovi i sve nevalja.Sve neki problemi.Sad mi pukla sarka vrata,a vozi ga moj otac penzioner.Nema vise nigde kvaliteta.
 
Te price pricaj nekom drugom. Imam i NOV imt imam i polovan, ja ZNAM Sta pricam a ti i dalje misli da je nov IMT bolji. (tema je IMT, na strance se ne obazirem, kao sto sam i napisao prije).

Opet ja kazem da me vanjstina uopce ne zanima. Svi mi pricaju da ofarbam brenu da radim ko covjek. To sto izbacuje iz rikverca je manje bitno, to se ne vidi al kad ga ofarbam, odma je bolji. ZADNJE sto cu raditi na traktoru je farbanje a kako mi se cini da brenu necu farbati nikad, bas iz inata. Cesto znam na zadnju sajbu auta napisati: "Cist auto je produkt bolesnog mozga" a isto mislim i za lickanje izvana i stalno pranje traktora a on iznutra "trul"...

Nasao sam neizradjen, zapusten traktor i povoljno ga kupio, sredjujem ga kako meni pase i ulazem pare u bitnije stvari nego sto su farba. Po mom uvijek pametniji potez nego dati 2000€ za traktor koji je cijelo vrijeme radio i patio se i na kraju dati vise novaca.

Zalim ljude koji se "pale" na farbu posto sam se i ja dosta nagledao iskrpljenih i ofarbanih traktora.

Ti nemas nov traktor . 549 je vec polovan . Koliko ima godina ? Nadam se da se ne ljutis zbog moje prve recenice.
 
Indijce kopiraju kinezi i sve zivo sto vide. turci opet imaju donekle kvaliteta u nekim delovima ali ne preterano da su dobri. Indijski originalni su solidnog kvaliteta ali treba biti siguran u te delove . Te u limenki sto su karike i sto Mirko kaze su kvalitet sigurno jer nekoliko smo karicenja na 533-539 radili sa njima i jos uvek rade solidno. Posebnog kvaliteta vise nema ni u cemu i kad ce neko doci pameti da neuvozi ove kopije je pitanje a to ce unistiti svu mehanizaciju koliko vidim.
 
Ma ima i dalje kvaliteta,ali kod nas na zalost slabo.A ovi sto uvoze svakako mlate pare,a prodajom ne kvalitetnih delova koji kratko traju mozda imaju i bolju zaradu.U danasnje vreme je zarad najbitnija i zato je to tako.
Ja sam recimo za kola uzimao neke spanske delove i nisu bili jeftini,ali za cudo kvalitet samo takav.
 
Motins je davno privatizovan i ni blizu kvalitet ko sto je bio. Mada nikad nije ni bio nesto posebno ali ipak je sluzilo. Sad dal ce pakovanja prodavati pod bilo koju zemlju u UN je lutrija jer pakovanja se stancaju pod bilo koga. sad na sta se naleti i pokaze dobro to je pitanje u eksploataciji. Uopsteo mi je muka od svih prevaranata i zato sam najvise batalio ovaj posao. Dodje mi samo japance da radim
 
A sto ne uzimate Motins?
Pre 6-7 godina mi smo karicili 539. Tata je kupio Motins karike i njih je majstor ugradio. Malo je trosio ulje dok karike nisu nalegle, a posle je sve bolo ok. Sad je pitanje i kod njih kakav je kvalitet. Pre 3 godine tata karicio motor na Zastavi 128. Samo je na jednom mestu nasao karike i to kodja SM Nemacka. Mozda jedino NPR moze da se nadje original jer na svakoj kutiji ima serijski borj na osnovu kog moze da se proveri atum proizvodnje i sve vezano za te karike.
Vecina delova sto kupujemo je zesce sr..e, no prinudjeni smo da kupimo jer nigde nema nista bolje.
 
Evo i 577, made in Pakistan, kojeg sam danas spominjao.


photo.php



photo.php



photo.php






photo.php



photo.php
 
Nazad
Vrh