IMT

Kod pežoa 309 su ovakvi nosači.
Unutra su ispunjeni nekim uljem i vjerujem da bi odlično ublažili vibracije, samo neznam jesu li dovoljno jaki da nose kabinu.

PEUGEOT-309-D-NOSAC-ZA-MOTOR-_slika_L_24544269.jpg

Taj nosac je pogotovo odlican za kabinu iz razloga sto kad rikne taj donji deo na slici(a inace stoji gore na autu) se iscupa tako da bi traktor otisao svojim putem a ti i kabina ostali na leniji,i onda bi kacio slike u temu"nikad ovako"....:osmeh:

- - - - - - - - - -

Auto nosaci su u vecini slucajeva mekani i puno disu(ne svi),i na takvim nosacima se moze dobiti morska bolest,belarusi imaju ekstra gume za te stvari....
 
Mogli bi nosači motora od nekog auta

Ne morate izmišljati toplu vodu, koristite gumene nosače kabine od Belarusa (moj savet). Sigurno su jeftiniji od držača auta i za to su namenjeni (da nose kabinu).




PS. Druga slika je pozajmljena od kolege brankovica (nadam se da se ne ljuti - njegovo rešenje nivoa goriva u rezervoaru) a u donjem levom uglu se vidi nosač kabine. Nemam boljih slika.
 
Mirko 015,ti rece da je poceo da mi odumire motor i mi smo ga demontirali.Hilzne su kao nove ali karike,pogotovo one koje imaju one federcice su se dosta pohabale.Inace to su karike SM ili ti NPR,ne mogu da verujem da su one stradale a nije mnogo prosao.Posle neko kaze IMT je los,pa kako i da ne bude kad su dobavljaci delova svi redom i domaci i strani katastrofa.Radilica mi je prilicno dobra ali su lezaji nekako poceli da dobijaju risove.Ja bih promenio lezajeve ali ne znam koja bese specijala.Pitanje glasi:mogu li nekako sam da premerim na kojoj specijali je radilica???Ima li neko te podatke koji su za prvu,drugu i trecu precnici???Traktor je IMT533.
 
Nije moglo da se obriše ako je sve bilo u redu,tj. ako se ležaj nije okretao, ali trebalo bi da piše iza koja je specijala.
 
Na lezaju pozadi mora da pise ST standard ako je prva specijala 0.25 i tako redom za 0.25 se uvecava a ako je fabricko stanjne ne pise nista sve zavisi od proizvodjaca. Ako radilica nije ukopana mlogo samo malo izrisovana uzmi najsitniju vodenu smirglu i naulji radilicu i iseci smirglu za sirinu lezaja i kozni kais pa dobro istusiraj i novi lezajevi ,nove karike i sklapaj.:ppozdrav:
 
A kako onda kad odes kod majstora i on ti uradi,kako on zna na kojoj specijali je posle rabote i cak ti odmah kaze na kojoj ce biti.
 
Majstor ti obradi radilicu I proda ti lezaje. Ozbiljnije firme, kace karton na obradjen deo I tamo pise. Ako imas mikrometar mozes I sam premeriti.
 
Ma sta mi znaci mikronetar kad ne znam koja je mera.Inace radili su to ljudi u Nisu tako,majstor im obradjuje radilicu i hilznuje.Ti kazes hocu hilzne petar drapsin on kaze da moze,naravno,ti izadjes napolje i on ti stavi turske neke najgore a naplati najbolje.Onda posle vise godina lopovluka svi lepo kupe gde god znaju i odu kod majstora da im namesti ali na njihove oci.Tako su ljudi bar malo sigurniji.
Inace svaka cast za odgovore,bili ste u pravu,pise na lezaju ali se jedva jedva vidi 025,nasao sam i kutiju u medjuvremenu,lezajevi Daido Kotor.
 
Primetio sam danas da mi na usisnoj grani ima preradjenog ulja,sta bi to moglo da bude,pritom motor duva po malo napred.
To sam ustanovio posto sam skinuo gumu da menjam.
Ulje ako je preradjeno znači da je iz motora a kako je dospelo to je znak da su lošije vodice ventila pa se ulje sliva niz nijhi a ako još pritom ima kontracug i duva malo napolje siguran znak je da ventili nezaptivaju i propuštaju tu je potrban remont glave znači novi ventili vodjice i sedišta ventila da se ufrezuji nebi bilo loše da se malo i poravna .
 
Brate mili to je nemoguce.Prosle zime smo ponovo nosili glavu kod majstora i zamenili ventile,stavili smo ojacane i sve je uradjeno u radionici i glava poravnata.
Ne mogu da verujem.
 
Preradjeno ulje u usisnu granu nema načina drukčje da dodje ako su vodjice ventila ispravne da je glavna ispravna nebi imo kontracug ......... kontracug može imati ako je neki ventil malo nategnut tojest nedovoljan zazor ali tose čuje u radu ima malo nepravilan rad teže ubrzava i teže pali .
 
Ne preko nego manje ,mali zazor skoro da ga i nema pa kada se motor ugreje dolazi do malo izduženja ventila zazor totalno nestaje nateže dodatno ventil i onda propušta kompesiju i duva nazad.Ima li gareži ispod izduvni ventila.
 
Vjerojatno ti nije vodilice ventila promjeniopa su pohabane.
I to se radi. Jedan covek uradio generalku na 558. Nije bio zadovoljan i ode kod drugog majstora. Ustanove da glava ne valja, tj da su lose vodjice. Majstor mi pokazuje novu i onu vodjicu sto je bila u glavi. Ta je kraca za 1/3 od nove. Kao da je skracivana sa jedne strane!!! Normalno, kad je sredio glavu, drugi traktor
 
Mnogi problemi se desavaju i sa delovima i obradama i sklapanjem. Ja sam danas odneo delove za motor i ceo javasluk sam doziveo da tek sutra idem po blok i radilicu. Ako radilicu neispoliraju posle odrade sto vazi i za blok ,vek trajanja delova i kvalitetnih je umanjen sigurno 50% ako ne i vise. Izduvavanje i pranje kanala uljnih ako se neuradi dobro risevi na radilici i lezajima i ostalim delovima zagarantovani. Motor koji radim je totalno unisten bas zbog predhodnog javasluka mehanicara i to je samo jedan primer. Najgore sto sam ja vlasnik sad tog motora pa ce me remont izaci mnogo vise od ocekivanog. upravo sam kupio karike Svapske SM i nahvalise ih a nikad ih nisam ubacivao . videcemo kako ce se pokazati
 
Pa procitaj gore kako sam ja prosao sa tim SM karikama,eto sad opet treba da ih menjam a hilzne kao nove,Indijske,a sumnjao sam u njih.

- - - - - - - - - -

Garezi ima malo,ne previse.
 
Nazad
Vrh