IMT

Clan Mirko 015 je ugradjivao dosta Indijskih karika i vrlo dobro su se pokazale. To su valjda one u limenoj konzervi, ne u kartonskoj kutiji.Ove "Nemacke" ko zna odakle dolaze. Bar Indijce jos nisu poceli da kopiraju
 
E ta garež dolazi od ulja ovako na nevidjen slučaj nemogu da ti kažem šta bi procenio dali je došlo niz vodicu ili iz cilindra da karike nebrišu i motorga gura napolje ali pre će biti da je došlo niz vodjicu tebi je ovako po celoj priči samo problem bila glava motora.
 
Skini neki od ventila pa proveri jer klimaju u vodjici. Tad ces bar biti siguran sta se desava i dal tuda propusta. Ja sam batalio rad ko mehanicara vec duze vreme bas zbog pitanja kvaliteta delova i obrade. Sticem utisak vec dugo vremena da se fakticki radi na unistavanju starijeg programa svih masina jednostavno losim kvalitetom delova ,pogotovu na nasem trzistu prevaranata. Ni ove SM karike nebih uzeo da sam mogao pronaci druge po kvalitetu sigurnije koje sam ugradjivao jer ih jednostavno nema na specijali a da necekam ko zna dokle .Najbolje je kad se sve uzme u sklopu od jednog proizvodjaca ali ni to vise nepije vodu
 
Jeste indiske u plavoj kutiji neprikosnoveno najbolje ,potpisujem.

- - - - - - - - - -

Ma koji SM najveći dreš (smeće) tu se nezna poreklo koja Nemačka ja skoro radio juga 1100cm generalku donese čovek klipove i karike SM gledam i čudim se pa zar švabo nema šta proizvoditi nego spao da pravi klipove i karike za juga pa ko u to da veruje.
 
Zanimljivo je to da nije trosio ulje a one mazajuce karike su se dosta potrosile.Dobile su lufta u kompresione,ima oko 1mm ali ove druge su preko 2.5mm.
Sutra cemo morati da ponovo pregledamo ventile ali to mi se vise ni malo ne radi jer sam do sad radio vise puta oko glave i oko ventila i ako ponovo ne valja samo da se ubijem,nista vise.
 
Baci tu glavu nemoj je popravljati iziće te oko 80 eura opravka a za nepuni sto evra imaš novu komplet sa sve ventilima samo je dekonzerviraš i stegneš.
 
Uzmes i narucis kod nekog bilo kog no name proizvodjaca karika da ti napravi neku seriju od 1000+ komada i sad pravis pakovanje etikete i sve potrebno...pa sta ces onda napisati da bi brze i skuplje prodao robu?Naravno germany a ne malesia ili spania,evo vam i prosti primer za koji odavde garantujem,ko ima koga u nemackoj neka ga zamoli da mu samo pogleda koliko karike kostaju tamo za bilo koje vozilo i uvericete se da su najmanje duplo ili puta tri skuplje pa onda vam je sve ostalo jasno.A te indijske karike jesu li klasicno iz jednog komada ili su lisnate?
 
Vojkane,kupis karike IPL Indija u konzervi,lisnate obavezno i obavezno da pravilno ugradite jer ako okreneta naopako listove ima da bude jao mama.Zapamtite,radilicu drzi ulje i sve dok ima ulja i redovno se menja radilica se nece obradjivati.Na mom 540 je radjen motor XX puta,generalni i osvezavanja i preko 20000 sati i radilica je na prvoj specijali,pritisak hladan 4-5 bari,vruc 1-2 bara.
Zaobidjite te SM,NPR,KS,Perkins kopije,malo je orginala.Sve te karike ima da se kupe na Alibaba China u milionskim tirazima,sve orginalna kopija.

- - - - - - - - - -

Glavu ako si radio,samo skini ventile proveri jel klimaju na vodjicama i rucno sa slajf apastom uslajfuj siceve i sklapanje.

- - - - - - - - - -

Koji pritisak ulja si imao pre rasklapanja?
 
Kod nas su indijske karike oko 4 eura po klipu .
Neki ih hvale većina veli da ne valjaju .
Majstora šta radi.
I brzo se poderu jer su mekane.
 
Ja kad sam pre tri godine radio MF65, kupio sam u Nemackoj kolbensmitove karike za 60€. Mozda bih i kupio u SRB neke ali posto su mi Hilzne hromirane(original perkins), nisu smele da se stave karike sa prvom hromiranom karikom, tako da sam morao naci gusane.
Gledao sam sve opcije indijskih karika, ali mi je to izgledalo tako nekvalitetno da ih nisam hteo staviti. Neznaci da sam u pravu sto se tice indijskog kvaliteta, jer ih je mirko15 verovatno mnogo ugradio i nehvali ih bez razloga, ali posto sam bio u mogucnosti ipak sam stavio original.
Zao mi je samo sto nisam porucio preko ebay-a bakreni dihtung glave, jer mi je jako zao bilo staviti ovo domace smece. Dva puta sam ga dotezao(u prvih nekoliko radnih sati), i svaki put se mogao stegnuti za skoro 180 stepeni.
Glave su tako jeftine, da je mozda najbolja opcija staviti indijsku ili domacu novu..
 
sa 533 sam imao dosta problema posle generalne mislim da ona bese 2001-e lanac i lancanici neki indiski jer drugih imalo nije,ispostavilo se da je ejdan od lancanika pogresno obelezen pa su mi se ventili malo utisnuli u klipove,klackalice je iz tog razloga lomio 5-6 puta,na kraju smo rasturili sve i uporedili stare lancanike sa novim namestenim iispostavilo se da je indijac pogresno obelezio lancanik za neka 2 zuba,na veliku zalost nisam bio usamljen slucaj,par traktora koja su radjena u to vreme u selu su imali isti problem,izgleda da je izasla cela serija lancanika sa tom boljkom,tu je sigurno doslo i do lufta u vodjicama i ventilima
 
Vojkane,kupis karike IPL Indija u konzervi,lisnate obavezno i obavezno da pravilno ugradite jer ako okreneta naopako listove ima da bude jao mama.Zapamtite,radilicu drzi ulje i sve dok ima ulja i redovno se menja radilica se nece obradjivati.Na mom 540 je radjen motor XX puta,generalni i osvezavanja i preko 20000 sati i radilica je na prvoj specijali,pritisak hladan 4-5 bari,vruc 1-2 bara.
Zaobidjite te SM,NPR,KS,Perkins kopije,malo je orginala.Sve te karike ima da se kupe na Alibaba China u milionskim tirazima,sve orginalna kopija.

- - - - - - - - - -

Glavu ako si radio,samo skini ventile proveri jel klimaju na vodjicama i rucno sa slajf apastom uslajfuj siceve i sklapanje.

- - - - - - - - - -

Koji pritisak ulja si imao pre rasklapanja?
Lisnate su bile u originalu a mi smo kasnije stavljali one koje nisu takve.Indijski kvalitet delova mi je preko glave tako da sad ne znam ni koje karike da stavim.Skoro sve sto sam stavio indijsko je propalo osim hilzni.Eto sad sam vido i da je jedan klip pukao na lezistu za karike.Isto indijski.Inace pritisak je bio mnogo cudan,pisao sam o tome ranije ali niko nije nista rekao.Kad ga upalis pritisak ode u pun krug,to je preko 10 bara i onda kako se greje ulje spada i drzi na3-4 bara.Kad se bas jako ugreje onda je ispod 3.Jedan drugar iz sela ima 533 on drzi na 5 bara topao,hladan,vreo sve jedno mu je...

- - - - - - - - - -

Izgleda da je nasa fabrika legla u smrtnu postelju.Sada sam zvao u vezi sedmice,jer su mi rekli da zovem posle nove godine i ono svi brojevi su nepostojeci.Pozovem telekom i kazu brojevi su demontirani zbog neplacenih racuna.Znaci nema nista od nas da bude.Planski je ova demokratska drzava unistila nasu celu industriju pa i ovu granu....Eeeee serpe i lonci,da bogda se svima u grlo zaglavili koji su ih nosili i lupali po Srbiji trazeci nesto...
 
Ljudi bez brige bice duplih sedmica jos, samo sto ce one biti made in Pakistan, jer smo im prodali licencu. Ne bi me cudilo da pocnemo da uvozimo njihove traktore, kao sto je slucaj sa Tafe traktorima. Nama IMT nije valjao a drugima valja, pa nam sada prodaju nasu pamet po vecoj ceni. ::sramota::
 
Nazad
Vrh