IMT

Sanana pa tu lezaj moze donekle da ide po osovini, dakle greska je u samoj osovini, a ne u aksijalcu. Mozda je osovina nastanfana, jesi li je premjeravao sublerom?
 
Mislio sam pozadi ubaciti gumu 10mm iznam trube i ispod trube jer ako stavim samo gore nema znacaja,prenosice buku preko srafova i donje ploce,a napred bi ubacio nosac kao na 560-565 novi tip.Sad je i napred direktno zasrafljeno na trup bez gume.
Cujem svaki lezaj i zupcanik u trupu:haha:Osecam masinu:haha:
 
Možda nije za temu ali ja sam ovako riješio nosače na svom traktoru:
21809009.jpg


Kabinu sam postavio na 4 ovakva nosača,kod šrafanja sam stavio svugdje gumenu podlošku gdje je šraf sjedao na metalni dio..Rezultat je zadovoljavajuč..
Jedino mi žao što nisam kupio još malo bolje nosače kabine,ovo su od Zetora,i guma mi se čini pretvrda..
Kad nađem bolje nosače kao što imaju noviji traktori budem ih ubacio da vidim razliku..
 
Sanana, MOZDA 565 ima malo jace ruakvce nego 560?

Ma neverujem da ima jače rukavce. Sve bi to trebalo biti isto.

Sanana pa tu lezaj moze donekle da ide po osovini, dakle greska je u samoj osovini, a ne u aksijalcu. Mozda je osovina nastanfana, jesi li je premjeravao sublerom?

Osovina je original, nikad nije ništa po tome dirano, več je dosta loša, a pikse u onom fiksnom delu u mostu su pojeđene, ima več oko 5 mm lufta, morat ću dati piksirati komplet prednji most.
Ovaj srednji dio osovine preko kojeg ležaj nemože proći je 40 mm, a gore na vrhu i dole na dnu gde se vozi po piksama je 37-38mm, tu je pojeđeno.

No donji dio gde naseda ležaj je također 40mm, tako da možda ipak to nisu original aksijalni ležajevi za 560, odnosno možda 565 ima deblje rukavce od 560.
Možda je na 560 38mm, a na 565 40 mm debljina osovine, neznam više ni sam, sutra mi treba traktor, a eno ga stoji na klocnama, a ja neznam ni gde da ležajeve kupim.
Morat ću opet staviti od ursusa/zetora, oni imaju unutarnji promer 40mm, ali nevaljaju ništa, par meseci i ispadnu.
 
Mogu i nosači od motora auta,isto zanimljivo rješenje..
Može se reč da sam jako kritičan oko buke u kabini..Mora biti čim tiše da se čuje rad stroja koji se nalazi iza traktora i onaj koji se nalazi naprijed ispod haube...:osmeh:

Ovako sam uradio prednju stranu kabine:
22190226.jpg

22190227.jpg
 
565 ima rukavce 40mm a 560 stari tip 38mm tako da to neodgovara.Jesi li merio sublerom rukavac i lezaj unutra?
 
Ma ima nešto tu zamršeno: IMT 558 31mm, IMT 560 38mm ,IMT 539 32 mm na osovini rukavca a čini mi se da sam negde našao i 28mm samo nesećam se na čemu jbg e sad šta su tamo sastavili ko zna.
 
Pa nema bas za dzabaka jer su od 2500-4000,ali evo i jednog za 860.din tako da se on moze uzeti u obzir,stim sto ne moze ici ovako vertikalno kao na slici vec horizontalno jer je bocni od nekog auta.

- - - - - - - - - -

tmpwctpku.jpg
[/IMG]
 
Ok,napisao si u medjuvremenu.

Za 565 ti trebaju lezajevi za 565 i 560 novi tip na meru 40mm,ti si kupio za 560 ali stari tip na 38mm,100% i zato nemoze da udje:osmeh:
 
Pa nema bas za dzabaka jer su od 2500-4000,ali evo i jednog za 860.din tako da se on moze uzeti u obzir,stim sto ne moze ici ovako vertikalno kao na slici vec horizontalno jer je bocni od nekog auta.

- - - - - - - - - -

Ima po otpadima sekundarnih sirovina,sad ljudi doteruju koplet auta na kilo pa se mnogo toga moze naci za smesne pare.Bar je kod nas tako:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Naravno da sam merio rukavac i ležaj iznutra. Ležaj je 38mm, a rukavac je 40mm, sad mi je sve jasno. Ja sam mislio da 560 i 565 imaju iste debljine rukavaca, ali očito da nije tako.

Moram tražiti aksijalce 40mm unutarnjeg promera.
To si trebao odmah pogledati i resena misterija.Stari tip 560 nosi rukavce 38mm,a ovi noviji 560 od 1985-86 u sta spada i tvoj 565 nose 40mm:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh