IMT

Mislim da sam gledao video sami su svarili.
Al da se iz obične novi tip utušati samo novaca treba.
 
Dal neko zna gde se moze nabaviti za 577 n.t na levom tocku gornja ruka koja se steze sa 4 sarafa a na nju su zavrnuti klip i spona.
 
Mislim da treba više volje nego novca,ja moju već par godina planiram da podignem al nikako....

Imal gde tema na forumu da je neko noviju kabinu prepravljao i uspio smanjit buku,ja sam se odusevio sta je covek uradio na imt 560.
Ja u mom imt 577 ogluvih,kad bi uspio ubacit kakvu izolaciju nikad ne bi razmisljao o kupovini nekog stranca,ubi me buka.
Lepo bi bilo da ima negde cio postupak kako i cim odradit izolaciju
 
Verovatno to podizanje kabine povlaci za sobom i jos druge prepravke,recimo i volan bi odma trebao biti duzi sediste bi bilo visocije pa samim tim i pedalu kvacila i kocnice bi trebalo prepravljat,mozda i gresim,voleo bih da se malo vise o tome raspravlja bas me zanima sta bi sve trebalo menjat tj.doradjivat
 
Pogledaj u temi o inovacijama na IMT traktorima kako je odradio Pesut na 558.Nije je podizao,ali je napravio ravan pod i potpuno zatvorio.Dobices barem ideje sta i kako bi moglo i trebalo.
 
Verovatno to podizanje kabine povlaci za sobom i jos druge prepravke,recimo i volan bi odma trebao biti duzi sediste bi bilo visocije pa samim tim i pedalu kvacila i kocnice bi trebalo prepravljat,mozda i gresim,voleo bih da se malo vise o tome raspravlja bas me zanima sta bi sve trebalo menjat tj.doradjivat
Ja sam planirao da komplet instrument tablu sa stubom volana dignem zajedno s kabinom tj. pričvrstim na pod kabine umesto na poklopac menjača
 
I niposto koristiti staklenu vunu kao izolaciju... Ona se runi i onda tu prasinu udisete a to nikako nije zdravo za pluca...
 
Da nemas i ti nekih problema kao i ja?
Ja imam problem s unutarnjom merom ležaja, nemože da se nabije na osovinu rukavca, a uzeo ih kao original aksijalni za 560.



Ispolirao sam osovinu od stare masti, blata, hrđe i svega, ali nejde.

A ovak izgleda ležaj. Na deklaraciji ne piše dimenzija, piše: aksijalni ležaj rukavaca imt 560



 
Kod mene je kabina zasrafljena direktno na trube,metal na metal,jel bi pomoglo da se ubaci izmedju neka guma pa da se stegne,jel neko probao.Netrazim ja da to bude kao u autu,ja sam zadovoljan i sa 20% manjom bukom.
2vmd0r5.jpg
 
Nazad
Vrh