IMT

Primetio sam danas da mi na usisnoj grani ima preradjenog ulja,sta bi to moglo da bude,pritom motor duva po malo napred.
To sam ustanovio posto sam skinuo gumu da menjam.
 
Na koji pritisak naduvati zadnje gume na 560,neznam ni sam,u knjizi pise na 1 bar,a ove kod mene 16-ke na 1 bar kao palacinak,prazne, pa sam pojacao na 1,4 i sad je vec bolje.Proveravao sam ovih dana sa nekoliko meraca,svi pokazuju isto,znaci tacna mera.
 
Mirko... Gume i trebaju "lezati" a ne da budu napuhane kao balon. Na sva 3 moja traktora su zadnje gume 90% vremena napumpane na 1 bar. U transportu psenice na 539 i 549 povecam pritisak po potrebi a 5106 je uvijek na 1 bar.

Ako je guma previse napumpana nema od nje vajde, slabije ce hvatati podlogu i to nije TO. Guma mora biti mekana zato i je guma. Inace bi smo se i dalje mogli voziti na drvenim tockovima.
 
Ajde majstori niko da mi kaze zasto ima ulja na usisnoj grani,da nisu karike pocele da stradaju???
Motor je poceo da crkava,obicno je to klasican simptom umiranja.Ali on moze jos da ide:osmeh:

- - - - - - - - - -

Mirko... Gume i trebaju "lezati" a ne da budu napuhane kao balon. Na sva 3 moja traktora su zadnje gume 90% vremena napumpane na 1 bar. U transportu psenice na 539 i 549 povecam pritisak po potrebi a 5106 je uvijek na 1 bar.

Ako je guma previse napumpana nema od nje vajde, slabije ce hvatati podlogu i to nije TO. Guma mora biti mekana zato i je guma. Inace bi smo se i dalje mogli voziti na drvenim tockovima.
Jutros mi i burazer vulkanizer rece da drzim na 1.2-1.5bar,a drugi burazer iz Srema koji ima 560 kaze dok je drzao gume na 1 bar tad guma nije ni imao,skoro duplo brze se pojedu,jos ako se vozi po asfaltu,ima da ih nema:osmeh:On uvek duva na 1,5bar.
 
И овај је шверцер,растура и продаје Змајеве комбајне.вероватно је добио трактор у некој трампи.
Kakav svercer,jel on svercuje nrkotike,duvan i slicno preko grane pa da se tako kaze.Covek je trgovac,nije ga ukrao ili prosvercovao u gepeku iz Meksika.
 
To je bilo fabrički na nekim starim MF
744527380966881.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Jutros mi i burazer vulkanizer rece da drzim na 1.2-1.5bar,a drugi burazer iz Srema koji ima 560 kaze dok je drzao gume na 1 bar tad guma nije ni imao,skoro duplo brze se pojedu,jos ako se vozi po asfaltu,ima da ih nema:osmeh:On uvek duva na 1,5bar.

Radi kako hoces. brena je kud i kamo tezi traktor nego 560, kud i kamo jaci a guma je kud i kamo veca. Prema nekim savjetima treba da budu na 2.5 bara te gume?!?!?!?

Tetak mi je u HR bio vulkanizer i odselio se u Svicarsku jos davnih godina i tamo je vulkanizer preko 20. iz glave zna covjek sve tlakove za radijalne i dijagonalne gume, maksimalne tezine i brzine dozvoljene za koju oznaku i prema njegovim rijecima je naj lakse zapamtiti: "Za normalno koristenje i normalne terete vrijedi pravilo, sto veca guma, to manji tlak". Kad sam ga pitao kako to, kaze mi da uzmem pony bicikl i da napumpam gumu na 1 bar i da se probam voziti i onda da napumpam "od oka" kako mislim da treba i da provjerim tlak. Decki moji, to je puuuno vise od 1 bar a tako mala guma.

Gleda se pritisak dodirne povrsine gume na podlogu i nista vise. ponijeva guma po jedinici povrsine dura kud i kamo veci teret nego siroka traktorska guma po svojoj povrsini nalijeganja.

Ne sumnjam u savjete tvojih burazera i prijatelja, radi kako hoces. Gledaj samo tablice koje proizvodjaci preporucaju na koji se pritisak pumpa koja guma. 1.5 bara za traktor tezak 2500kg koji nosi dvobrazni plug je ne puno, nego previse.

Kupite nekad kvalitetnije gume a ne trajalke i kojekakve kineske pa ce vam i trajati dulje.
 
Nazad
Vrh