IMT

More odjedared ste se svi raznezili pa vam smeta.Ja vam iskreno zelim da svi imate one traktore koji se od kuce voze a ti pijes ladno pivo Zajecarsko.Tu zelju zelim i sebi ali vi cete to pre od mene da postignete.
 
Slazem se sa Maticem. Da radim 40-50ha, pre bih kupio nekog zapadnjaka nego 577, bas zbog komfora i udobnosti. Ako bas mora 577, onda samo sa kabinom odvojenom od poda. Treba cuvati zdravlje. Ne zelim do ogluvim ili ostanem bez kicme u cvetu mladosti...
 
More odjedared ste se svi raznezili pa vam smeta.Ja vam iskreno zelim da svi imate one traktore koji se od kuce voze a ti pijes ladno pivo Zajecarsko.Tu zelju zelim i sebi ali vi cete to pre od mene da postignete.
Orati danima po 10-12h dnevno sa traktorom koji pisti,zvizdi,urla bez antifona je ko najteza kazna i niko se ovde nije raznezio vec vreme,godine i zvucni faktori dolaze do izrazaja kad izadjes iz jednog takvoga traktora pa celu noc umires od bolova,a znas da te i sutra i narednih dana to isto ceka i onda se pitamo sto tako rano odemo u k...c.I sto Matic kaze ko nezna saznace na ovaj ili onaj nacin!
 
Slazem se sa Maticem. Da radim 40-50ha, pre bih kupio nekog zapadnjaka nego 577, bas zbog komfora i udobnosti. Ako bas mora 577, onda samo sa kabinom odvojenom od poda. Treba cuvati zdravlje. Ne zelim do ogluvim ili ostanem bez kicme u cvetu mladosti...

Pa da potanes postanes beskicmenjak :haha: - u cvetu mladosti.
Nije fazon cepati traktor par sati u sumu (ili slicno... kurciti...), nego to sto @Tomo VS kaze. Danima (ili nocima, ili dan i noc - na "smenu") orati kao sivonja. E, to nije sve jedno.
 
Vozim u firmi 565 4 sata isto se osećam kao kad sa ttr-om (antonio kararo) radim 12 sati.Možda čak i gore.Slama psihički i fizički.Nije problem sat dva danas ali konstantno svaki dan po 8,10.12 sati neprekidnog rada,bogami se oseti itekakva razlika.
 
Slazem se sa Maticem. Da radim 40-50ha, pre bih kupio nekog zapadnjaka nego 577, bas zbog komfora i udobnosti. Ako bas mora 577, onda samo sa kabinom odvojenom od poda. Treba cuvati zdravlje. Ne zelim do ogluvim ili ostanem bez kicme u cvetu mladosti...
Ja odavno ogluveo i bez traktora a za udobnost bitno je sediste,tu nepomaze izolacija i cuda....

- - - - - - - - - -

A kakva je Rakovica 65-76 sa kabinom i njena buka?Manja ili vece od IMT-a,vase misljenje?
 
Vozim u firmi 565 4 sata isto se osećam kao kad sa ttr-om (antonio kararo) radim 12 sati.Možda čak i gore.Slama psihički i fizički.Nije problem sat dva danas ali konstantno svaki dan po 8,10.12 sati neprekidnog rada,bogami se oseti itekakva razlika.

sad ces ti da hvalis kako je CARRARO TTR udoban traktor ima sve cetri iste gume najvjerovatnije 15,3cola,kabina kao kosnica za pcele covjek od 100kg nemoze da udje u nju da se neudari negdje,a sto ima kratko medju osovinsko rastojanje pa skace ko jarac o tome da se neprica,sad nevalja IMT565,nemoj pajdo Bogati to govorit,mozes pisat ljudim i prodavat m..a pod bubrege,zato sto neznaju staje TTR carraro a ja Bogam i znam i to veoma dobro.
nebranim ja ni IMT-a niti hvalim druge al sto ga ti sad usporedi
 
Imao sam dva 560 iz 1982 god. i mogu reći da su to dobri i izdržljivi traktori ali zato polako ubijaju ljude i psihički i fizički (naravno ko provodi dosta radnih časova u njima), ja sam svojevremeno negde 2003-2004 za dva meseca rada napravio 600 motočasova sa jednim 560, e to je trebalo izdržati, uveče kad izađeš iz njega nemožeš kašiku da držiš, svog te rastrese tako da ima posledica koje će me pratiti dok sam živ i one će biti sve izraženije, da dodam da nije tu samo do traktora (uglavnom sam vozio imt, torpedo,ursus, rus stari tip) ima tu i do toga kako je ko zamešen (genetika) tako da čuvajte zdravlje jer kad počnete da ga kupujete onda nevalja.Toliko od saleta.
 
i da dodam momci sjediste kupit se mora gramerovo vazdusno,jest da je mnogo para al kad stavis to na imt traktor e onda je i on udoban al bas pravo i volan hidraulicni pa ce biti lakse
 
sad ces ti da hvalis kako je CARRARO TTR udoban traktor ima sve cetri iste gume najvjerovatnije 15,3cola,kabina kao kosnica za pcele covjek od 100kg nemoze da udje u nju da se neudari negdje,a sto ima kratko medju osovinsko rastojanje pa skace ko jarac o tome da se neprica,sad nevalja IMT565,nemoj pajdo Bogati to govorit,mozes pisat ljudim i prodavat m..a pod bubrege,zato sto neznaju staje TTR carraro a ja Bogam i znam i to veoma dobro.
nebranim ja ni IMT-a niti hvalim druge al sto ga ti sad usporedi

Ne ne nekazem ja da je 565 loš ja sam pristalica imt-a ja ga imam kući volim te traktore.Izneo sam svoje iskustvo i ti si u pravu za ovaj ttr. skače ko jarac i ima još gomilu nedostataka ali su to različite kategorije traktora.Ja sam samo reko da iz italijana izađem ko gospodin čovek a iz imt-a ko iz rudnika da sam izašo.To je razlika.Po bilo čemu drugom imt je neuporediv sa bilo kojim zapadnjakom(moje je mišljenje).Odnos radni učinak ,odrzavanje,univerzalnost traktora bitna stvar.sa svakog sve pasuje sve se može nema limita.Za naš standard je to pravi pogodak.Kako da neko stvori dodatnu vrednost a radi sa traktorom od 70000e.taj kod nas nemože da zaradi ni za doručak a kamoli šta drugo.Ako me razumete.
 
Šta će ti sedište pomoći u vezi buke,zujanja i ujanja?
pa procitao sam svaki post kazu svi buka zujanje,drugi odgovaraju antifoni,a opet se kroz sve ovo kako su slomiti umorni neudobni,pa udobnost je sjediste volan i prilagodjenost komandi nista drugo,ja sam radio new holland-om pa nadobio sam ga 500rh a je pjevo da mu nije bilo ravnog,a prvi pogon kad mu je ukljucen pri brzini od 10km/h e to se slusalo ka grand emisije pjeva zvizdi bruka pa staje za to reci.
najbolji je onaj sto se najmanje kvari a dosta radi e to je za mene masina a to da nezvizdi i da se necuje pa ja nebi imao osjecaj da sam u traktoru nego da sam na neku BELU LADjU
 
Ja odavno ogluveo i bez traktora a za udobnost bitno je sediste,tu nepomaze izolacija i cuda....

- - - - - - - - - -

A kakva je Rakovica 65-76 sa kabinom i njena buka?Manja ili vece od IMT-a,vase misljenje?
Ja imam R 65 ali bez kabine. Kad je original auspuh, i na velikoj turazi je buka podnosljiva. Sa ovim turskim rci, prdi, dere se ko jarac... Dosta njih pa i moja tako uje u transportu. Meni to i ne smeta jer nemam neke velike relacije a to ujanje je izrazeno samo u 3. brzohodnom.Za one sa kabinom kazu da su dosta tise, ali ja sa takvom nisam radio pa ne znam.
Sto se uopste udobnosti tice, samo dobro sediste tu pomaze.
 
Rakovica sa kabinom uji isto kao i svaki IMT,da kazem 10-20% manje,ali za rakovicu nesme da se kaze da je bucna,zakonom zasticena.I evo kod mene je ljudi teraju vec 30 godina,konkretno komsija ima 60-ku 30 godina,mator ima 70 godina jos uvek odlicno cuje i zdrav je a radi 15 hektara svoje zemlje a u mladosti je radio sa njom dan-noc.
Nema tu nekog pravila,ko kako podnosi neke stvari,kod mene u selu ima ljudi koji teraju traktor bez auspuha 5 godina i nesmetaim.....Buka u traktoru je obavezna samo je pitanje kako moze da se malo ublazi na praktican nacin,a ne saveti kupi zapadnjaka ili kabinu od 2000 eura.Prakticno a jeftino,to svakog zanima....
 
Ja nisam vozio sa kabinom, pa ne znam. Recimo u oranju ja cujem samo deranje motora zbog loseg auspuha. Jedino u 3 uje reduktori ili diferencijal, tata kaze da je tako od uvek. Jedini problem je tanjiranje. Nemam servo volan, pa mi volan pokida ruke, sediste propalo od kise pa ostao samo sundjer bez amortizacije. Udobnost ravna nuli, a buka tu i tamo (sve zavisi od gasa):osmeh:
 
Ja licno mislim da je URSUZ najbucniji od svih traktora on se na par kilometara cuje kad ide punom brzinom a kako li se tek cuje u kabini:sta:
 
Bucni su dosta C-355/360,ali su uglavnom jeftini i za te pare nema nesto udobnije pa nekako covek i da im progleda kroz prste.
Inace jeftino resenje za buku i udobnost kod IMT-a je po meni ono sto je uradio kolega Pesut na svom 558 uz jos neke dodatke.Znaci da se kabina postavi na gumene nosace i da se zadihtuje,a onda da se izoluje nekom izolacijom za automobile i jos da se doda neko jeftinije vazdusno sediste,recimo polovno kamionsko.To sve moze da kosta par stotina evra,a verujem da ce dosta da znaci.
 
kad se kuka toliko na IMT i slicne. prodaj kupi zapadnjaka i nek ti je srce na mjestu. svi pricate kako ovo nevalja kako ono nevalja! pa sta to vi imate??? ne osudjujem nikoga. ali pricate kako ste dozivjeli kako je u IMT pa onda poredite rusa koji je preko 2000 godista. a mozda da nije bilo tog IMTa vi ne bi ni zaradili za rusa. znaci koliko para toliko muzike. ne treba pljuvati po necemu sto vam je pomglo da uspijete u zivotu. i sa konjem je patnja radit po sumi ali je nekima on zaradjivo koru ljeba i usput neki traktorcic. pa onda je konj los nizasta ne valja nejak i slicno. a on je bas taj traktor koji ga je zamijenio zaradio na svojim ledjima. ma daj.
PS: najbolji traktor je koji se ne kvari. odnos ulozenog dobivenog. izvalit 30000 eura za zapadnjaka i onda mu trazit posla jer je prevelik a njive male a rata kredita se mora uplatit.
 
Nazad
Vrh