IMT

Ja nisam vozio sa kabinom, pa ne znam. Recimo u oranju ja cujem samo deranje motora zbog loseg auspuha. Jedino u 3 uje reduktori ili diferencijal, tata kaze da je tako od uvek. Jedini problem je tanjiranje. Nemam servo volan, pa mi volan pokida ruke, sediste propalo od kise pa ostao samo sundjer bez amortizacije. Udobnost ravna nuli, a buka tu i tamo (sve zavisi od gasa):osmeh:
Ispade da sve što ne valja nije do traktora nego do održavanja,izgoreli auspuh i pohabano sjedalo.:osmeh:
 
Koliko su ove danasnje generacije ljudi mekse od predaka. Nas stari su orali sa volovima, kosili psenicu,,, i bili zdravi i pravi. Sada njihovi potomci postadose invalidi rada u poljoprivredi. :haha: Imt je neprevazidjen brend u ovom delu razjedinjene evrope. Sa malo novca kupis traktor, jeftino ga odrzavas, samo mu skupo gorivo sipas. :osmeh:
 
Gresis, u IMT sipas najjeftinije gorivo !
Sipas zejtin od 80 dinara I samo gas !
A mi mladji nismo meksi, zato sto smo mekani, nego zato sto smo pretrovani I prepuni pesticide. Naravno kako, ko. Ko je pametan on I nije.
Moj deda je prvi put oprskao njivu, pojeo oprskanu jabuku I pojeo hleb od psenice sa psticidom u svojoj 50 godini.
A ja sam cim sam izasao z stomaka, bio okruzen pesticidima.
Zato je moj deda, dana u 83-oj godini, zdraviji nego ja u 35 -oj!
 
Kremator,a u sumi kad vuces na lanac pa skace traktor kao jarac ili se propne pa kad drusne na zemlju ne moze se sakupe koske i bubrezi.Tek onda slede 2 sata do kuce po kolotrazima i dzombama.:sjasi:
 
Viđao sam maseje serije 3xxx u prolazu asvaltom čuju se pište al u kabini se verovatno to ne čuje,tako da mislim da ni kod imta ne bi bio veliki problem napraviti,prepraviti kabinu da to bude o.k
 
Kremator,a u sumi kad vuces na lanac pa skace traktor kao jarac ili se propne pa kad drusne na zemlju ne moze se sakupe koske i bubrezi.Tek onda slede 2 sata do kuce po kolotrazima i dzombama.:sjasi:

Zavisi i kakva je suma :osmeh:, u principu vuko uzbrdo ili nizbrdo uvek je noga na kvacilu, desna ruka pri hidrauliku, i svaki metar koji se predje neizvestan.
 
Viđao sam maseje serije 3xxx u prolazu asvaltom čuju se pište al u kabini se verovatno to ne čuje,tako da mislim da ni kod imta ne bi bio veliki problem napraviti,prepraviti kabinu da to bude o.k

Recimo i Zetori neki su jako glasni,tipa stariji 7711/45,.U oranju to je glasno ko sam đavao,a u kabini sasvim pristojno..
Kabina je zeznuta stvar..Ja sam imao dva ista traktora,sve isto u detalj osim jedan je DV a drugi običan..Ovaj DV je u kabini bio kao BMW,dok u ovome običnome buka puno veča..Zašto neznam ni dan danas..

Uglavnom najbitnije je da kabina ne vibrira,čim se prenose vibracija stvara se buka..Tu se treba jako igrat sa gumenim nosačima da se buka čim manje smanji..
Drugi problem je izloacija koja je potrebna od ispod kabine,recimo Zetor ima sigurno 10-ak cm izloacije od ispod..

To je sve problem na IMT-eju,koji nema ravan pod kabine,nego se sjedi iznad getreibe :osmeh:
Buku je moguče riješit,samo koliko je ko vješt u tome je drugo..
 
Sve to kosta i ja bi malo sredio 7 planirao sam novi tip kabine sic dobar al to sve dode moze kostat i do 1500 eura
 
Nije da hvalim IMT, ali s antifonom na usima, i pojacanim federima 549 je sasvim udoban. Ne izlazim iz njega ni rastresen, ni nagluh. Brao sam kukuruze s njim po cjeli dan i zujanje kardana ni buka motora se ne cuje, odmoran sam kuci dolazio nakon 10-12 sati provedenih u kabini i to pitaj boga koliko dana uzastopno.

Na breni me isto patilo sjedalo dok ga nisam sredio kako treba. Terao sam traktor kuci bez federa samo na poderanoj spuzvi pa sam poludio od skakanja po kabini. Popravio sam sjedalo, nove federe i amortizer ugradio, stavio deblju spuzvu pod **greška, ali i dalje to nije to posto imam 150kg i nisam po standardu IMT sjedala. Uzepo u Rumi ojacane federe za sic i preporodio sam se. Sad je po mom pojmu tako prilagodjeno sjedalo mojoj kilazi ravno zrasnom sjedalu. Jasno, nikad ne moze biti ista stvar posto je zracno sjedalo veceg hoda, i stalno je jednako tvrdo dok je ovo mehanicki sic, ali opet ja teram i jedan i drugi traktor po oranju i sjedalo radi taman koliko treba da mi ne razbija kicmu, nit je pretvrdo nit je pre mekano.

Na breni na pod trebam stafiti filc koji sam uz traktor dobio i preko njega gumu, ali nikako da to dodje na red. pa onda zatvoriti rupu oko mjenjaca i to ce onda biti drugi traktor mada i ovako u bilo kojem poslu bez antifona cujem mobitel kad zvoni, javim se na njega i pricam bez smanjivanja gasa sto je u 549 nemoguca misija posto on nema odvojenu kabinu s ravnim podom.


A rad s onom rakovicom na kojej je propao sic i auspuh nikako ne razumijem. To je u vrh glave 50€ troska... Auspuh se zamjeni za 30 sekundi a sic se sredi za maksimalnih 2 sata.
 
A rad s onom rakovicom na kojej je propao sic i auspuh nikako ne razumijem. To je u vrh glave 50€ troska... Auspuh se zamjeni za 30 sekundi a sic se sredi za maksimalnih 2 sata.
Bobo, auspuh je stavljen nov, no izgleda da nema onaj prigusivac. Moram potraziti negde bolji, a sediste je toliko zapeklo da sta god pocnem da radim ima da se raspadne...
 
Ja nisam znao sta cu od ludosti pa sam namjerno trazio otvorene auspuhe. Kod nas takve prodaju za 577. Takav je sad na breni a s brene auspuh je radjen u auspuh servisu i on je dosta tisi i stavljen je na 549. sad je fino i u jednom i u drugom. dok je na 549 bio "direktni" Auspuh, katastrofa ziva. Isti takav "direktni" imam i na skupi (s44 motor) i on ima bas kulturan zvuk. a auspuh od kombajna (takodjer s44 motor) je nesto savrseno za taj motor. debeli lonac koji taman fino prigusuje a zvuk je fantastican.

Za tisi i ljepsi rad s44 motora savakako preporucam auspuh s kombajna zmaj 13x serije. Ko voli buku, sto direktnije, to bolje ;)
 
dsc00312.jpg

Kad je muka ajde Djukaaa
 
Bobo, auspuh je stavljen nov, no izgleda da nema onaj prigusivac. Moram potraziti negde bolji, a sediste je toliko zapeklo da sta god pocnem da radim ima da se raspadne...



ja sam imao ono sjedište bez amortizera, ono prvo na imt 533, i nakon 3-4 sata kada izađeš iz traktora nemožeš hodati......odmah sam kupio novo, nije neke velike kvalitete, al je dosta udobno za svojih 50€ što je plačeno.......
 
Nazad
Vrh