IMT

Kada je kum hteo da kupi 577 onda smo isli na mnogo mesta i svaki sam naravno ja morao da probam. Nekako su mi vise zvizdali novi tipovi ali su i svi bili dosta izradjeni. Svaki je bio bez DV.

Ja mislim da su ti kod tebe DV svi radili jako mnogo pa otud i zvizdanje. Moj DV i obican se isto cuju a onaj 567 koji je imao realnih manje od 4000 sati se nije cuo ni u jednoj brzini zato sto je vise radio u mestu sa Rikom i rikver-1. sa grtalicom nego sto je vozen.
 
Da su odradili reduktor sa četiri satelita i sitnijim zubima i da je rešeno osiguranje one kandžaste matice na drugi način to bi već bilo sigurno bolje ovako smeće.
 
Bubu neki bez DV su se naradili toliko da ih treba uramiti a opet ne zvižde i da napomenem svi su 89-90-to godište.Neki plave boje a neki sive.
 
Dosta su njemu i ta 3 satelita. Kada se ulje menja kad treba i kada su lezajevi dobri, nema tu problema. Jedino je bas glupo to osiguranje centralne matice jer se zbog toga navoj nosi na pola loze ali sto je najgore, slicno resenje je i kod prednje vuce na 577 pa im zato otpadaju tockovi kad oslabi navoj posle mnogo radnih sati.

Cesto ima veze da li je DV ili nije posto je taj DV bio bar 30% optereceniji i da kazem vise silovan i pohaban pa mu je samim tim i menjac bio vise opterecen i poceo je i on da se cuje.
 
Da eto baš tako ta matica i onda se poluosovina napreže u reduktoru pa cvili i guli koliko sam našao samo veliki župčanika izjedenih čak se i sateliti ukopaju u kućište pa se to sklopi i ponekad zavari samo kad rastaviš da se krstiš i čudiš ali to je duga priča .Sa jednim sam borbu vodio oko grejanja ulja vadio pumpe testiro svašta oko njega i nakraju otkrijem žarište zupčanik rikverca izvadim van kad onako na oko on dobar kupim novi novu osovinu i rolne i novi zupčanik na snopu ono mir ladan ko špricer mada zameram i što ima zupčanike sa ravnim zubima ali to je to koliko para toliko i muzike.

- - - - - - - - - -

Zaboravih malo je to litar ulja u njega na taj sav tert treba ulje da ga kupa i skida toplotu sa njega bilo bi bolje a lako iscuri čim malo lufta.
 
Mislim da je džaba jedino što sporije iscuri, ulje ako dospeš a semering nedrži to iscuri do njive a danas kad oreš ceo dan sa njim to se usija da pečeš jaja na njemu ugreje se više nego motor.
 
Interesantno, obican 577 ima pumpu pomocnog hidraulika koja funkcionise a 577 DV nema tu pumpu i njegov komplet menjac posle oranja bude hladan kao spricer dok je na obicnom uglavnom vruc. U buci nema razlike.
 
Tako je ta pumpa nepotrebno greje ulje a maloje traktora gde se taj dodatak iskorištava opet mala količina za te dve pumpe a nema hladjenja znači opet problem fabrika pa ti inženjeri nisu ništa bili ustanju unaprediti i poboljšati već pedest godina prave jedno te isto žali bože što se školovaše džabe.Uzgred da dodam imam kod mene jedan 577DV sa pomoćnom pumpom 1986God.nikad otvoren menjač i hidraulik e evo sad crkava polako jesenas jedva izoro hidraulik na izdisaju osto bez 4 i 5 brzine sad je trobrzinac a točkovi podva tri put otpadali haos zver je na izdisaju loš gazda jbg.
 
Poslednja izmena:
Slika verovatno iz srecnijih dana fabrike.

1711871_ha9cf0bd64afdfaa2874f_v1300907009_647x.jpeg
 
sta mislis za polutekucu mast?
Pre nekoliko godina počne da mi curi semering na reduktoru od tarupa,pošto sam hitno trebao da istarupiram krompir nisam imao vremena da menjam semering već sam samešao ulja i tovatne masti,prvih 10 -tak ari je curelo a zatim stalo ,semering nisam menjao , još me služi i ne curi.
 
Pre nekoliko godina počne da mi curi semering na reduktoru od tarupa,pošto sam hitno trebao da istarupiram krompir nisam imao vremena da menjam semering već sam samešao ulja i tovatne masti,prvih 10 -tak ari je curelo a zatim stalo ,semering nisam menjao , još me služi i ne curi.
Ostala je samo mast bolje išta nego ništa pomogne i mast reduktor se polako zagreva mast postaje tečnija i tako podmazuje .
 
Gledam ovog MTZ82 koliko je ruzan u odnosu 577dw/a meni je bitna malo i estetika/,tako da sam zacrtao imt prilikom sledece prve kupovine,bez obzira da li trebaju antifoni i to sto zvizdi kao sudija neka buci krci meni to nece smetati.Ja i tako necu na svadbu sa njim a pogotovu da se odmaram u njega,ja ne razumem kako se uopste i moze''Odmarati kao covek'' u traktoru ma bilo cije proizvodnje.
 
Jedino je bas glupo to osiguranje centralne matice jer se zbog toga navoj nosi na pola loze
S tom maticom sam imao problem i ja na 560, bila je skliznula. Neznam kako ste vi resili problem. Meni je strugar napravio novu maticu bez nutova za podesavanje, ja sam je zatego kako bi trebalo da bude, obelezio mesto gde je nut za kajlu, odvrnuo je i samo na tom mestu napravio nut i ponovo je zavrnuo i osigurao. I eto je vec 6 godina bez problema.
 
Nazad
Vrh