IMT

Zapadnjak nikad a mozda ni tad,kabinu ne diram,neradim prepravke,kabina odlicno lezi,nema skripanja i klepetanja,jedino se cuju trube kao i kod svih jer zvuk dolazi odatle a ne iz menjaca.
Imam dobro mesto za zvucnike i muziku tako da ce to biti resenje,bar da ogluvim ko covek:osmeh:(sva sreca vec sam malo gluv pa je lakse)

Nema ni kod mene na 560 izvod za prednju vucu.
 
Ne znam u cemu je toliki problem kupiti antifon i nabiti ih na glavu... Nikakva izolacija kabine, nikakve slicne gluposti. SVE sto treba se cuje, a nema onih ekstremno pistavih i dubokih zvukova koji vas umaraju.

u 549 bez antifona ne ulazim. Preporodili smo se od kad ih koristimo. Pokusavali izolirati kabinu na sve nacine dok traktor jos nije bio pravo ni razradjen ali bezuspjesno. Antifon rjesava sve muke s bukom.
 
Sto se tice mobilnog to bar lako,stavis na vibraciju... Nego kako ce da izgleda razgovor..bice ALO POZEGA...ALO POZEGA.. No nekazem ja da je tolko bucan moj 567 nego me zanima zassto kad vozim 5 pa kad oduzimam gas ima takav,,pistajuci,, zvuk kao Varijator kod kombajna.? u selu ima jos jedan 567 nema taj zvuk.
 
Zapadnjak nikad a mozda ni tad,kabinu ne diram,neradim prepravke,kabina odlicno lezi,nema skripanja i klepetanja,jedino se cuju trube kao i kod svih jer zvuk dolazi odatle a ne iz menjaca.
Imam dobro mesto za zvucnike i muziku tako da ce to biti resenje,bar da ogluvim ko covek:osmeh:(sva sreca vec sam malo gluv pa je lakse)

Nema ni kod mene na 560 izvod za prednju vucu.
Na 577 npr. kad radim 4-tom čuje se više motor,takoreći menjač i diferencijal se ne čuju
 
Sto se tice mobilnog to bar lako,stavis na vibraciju... Nego kako ce da izgleda razgovor..bice ALO POZEGA...ALO POZEGA.. No nekazem ja da je tolko bucan moj 567 nego me zanima zassto kad vozim 5 pa kad oduzimam gas ima takav,,pistajuci,, zvuk kao Varijator kod kombajna.? u selu ima jos jedan 567 nema taj zvuk.

To kad turbina zaleti... :osmeh: - mala sala, nije na odmet.
 
također i kod mene na 577 4-ta najtiša,da su takve sve bilo bi dobro,kod mene je na podu guma od 10mm,pregrada između motora je obložena izolacijom iz starog auta i preko mjenjaca sam napravio drvenu kutiju i unutra spužvu a gore gumu od 5mm,tamo gje je orbitrol sam isto neke spužve naturo,i sve rupe zatvorio..
 
Sve zatvorio i opet se čuje pa to je da ti se smuči traktor imo sam i ja skoro takvu muku nedaj bože više nikad ali štaćeš mora se tako raditi mislim može se napraviti ustvari tu nema opravke nego sve reduktore zameniti i u menjaču i u bočnim prenosima oni su svagde po malo oštećeni i to izaziva vibracije koje prelaze u zujanje,a nakraju to košta pitaj boga koliko se nabere para kad to radiš uslužno oni nevide te sitne ožiljke po igličastim ležajevima i zupčanicima samo kažu ja na to ne pristajem to je još dobro itd. a u stvari to je problem tehničke izvedbe prenosa koji nisu rešili inženjeri pa nećemo ni mi majstori.
 
30-ak posto sigurno,sve je podnošljivo osim 2-uge brzine,radio se odlicno cuje,ali 2 brzina zviždi li ga zviždi :ppozdrav:
 
Na 577 npr. kad radim 4-tom čuje se više motor,takoreći menjač i diferencijal se ne čuju

4. je direktna pa se zato ne cuje menjac. Kod Brene je 5. direktna.

Mislim da je problem zujanja kod recimo 560 taj brzi diferencijal jer se to kod 577 ne cuje uopste. Vozio sam i onaj moj 567 dok ga nisam rasklopio i kod njega ne zuji posto je isti kao na 577 dok recimo kod 578 zuji kao zujalica.

Vojkane, sto te to cudi? Te gume glat prelaze 7000-8000 sati a motori koji su gutali gorivo i ulje iz sakcija za vreme 90-ih godina retko koji je uspeo da napravi vise od toliko radnih sati koliko sam naveo.
 
Ako su Rekordove gume onda su original verovatno i cak postoji mogucnost da je istina.Na drugarovom 567 su originalne rekordove sa otprilike 70-80% ripne i sve skoro fabricko sem pumpe hidraulike .a ima preko 10000rs jer je otkazao sat davno a malo ispod ovih sati je stao. sve zavisi sta je radio i koliko teskih poslova jer transport po asvaltu ih najvise lize. inace je i drugarov 84 god, i bas cu ga slikati kad dodjem
 
Ma problem je osto u fabrici ,svi znamo kakav je sklop bočnog reduktora i znamo koje su mu mane i znamo da kad sve ubaciš novo nemože proći godina dana da ne dodje do lufta i da počne da klapara a proizvodjač ga izveo tako što je na takvom reduktoru rušio broj obrtaja poluosovine i svi znamo kad dodje do naprezanja zupčanika dolazi do prvo šuma pa onda deformacija i zujanja što to nije napravio kao na zetoru ursuzu univerzalu ili vladimircu.
 
Nije tu sum do reduktora, 100%. Sum zupcanika zavisi od mnogo faktora ali u svakom slucaju moze da se gotovo neutralise zamenom trosnih zupcanika, vratila i lezajeva. Vise puta nam je to poslo za rukom.
 
Kod mene u selu ima dosta IMT-a 577.Svi koji imaju DV zvižde a bez DV se ne čuju.Da li to ima neke veze?Tast takođe ima 577 bez DV njegov je kao Mercedes jer se unutra ne čuje ništa kojom god brzinom išao.Kada sam radio menjač konsultovao sam se sa jednim majstorom u vezi zviždanja i reče mi da ima menjača koji se čuju i koji se ne čuju i da ja tu ne mogu ništa posebno da uradim po tom pitanju.
 
Digni ga od zemlje na klocne i skini točkove upali pa ga zavrti u kojoj oćeš brzini pa da onda čuješ kako radi kad ja mala poluosovina rasterećena čak sam ga puštao u rad bez reduktora milina nema ništa da čuješ.
 
Nazad
Vrh