IMT

Recimo motor je svaki manje vise isti,menjac takodje i to mogu samo neki kvazi majstori da pricaju da bi ljudima uzimali pare.Ja sa traktorima nemam nekog iskustva,ali recimo motor iz auta od pre 30 godina i od pre 10 godina isto sranje.Elektronika jeste dodatna komponenta koja moze da pravi probleme,ali nije ni to bauk,a ima dosta i zapadnih koji nemaju elektroniku.Pa neces ti neki najnoviji da uzmes pa da ima 300 cuda.Eno u temi o Reno traktorima kolega sredio problem u menjacu za 100e,bas sam ga pitao za cenu jer mnogi prenapumpaju cene.U principu svasta ima i treba otvoriti 4 oka i dobro promisliti.Mada za svoje pare na kraju svako moze da kupi sta hoce.
Друже поштујем ја твоје мишљење о страним машинама и све то стоји,али реци ти мени јеси ти кад упоредио мењач од МФ од 90 коња и од Имт 590,јеси ти то кад видео отворено унутра да видиш како је ? И још нешто ти тражиш трактор да купиш до пар хиљада евра ? Неког торпеда ил универзал...Знаш ли ти да је само пар зубчаника за МФ кошта као укупно новца колико ти можеш да издвојиш за цео трактор?
У оваквој држави и временима једноставно 90 посто пољопривредника ЈЕДНОСТАВНО НЕМА новца да одржава стране тракторе који су иначе брат брату 90 посто гробље чим су овде дошли,реално...Не кажем да нису бољи кад се нађе добар и све то,ал немамо услове и шлус..Нисам мислип ништа лоше наравно и мир Божији,Христос се роди...
ПС.комшији је цркао мењач на 3070 МФ,поправка 3000е.тек што га је купио...Ето чисто да упоредиш,зупчаници половни.
 
Recimo motor je svaki manje vise isti,menjac takodje i to mogu samo neki kvazi majstori da pricaju da bi ljudima uzimali pare.Ja sa traktorima nemam nekog iskustva,ali recimo motor iz auta od pre 30 godina i od pre 10 godina isto sranje.Elektronika jeste dodatna komponenta koja moze da pravi probleme,ali nije ni to bauk,a ima dosta i zapadnih koji nemaju elektroniku.Pa neces ti neki najnoviji da uzmes pa da ima 300 cuda.Eno u temi o Reno traktorima kolega sredio problem u menjacu za 100e,bas sam ga pitao za cenu jer mnogi prenapumpaju cene.U principu svasta ima i treba otvoriti 4 oka i dobro promisliti.Mada za svoje pare na kraju svako moze da kupi sta hoce.

eto ja radim u austriji i bas sam traktorista i bas novije masine maksimalne starosti deset godina,i cuvaju se traktori kao oci u glavi jer ti odma 10%od plate ako sta ostetis na limariji to jest ogrebotine ili slicno,a za kvar te niko nista nepita kako zasto napravi se i dalje,a niko nekupuje u inostranstvu da gleda u njega,nego da tegle i rade,da se otplate zarade gazdi za njegov luksuz,radnicima plate,drzavi za porez i para za prosirivanje postojuce firme,e tako to buraz ide i svakom se stavlja novi sat na dvije godine prije prodaje pa tako imaju po 4000 do 5000 rh.
a ja kako sam u austriji sam sebi kupio novog IMT-a jer znam kako je u svabiji,a onaj koji je stvarno sa malo rh,taj je skup kao sam djavo,i zamijene ga firm ili je bio nejak ili prejak u zavisnosti koje operacije treba da radi
 
Ацо опет да те питам шта ти сматраш за глуваћа?Ако мислиш на новију типу Имт уопште ниси управу,поготово за П лимарију...Имам неки осећај да ниси имао могућност да радиш у таквом трактору дуже време..За наше стандарде сасвим солидна кабина...Глуваћ је са шумском кабином а он није 10 000 него 2500 е баз дв...
 
Mislim na tu sumsku kabinu i onaj posle njega sto mu je takodje kabina otvorena,a menjac dodje izmedju nogu.Ovaj najnoviji nisam ni video uzivo,ali za njega vec verujem da nema problema sa bukom u kabini jer mu je kabina odvojena i zadihtovana.
 
Prvobitno sam hteo polovan 577,pa kad sam poceo da zagledam,svaki ima ulaganja,a cene su astronomske,pa sam odustao od toga i resio da kupim nov traktor. Obrazlozenje,imam 585 potpuno ispravan,ali zelim malo udobniji traktor,a jednako povoljan pri odrzavanju kao moj 585,i posto sam malo naucio da petljam oko svog 585,izbor je pao na 577, pa zbog astronomske cene polovnog 577 odlucim se za nov traktor da uskoro kupujem,ako bude imao 577,to ce biti on sigurno,trenutno ga nema,ali ce i vreme cekanja na isporuku imati jako velik uticaj na izbor,posto planiram za sajam da pazarim,ili malo posle sajma,da stigne da malo ide na prazno,transport,grabljenje,znaci sitni poslovi do ozbiljnijih poslova odmah posle zetve,jer kod mene traktor najvise ima posla od maja do decembra,posto se bavim stocarstvom,a ako ne bude bilo 577,e onda ce biti neki nov strani,kredit na 5 godina i deo mojih para. Jako mi se svidja hattat,tako da cu njega uzimati kao prvog kandidata posle imt-a.
 
Bravo,za sajam ce ga biti sigurno.Meni su rekli da ce verovatno biti i pre.Kredit za stranog ako bude kao i do sad ce biti dosta nepovoljan u odnosu na domaci.S obzirom da nasa drzava brine o nama pa nam je podigla akcizu na gorivo a sve u smislu paznje za nas budzet,da nekako ne budemo na gubitku ako gorivo bude jeftinije,onda je moguce da ce i povoljne kredite izbaciti.

- - - - - - - - - -

Montoya,lepo je meni rekao covek iz Agrorida,"da ih je bilo na stanju prodao bi 50 do sad"!
 
Koliko ja znam 577 vise se nece praviti novi... Nego samo ono "komplet sredjeni" kao sto su bili i na sajmu 2013-te godine (a ispod njega curilo ulje na semeringu).

Bez ljutnje, ali ja ne mogu da poverujem da neko hoce da kupi novog IMT-a i baci tolike pare, a zna da je fabrika u rasulu vec dugo itd itd...
Bolje je uzeti MTZ 820 i da te ne boli glava... i ako se nesto pokvari kad tad delove mozes kupiti na svakom cosku ili trafici (sada ce neki reci nisu to vise isti traktori kao pre itd ali opet bar nemaju toliko decijih bolesti kao kada se kupi nov IMT)...:bravo:
 
Ja sam rekao vlasniku Agromax Ub cim bude informacije u vezi 577 da mi se javi. Sto pre stigne,tim bolje. Sve uslove ispunjavam. I svoje mogucnosti,potrebe,zelje,kredite sam isplatio,vise nema nijedan,nekako sam se iscupao,sad pecam nov traktor,ako moze,ceo traktor ce ici na kredit,a novac koji cu imati za ucesce,icice u dogradnju smestajnih kapaciteta za goveda.
 
Nemoj oped da nas vracas na tu temu sta je bolje IMT ili MTZ,molim te.I previse je govoreno o tome i nikakav zakljucak nije donet i nikad i nece.
Ima lepo nas clan IMT 577 star godinu dana i nisam od njega cuo da je remontovan nego da je nov i covek nema nikakve zamerke.Nisi verovatno pratio temu dugo vremena i tek odjedared upadas i granatiras.
 
Mislim na tu sumsku kabinu i onaj posle njega sto mu je takodje kabina otvorena,a menjac dodje izmedju nogu.Ovaj najnoviji nisam ni video uzivo,ali za njega vec verujem da nema problema sa bukom u kabini jer mu je kabina odvojena i zadihtovana.
Тај новији је само за нијансу бучнији од овог са одвојеном кабином..Иначе Имт је стављао на тракторе одвојене кабине пре 20 година тако да то ништа није ново...ЈЕси ли ти икада радио са таквим трактором,са новијом лимаријом,577,590 итд?
 
kad vec spominjete buku i odvojenu kabinu,jel izvodnjivo nekako smanjenje buk eu 560 tj 567 84-o stari tip limarije,razmisljao sam da podbacim neku debelu gumu izmedju kabine i sasije,zna li neko ima li to nekog efekta i jel neko radio nesto po tom pitanju,da iskoristim ove zimske dane da odradim nesto po tom pitanju
 
Ja i sincic dok se vozimo sa 560 necujemo jedan drugog:osmeh:Transmisija razbija u mali mozak.Opravdano nosi nadimak "Gluvac".:osmeh:

I mene zanima sta bi moglo da se uradi po tom pitanju

- - - - - - - - - -

Mozda neke podne izolacije od auta da se napakuju na trup.
Njemu najveca buka stize iz truba,bocnih reduktora-planetaraca.Na 540 je ista transmisija samo sa klasik ferdzinim trubama i nije bucan sa kabinom tako da buka stize sa strana.
 
Evo snimka pravljenja kabine na starom tipu 560 gde je dodat ravni pod, koji je odvojen od kutije menjaca i pomeranja komandi kvacila, kocnice uz dodatak noznog gasa.

 
Ja i sincic dok se vozimo sa 560 necujemo jedan drugog:osmeh:Transmisija razbija u mali mozak.Opravdano nosi nadimak "Gluvac".:osmeh:

I mene zanima sta bi moglo da se uradi po tom pitanju

- - - - - - - - - -

Mozda neke podne izolacije od auta da se napakuju na trup.
Njemu najveca buka stize iz truba,bocnih reduktora-planetaraca.Na 540 je ista transmisija samo sa klasik ferdzinim trubama i nije bucan sa kabinom tako da buka stize sa strana.
Komšo evo rešenja
35ec76379698855.jpg
[/URL] [/IMG]
 
cim otopli malo skidam kabinu,postavljam tepih,farbam limariju i dizem kabinu na neke gume,bas sad pricam sa caletom pa se malo zagrejao i za prednju vucu,zna li neko slucajno ima li 567 izvod za prednju vucu ili ako neko moze da mi kaze gde se tacno na kucistu menjaca nalazi taj izvod za prednju,da pogledam ima li ga uopste?
 
Ja sam radio izolaciju kabine na mojim 567.Na pod sam stavljao tepih pa zatim patosnice od auto i to onu sto ima lada ispod kao prva izolacija.Pa sam i zatvorio otvor ispod volana zatim sam iza zatvorio sa ceradu ali sam ostavio otvor koji sam zastaklio pleksiglasom na vratima keder guma,ma ko auto a onoooo BUka li je buka . samo dobro ozvucenje vredi pa kad odalamis muziku :veseljak:: A sto se tice izlaza za prednju vucu 567 nema izlaz
 
Nazad
Vrh