IMT

Nije motor na zapadnom traktoru atomska bomba da ne može svako da čačka.Isto to važi i za transmisiju.
 
Pa niko ne garantuje ni da IMT moze da izdrzi 5000 sati,ali kad se kupuje polovan to je obicno tako.
Vojkane ako uzimas nov,onda je druga prica i imas makar neku garanciju,a ovako da se na tebi bogate neki preprodavci,a ti da vozis gluvaca to i nije bas dobro.Da si uzeo od Mirmag-a onaj sto je uzeo Manjevic,em jeftiniji em proveren.
 
Ma kako nije kad stalno citam u drugim temama o raznim zackoljicama i o elektrici koju samo majstori pipaju i to oni malo strucniji.Stalno se neko zali ovaj mi majstor bio los a i onaj nije bas najbolji a ja kao da kazem laik sta onda ja mogu.Kod IMT-a mogu mnogo toga.
 
Recimo motor je svaki manje vise isti,menjac takodje i to mogu samo neki kvazi majstori da pricaju da bi ljudima uzimali pare.Ja sa traktorima nemam nekog iskustva,ali recimo motor iz auta od pre 30 godina i od pre 10 godina isto sranje.Elektronika jeste dodatna komponenta koja moze da pravi probleme,ali nije ni to bauk,a ima dosta i zapadnih koji nemaju elektroniku.Pa neces ti neki najnoviji da uzmes pa da ima 300 cuda.Eno u temi o Reno traktorima kolega sredio problem u menjacu za 100e,bas sam ga pitao za cenu jer mnogi prenapumpaju cene.U principu svasta ima i treba otvoriti 4 oka i dobro promisliti.Mada za svoje pare na kraju svako moze da kupi sta hoce.
 
Kod tih kod kojih je traktor cesto cist,(da ne kazem uvek) uopste ne mora da znaci da se ne odrzava pravilno.

@Janos
Taj traktor je vise u mom kraju,nego u tvom i Mirkovom :osmeh: U Skeli je.

Sto se tice ovog traktora Imt 580 ako je on iz Skele idemo ja I ti da ti pazarim ovaj traktor na tvoje ime. Od kada je selo Skela iz opstine Vladimirci? Onaj Imt 590 koji je ovde kacen pre nekih 15 dana je izmedju Skele I Ratara, znam tacno ciji je traktor.
 
Ne bre Vojkane,nisam imao nameru da te prozivam.
Nego zao mi eto gledam ovde kako se nerviras oko kojekakvih krsina od preprodavaca,a imas pare da uzmes dobru masinu.Ne kazem ja da su ti zapadni iz uvoza novi,ali oni jednostavno mogu da izdrze 10-15-20000 sati bez problema,o tome se radi.A ti da das za 577 10-13000e i da odvojis kabinu,ugradis vazdusno sediste i jos sto sta ode cena u nebesa.Uzimali su ljudi sa foruma zapadnjake za te pare i mnogi su zadovoljni,a mozda si ti naleteo na neke lose.Ja sam gledao zapadnjaka za 9500 sa novim gumama,kao doxa,uzeo ga jedan moj zemljak i aka po sumi samo tako,a svi znamo kako se radi u sumi.
Opet kazem,nemoj pogresno da shvatis da te prozivam ili ubedjujem da mora tako,ali nije lose da pogledas malo i ka zapadu.:ppozdrav:


Ako planiras da dajes za duplu sedmicu 13000e i da radis prepravke sto se tice udobnosti, onda bolje uuzeti 577p. Em je nov, em su oni fabricki odradili sve sto je trebalo, i pod i ostalo. Ja sam vise pricao za jeftinije traktore do 7000e.

- - - - - - - - - -

Neko od clanova rece da je traktor radno mesto ili "kancelarija" jer se na njemu provodi veliki deo dana. Pa ko moze raditi u neurednoj kancelariji?
Ne patim od prevelike cistoce traktora, kao pojedinci da kada izadju iz kabine uzimaju krpu i briskaju motor gde curi ulje ili nafta, mada su mi traktori uglavnom cisti. Igrom slucaja oba traktora nose vazdusne motore pa pogotovu u letnjem periodu praktikujem cesce pranje motora zbog uklanjanja prasine sa hilzni i glava, pa mi onda ne bude tesko da peracem prodjem i ostatak traktora. Mada ima jedan covek kod mene u selu koji kada garazira 539 zimi gume maze imalinom. E to je vec preterano.
 
Slicna je situacija i sa zapadnim traktorima a i sa IMTom. U oglasima su vecina nalickani, deda vozio, vukao prikolice blablabla... Problem je sto su na vecini smanjeni sati i nemas uvid o pravom stanju traktora. Ipak mislim da je 13000 evra malo previse za 577. Ako je nov bio 18000-19000, ko je onda ovde lud:sta:
Jedan 577 stari tip http://www.polovniautomobili.com/oglas5738652/imt_577_dv/
Ovo mi je malo zanimljiv oglas, ako nista bar lokacija prodavca http://www.polovniautomobili.com/oglas5552089/imt_5106/
 
Slicna je situacija i sa zapadnim traktorima a i sa IMTom. U oglasima su vecina nalickani, deda vozio, vukao prikolice blablabla... Problem je sto su na vecini smanjeni sati i nemas uvid o pravom stanju traktora. Ipak mislim da je 13000 evra malo previse za 577. Ako je nov bio 18000-19000, ko je onda ovde lud:sta:
Jedan 577 stari tip http://www.polovniautomobili.com/oglas5738652/imt_577_dv/
Ovo mi je malo zanimljiv oglas, ako nista bar lokacija prodavca http://www.polovniautomobili.com/oglas5552089/imt_5106/

Deda iz svajcarsku, ko je katolicki pop, i vozio samo vikendom, kad je isao u goste da vidi unucad... :ideja:
 
Ajd da malo osvezim temu lepim fotogenicnim 560,jest da slika nije najnovija,ovde je sa celavim gumama pozadi ali bice ovih dana novijih slika.
I usput pitanje,posto je ovaj keder za soferku,treba da je menjam a nemam orginal keder,ovde je neka koja je nakrpljena.
2vkdpub.jpg
 
Od Poloneza,doneo mi burazer s otpada sekundarnih sirovina,sekli nekog poljaka.Mogu vam reci da su neunistivi,pa to kao da je napravljeno da traje milion godina,sijaju se kao novi,proizvodjac Ruhla DDR,jedan mi je pao s stola na beton direktno na staklo,nije se ni ogrebao.
 
Bolje ovako,sad stoje na ovoj masci kao zabetonirani jer se srafe na tri mala M5 srafa i dodatna dva M6 sa strana.Ukupno 5 srafova drzi far,nema plastike,spialtera,aluminijuma i slicno.

Burazer ga prozvao Buljavi Gluvać:osmeh:
 
Nazad
Vrh