IMT

Vojkane sto se mene tice taj traktor je najbolji....ali za izbegavanje.:osmeh:
 
Nesto je krajnje sumljivo sa tim traktorom. Imam utisak da on nije video kosenje ili ratarstvo uopste, vec da dolazi pravo iz sume. Sa desne strane traktora dva stakla polomljena, zadnje malo takodje. Nedostaju retrovizori. Auspuh krivljen/lomljen. A ako se malo bolje zagleda u slike na nekima se vidi da su sva stakla sa desne strane ukljucujuci i razbijeno na vratima i zadnja soferka zasticeni grifovanom zicom kao sto stoji na malom zadnjem staklu. A kasnije se vidi da je zastita poskidana. Mozda nije mnogo mator ali cinjenica je da su ga za tih 15 god vlasnici poprilicno iskoristili a nisu mnogo marili za odrzavanje traktora. E sada kada se provoza moze ostaviti potpuno drugaciji utisak. To niko vec ne zna.
 
Rekao bih da su i ruke hidraulika povijane,na onome famoznome 577 sa oglasa..

Jedna sezone košnje mu to nije mogla napravit,"nakosio" se on puno više,možda su i po šumi kosili s njime :ppozdrav:
 
Nakosio se taj izgleda po šumi takav hidrulik svinut.
Ima mreže po staklima i auspuh otkinut šuma.

- - - - - - - - - -

Nakosio se taj izgleda po šumi takav hidrulik svinut.
Ima mreže po staklima i auspuh otkinut šuma.

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5136-oglas-13959398
Jedna brena bog zna kako s ovim gumama naprijed visi prema iza .
 
A dje je kompresor,ovo lici na kombinaciju starog 585 i novog tipa 577.
99% ovo je neki izvozni traktor koji je nakraju zavrsio kod nas.....zbog sankcija...itd....
a moze biti i da ga neko napakovao,papiri od trupa 95.....rekao bi da je trup farban,nije ovo fabricka boja.....prednja vuca,kompresor,motor,zadnje felne...sumljivo do dzaja...
 
Nisam strucnjak ali ja ne bih rekao da je ovaj traktor naknadno farban...

Tocno se vidi s vise slika da je nijansa farbe jednaka svuda i da ima mjesta gdje pocinje otpadati (guliti se) na slici zadnjeg kraja se fino vidi da nije farbano nista...


U biti ako i je farban drugi put, uradjeno je prije dosta godina i jako jako dobro kako mogu vidjet sa slika.
 
Ja mislim da je IMT radio po paroli ''Koliko para toliko muzike'' Iz mog primera 533 iz 78-mo god.kupljen od prvog i poznatog vlasnika sa starosti ispod 10.god,i on lepo nema ni duplo kvacilo a ni blokadu,a sve statistike kazu da u to godiste treba da ima a on nema.Ali je zato i cena sigurno bila manja pa kupac birao.
 
A dje je kompresor,ovo lici na kombinaciju starog 585 i novog tipa 577.
99% ovo je neki izvozni traktor koji je nakraju zavrsio kod nas.....zbog sankcija...itd....
a moze biti i da ga neko napakovao,papiri od trupa 95.....rekao bi da je trup farban,nije ovo fabricka boja.....prednja vuca,kompresor,motor,zadnje felne...sumljivo do dzaja...
Nema kompresor jer perkins motori nemaju kompresor ali me cudi da ima celu instalaciju bure, papuce, ventile....i meni se svideo al mi malo sumnjivo, jos jedno moe zapazanje da je sigurno rastavljan na pola.....
 
Rekao bih da su na oba mjenjani vjenci...

Ne mozete ocekivati da se na njemu bas nista kvarilo nije. Ipak, od 1995 godine je proteklo dosta vremena. Ako je rastavljan na pola to moze znaciti zaribani druk lezaj ili bilo kakav kvar na kvacilu.

Ja recimo ovom traktoru vjerujem, dok onom sto je samo kosio jednu sezonu ne bi ni prisao. Ono je opasnost, pogotovo s onom cjenom ;)
 
Nema kompresor na kais, otvaran je menjac i receno mi je da je bucan pa je bio pokusaj da bude tisi ali nista od toga, jos jedna stvar je da je za 3 dana oranja potrosio litar ulja, da li je to normalno neka kaze neko ko ima ovakav traktor....meni se cini da mi rakovica ne trosi toliko ulja a mnogo je starija od ovog imt-a, ima negde oko 5500 sati
 
Nazad
Vrh