IMT

Prošle godine je moj komšija prodao 577 dv 91 godište sa jednom lošom gumom ostalo je bilo sve dobro za 11000 eura, sutradan je otišao i kupio novi sa sinhro menjačem i jačim motorom(od rakovice 76) za 18500 eura. Hoću reći da svaka roba ako je "tačna" ima svoga kupca.
 
Koliko je kostao nov 577 dv pre koju godinu, onda kada je ministarstvo subvencionisalo cenu, izlazio je povoljno, samo se dugo cekalo?
 
Svaka cast sedmici, dobri su to strojevi ali decki moji, prejako vam je trziste.

Kod nas bila sedmica jesenas na oglasu dosta dugo 1990 godiste mislim, ali novi tip felgi iza, kocnice komplet nove, traktor registriran, gume zadnje solidne, prednje bile s kombija, 32 000kn (4200€) je trazio a preko telefona mi rekao da bi islo za 27 000 (3500€). Nisam bio pri parama i nudio sam mu berac ali nije htio nadoplatu.

Takav traktor za te pare vrijedi kupiti, pa da mu i generalku moras uraditi, to je TO.

Bila je i sedmica starije linije s losim gumama, kabina losija, kocnice nove. Isao sam ju gledati i vozio sam ju, kocila je kulturnije nego moj auto, nista ne zuji, trazio je 23 000kn (3000€) ali dok sam ja mudrovao traktor je prodan.

Do 7000€ ima jako jako puno lufta da se takav traktor dovede u neki red i da radis kao covjek i da znas na cemu si. Da ne spominjem onih 13 000€ koje traze... Kupovati sedmicu za ove cifre koje se navode je strasan rizik. Da budemo iskreni, ipak se tu radi o IMT traktoru i tu nema sta toliko kostati, pogotovo na nepoznato i ofarbano. Covjek jos prizna da motor nenormalno trosi ulje i opet trazi nerealnu cifru...
 
E kolega svaka ti cast na ovoj recenici- Da budemo iskreni, ipak se tu radi o IMT traktoru i tu nema sta toliko kostati-bravo:ppozdrav:To ti je kao sto za golfa 2ku traze 1500e kad je dvojka bila auto nikad to je tamić.
 
telnett da li bi ti takav traktor dao za 5.000 eura?

Stvarno ne znam dali bih ga dao za te pare posto ga nemam viska a i da ga dajem po to sigurno bi bio ispravan i licio na nesta .

Pogledaj to iz ugla kupca . Dok otvori motor ( sto je vrlo izvesno ) eto mu 1000 , menjac i kocnice trube verovatno treba pretresti , doterivanje spolja i dolazi se do velike cifre i sa cenom od 5000 a ne tricavih 13 ... A i dalje imas gluvaca gde su antifoni dodatna oprema .
 
Najveci je problem u mentalitetu nasih ljudi i zbog toga su i cene preterane.Recimo ovde na forumu je moglo hiljadu puta da se procita kako su delovi za IMT dzabe,a recimo za neki zapadni kao grejac kosta 1000e,dizna 2000e,a motor ili menjac bez 3-4000e ne mogu ni da se otvore.Dalje,pominje se cak i patriotizam,ali ne znam kakav je to patriotizam kad ne pomazes drzavu nego nekog preprodavca kad mu za traktor od 5-6-7000e ubacis u dzep 10000e.Dokle god ljudi tako razmisljaju ima da nas sisaju kao ovce,jer dok je ovaca mora neko i da ih sisa.
Ja da sad mogu da odvojim 10-12000e,uzeo bi lepo neki gospodski MF ili Same ili Fiat i da radim u odelu i sto neko rece da odmorim dok radim.
 
Procitaj malo bolje sta je mirko napisao :ppozdrav:.

Priznajem, nisam dobro procitao ali opet moja recenica ostaje ista. Zasto? Zato sto IMT nije pravio menjac za 577 tj. petobrzinac a i da jeste, na starom tipu odlivka kucista menjaca koji je koriscen do negde 1984. godine (kako se na kom traktoru potrefilo sto sam ja zapazio) nema rupa za levi nosac kabine i jako ih je nezgodno i napraviti tako da teorija da je neki deo traktora stariji pada u vodu.

Onaj sto sam ja okacio oglas nisam znao da toliko trazi. Ja sam slucajno naleteo pa rekoh da podelim koga zanima. Nisam siguran ali mislim da mu ramena hidraulika stoje na nutevima i ako su nutevi jednaki onda moze da se pomera nezavisno jedno rame od drugog sto u sustini nema smisla ali je opet moguce.

Taj isti traktor nisam video iz blizine ali verujem da nije daleko od onoga sto pise u opisu, jedino sto je cena malo vise nerealna. Vidi se kad se traktor naradio i kad je sve pokrivljeno na njemu i kad ima 10000 sati sto kod ovog nije slucaj. Jedno vruce pranje, montaza tih par stakala, auspuha i vracanje ramena i da vas vidim kako bi onda pricali o traktoru.

U svakoj drzavi i u svakoj trgovini ima precenjenog i potcenjenog. Sve to zavisi od ponude i potraznje. Ima ko voli 577, ima ko ga ne voli. Ima ko se opekao, ima kome je radio posao bez greske i to sve zavisi od niza faktora. Da je 577 dobar, dobar je uz neke mane. Vremenom ih je fabrika otklanjala ali nedovoljno rano i ti modifikovani modeli kostaju kao suvo zlato upravo zato sto ih ima malo. Ja ih imam par komada, onih starih i jeftinih i rad sam da menjam bar jednog za tog novijeg sa mokrim kocenjem ali mi trenutno nije nuzno.

Bobo, te Sedmice sto si ti gledao za te pare, to su verovatno bez prednje vuce. Samo da je DV cena ide gore 1500-2000 evra pa ti sada vidi. A stanje je opet relativna stvar jer cim si mi rekao da ima gume od kamioncica, taj je stedeo 200 evra da da za 2 prednje gume a ko zna na cemu je jos pokusao da ustedi...
 
Vidim da ovde retko ko zna da cita ili samo cita zadnji post.
Malo sam komentarisao ovaj 580,ajd da vidim sta ce raja da kaze za ovaj traktor,a i ja sam kao dao neke konstatacije,bas da vidim vasa razmisljanja.Namerno sam pisao neke detalje da bi podstakao pravilno razmisljanje ali Jok,narod se pali na lepotu.
Znam ko ga prodaje,znam sta je pakovano,kad i kako i mogu vam reci ona stara poslovica ostaje:Ovce su za sisanje.
Ako nesto neznate nemojte dzaba LUPETATI kao sto ja lupetam da je prednji deo aviona sa sve tockovima 75:haha:

Malo oladite,naivni ste ko francuske sobarice.

Cak niste zapazili da je traktor iz mog kraja sveta....Bravo...

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas5170901/imt_580/
Orginal,ista godina(ko se razume u IMT videce godinu proizvodnje u broju sasije(1995))snaga 56,5kw 77ks,prednja vuca kardan sa leve strane,zadnje felne u orginalu.......
 
Najveci je problem u mentalitetu nasih ljudi i zbog toga su i cene preterane.Recimo ovde na forumu je moglo hiljadu puta da se procita kako su delovi za IMT dzabe,a recimo za neki zapadni kao grejac kosta 1000e,dizna 2000e,a motor ili menjac bez 3-4000e ne mogu ni da se otvore.Dalje,pominje se cak i patriotizam,ali ne znam kakav je to patriotizam kad ne pomazes drzavu nego nekog preprodavca kad mu za traktor od 5-6-7000e ubacis u dzep 10000e.Dokle god ljudi tako razmisljaju ima da nas sisaju kao ovce,jer dok je ovaca mora neko i da ih sisa.
Ja da sad mogu da odvojim 10-12000e,uzeo bi lepo neki gospodski MF ili Same ili Fiat i da radim u odelu i sto neko rece da odmorim dok radim.
Zemljak ja sam govorio o patriotizmu,mene li si nasao sada da prozivas???
Ajde kad budes resio da kupujes traktor dodji ja te vodim po krusevackim selima o svom trosku kod onih sto dovoze iz Francuske.Bio sam ja tamo i gledao,ima svih modela i sorti traktora i svi su lepo oprani i lepo zafarbani ili prefarbani i svi imaju po 3-4000sati.Ma znas kad pogledas kao novi su i kad sednes unutra odmah ima da se odmoris.Ali taj odmor ce ti trajati samo dok na traktoru koji ima milion radnih sati se ne pohaba neki deo u menjacu ili diferencijalu ili prednja vuca ili bilo sta.E onda ces se odmah umoriti i premoriti i patriotizam ce se sam pojaviti.Danas sam pazario silo kombajn i veoma posten covek mi kaze u vezi traktora,a ja sam ga pitao da mi uveze jedan.Kaze nema tamo nijedan bez 15000 radnih sati.
 
Vojkane Moze se naleteti i na dobar traktor ali je cinjenica to sto si gore napisao. Ako je neko zagrizen da kupi bas uvozni traktor onda bi bilo naj bolje ako ima mogucnosti da se proseta Austrijom ili Nemackom i pokusa potraziti traktor u realnom stanju, tj bez farbanja, od prvog vlasnika. A ukoliko je problem kod domacih traktora udobnost ili buka u kabini i to se da resiti ugradnjom hidro volana, podizanjm kabine iznad kutije menjaca, naravno ravni pod, tapaciranje kabine i zvucna izolacija, vazdusno sediste, razmestaj komandi, itd. Bilo je takvih traktora ovde na forumu. A kostace manje od zapadnjaka. I sto je najbolje ako neki deo strada u roko od 30 min imas novi kakvog god kvaliteta bio povoljan je, ugradjujes ga i nastavljas posao. A nisam siguran da bi tako moglo i za strani traktor. A posao u sezoni trpi. Cak i da ima delova blizu opet treba izbrojati lepe novce za odrzavanje. Primer iz susednih sela, grejac za fendt-a od 140 ks 18000 din, ili vodena pumpa za steyer-a od nekih 80 ks 700e, a reparacija nije moguca, vec mora nova. Ko ima novaca da kupi nov zapadni traktor, tu vec skidam kapu. On ga je razradjivao, i vozio i cuvao.
 
580 je bilo i onih sa nizom kabinom i starim tipom felni a ima i 580 sa kabinom dignutom od menjaca i redovnim otvaranjem vrata pa sta sada? IMT je svasta kombinovao a tek majstori i kvazi majstori sta sve kombinuju...

Evo plocice od jednog 580 kojeg sam isao da gledam da kupim, samo 2 broja je iza ovog iza oglasa i isto je 1995. godiste:

dsc00042.jpg
 
vojkane mislis na Siljigovac i Kaonik,ima tamo dobrih traktora samo sto za njih traze po 30.000 a imaju iste takve i za 15.000 Otisao neki skoro tu kod Aleksandrovca,mislim da ja placen oko 16.000 u prvoj brazdi mu crkao menjac,prodavac se pravi lud,a ovaj kuka.Najbolje je ko moze da kupi strani traktor ali NOV jer ovo sto kod nas stize je isto ko auta i kombi vozila standardna kilometraza 120.000-130.000 toliko mozda prave za godinu-dve,ali se uvek nadju pametni,zamislite na kombiju starom 5-6 god na satu 100.000km i kad mu crkao alanser ustanove stvarno ne znam kako ali ustanove da je alnaser startovao 10.000 puta do sada i pametan covek (valsnik) sabere i kaze u pa on ga vozio svako palenje po 10km,pritom je kombi vozio neki deda penzoner ili baba neka i nije tovario nista u njemu samo sundjer neki i 2 puta stiropor,sve sto sa zapada dodej kod nas to je izrabljeno gore nego po Banatskim ravnicama
 
Bubu,da si malo bolje pogledao ovaj istekli oglas sto sam postavio zapazio bi da je ovaj i taj sto si ti gledao rastavlja samo jedan traktor a u 1995 godini je proizvedeno oko 30 komada 580(komsija mi rece a radio je u IMT-u u to vreme).Prvi broj u broju sasije je godina proizvodnje IMT traktora,bilo i ostalo a sta pise u saobracajnoj okaci macku o rep
33uve46.jpg


A onaj iz oglasa,nemoj se ljutiti bezveze....prljo sam ruke na njemu.....:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Da, Bubu, nisu bili DV traktori, takav mi ne treba. DV kod nas ne kosta 7000€ ne kosta ni 9000€ a bome ni 13 000€ koje se ovdje spominju.

Da se razumijemo, vec sam bezbroj pputa pisao da cu ja osobno radije kupiti zapusten traktor na kojem je nesto i neispravno nego neki ulickan. Farba mi ne igra apsolutno nikakvu ulogu glavno da je traktor koliko-toliko kompletan, u voznom stanju i povoljan. Sto se ostalog tice (bar kod IMT traktora) sve se da popraviti za minimalni ulog.

I ti imas iskustva s takvim traktorima a imam i ja. Naj bolje kad ga ja sam razbucam i preslozim i miran sam.

Sto se tice stranih polovnjaka, u to ne ulazim, za sada mi to nije zanimljiva tema...
 
Nazad
Vrh