IMT

obrtaje motora ce pokazivati tacno jer su jedan i drugi na x100 tj to im je standard,e sad ne znam ima li svetla jer na 560 ide sa svetlom,inace pinjom ti je oko 20e za noviji tip i imas ga na kupujem prodajem,za stariji tip ti je skuplji nekih 50-100 dinara i on ti je od MF tj engleski (tako mi rekose u radnji kada sam kupovao) sajla ti je od 350 do 700 dinara kako gde

To što piše x100 nema veze sa odnosom obrtaja sajle i pokazivanja obrtaja ...
 
Evo jedne slike najveceg domaceg traktora ikada napravljenog. Motor V12 Mercedes turbo sa 517ks, a rezeorvar za gorivo ni manje ni vise nego 900l.:osmeh:

34q4cxu.jpg
Ovo je dokaz da je IMT bio gigant
 
ovo je dokaz da su imali mnogo promašenih serija,da je gigant onda bi napravili nekoliko hiljada tih traktora:ppozdrav:
eno u desnom ćošku i telefon pa zainteresovni mogu da pozovu :osmeh:
 
imt je bio dobar, kada se prelazilo sa konja na traktore i prvi traktori imt 533 imt 555 itd.....onda je mogla funkcionirati, kada su ljudi trebali traktore, al kada je došla konkurencija i zasićenost tržišta, onda je to sve sporije išlo, plus ostale okolnosti koje su se dogodile, raspad velike države, a s tim i raspad velikog tržišta.......isto kao i što su svi vozili fiću i stojadina, pa kada se u bosni pojavio golf 1 dizel, narudžbi je bilo toliko, da nisu mogli proizvesti tu količinu.......
 
Za ovaj obrtomer meni je bitno da pokazuje tacno obrtaje motora a za radne sate i km/h me ne zanima.Vidim isti su prikljucci kao i na orginal satu.Ovaj pinjon je bas preterao sa cenom.Neznam da ugradim sistem kao na 539,542 bez pinjona,sto se prostora tice kod mene to moze jer nemam kuciste volana da smeta.
 
Dule legendo neka te sluzi 100 godina,a posle moze u istoriju:osmeh::ppozdrav:Kad budem prolazio svraticu da vidim avion!
Koje godiste,koliko para...znas sta zanima raju.....

Ah,ona tvoje pecenjara......
 
To što piše x100 nema veze sa odnosom obrtaja sajle i pokazivanja obrtaja ...

to je standardno za sve traktore i tu nema greske istokao sto svi benzinci preko bombine daju iste obrtaje motora,sad ne znam za ove koji idu preko alternatora i novije modele,tu nisam siguran,a sto se tice kilometar sata tu ima razlike,ali moras imati u obziru i da velicina guma pravi ogromne razlike,tako da sto se tice brzine ketanja tu zasigurno ni jedan sat ne meri tacno,ali z aobratje motora tu su svi isti i pasu od kog god traktora ili kombajna stavis,nema greske
 
Kad vec pricate o obrtomjeru da pitam sta mi fali onde na prikljucku za sajlu na motoru? Nema nikakva rupa za sajlu da je prikljucim.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ovo je na Imt 533. Ima na njemu izvod sa onim 'cepom' sto zatvara ako nema sajle. Znaci ja sam skinuo taj cep i probao staviti sajlu i vidim da ne ide i onda sam primjetio da je unutar samo ravno i da nema nikakvog utora za sajlu..

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2
 
Ne mislim da je zalomljeno jer je savrseno ravno. Vidi se i na slici slabije ali se vidi da nema nista.
 
to je standardno za sve traktore i tu nema greske istokao sto svi benzinci preko bombine daju iste obrtaje motora,sad ne znam za ove koji idu preko alternatora i novije modele,tu nisam siguran,a sto se tice kilometar sata tu ima razlike,ali moras imati u obziru i da velicina guma pravi ogromne razlike,tako da sto se tice brzine ketanja tu zasigurno ni jedan sat ne meri tacno,ali z aobratje motora tu su svi isti i pasu od kog god traktora ili kombajna stavis,nema greske

Ja nisam ni rekao da ne paše, ne znam da li paše ili ne. Samo sam rekao da oznaka x100 ne znači odnos obrtaja sajle i pokazivanje kazaljke.
 
Nazad
Vrh