IMT

Meni sa 542 za 100 km trebalo je 4 sata i nekih 15 minuta. Tad i nikada vise tako daleko traktorom. Odmah sam ugradio kuku na auto,i kad je dalje,a moze masina stati na prikolicu za prevoz automobila,onda kacim nju i bez brige.

Isao sam tri puta s 549 preko 100km u jednom pravcu po razno razne prikljucke i doterao u jednom smjeru IMT SKIP 150+km

Nikakav problem nije preci 135km u jednom pravcu po djubretaru i jos toliko u povratku posto su mi najpovoljnije rekli da mi ju mogu dovesti slep sluzbom za 300€

Berac nece voziti nitko pa sam isao 121km po njega i isplatilo se.

Isao sam ovog ljeta kolegi po presu 90km u jednom pravcu za jedno janje ;)

Jasna stvar da necu ici po plug traktorom kad stane u auto prikolicu ali neke vece stvari uopce nije problem sjesti u traktor i provesti se malo. Stignes vidjeti sve i svasta, posto ne ides brzo kao autom ;)
 
ma nije lose da se pise i o tome :)
ja cim spomenem stricu Kovacicu pa makar i za ovce on odmah duva,isao je on sa nekim svojim drugom jos u vreme embarga,jedva nasli naftu za put,pa stric davio tamo tog lika i morao da mu sipa naftu u kola,inace komsija moj isao za Crepaju traktor u supi iza drva a kokoske spavale na drvima inace je u dogovoru bio 539,rascistili oni liku supu,izneli drva i popakovali i ispostavilo se da je u pitanju 533 iz 60-ih,ima prevaranata na svakom koraku ne samo u okolini Panceva i treba se covek paziti prilikom kupovine
 
Ja kad sam stavljao neki drugarov stari traktor na oglase uzmem neku sliku sa neta i stavim u oglas.Naravno da sam u tekstu oglasa naveo da je slika pozajmljena i da samo pokazuje kakav je traktor u pitanju i da nije licno taj traktor na slici.Bio je bas veliki sneg pa nismo mogli da ga slikamo i zbog toga.LJudima iz okoline Aleksinca to nije smetalo i posle 3-4 dana dosli i po onom snegu ga jedva isterali i kupili.

- - - - - - - - - -

Evo je http://www.polovniautomobili.com/oglas5746354/imt_560542549577/
Noviji tip,a nije skupa.Ako se ne varam Misa M. je trazio za svoj traktor.
 
nije ovo ni jeftino za kabinu sa par stakala bez nosaca kabine,da je sa nosacima bilo bi ok,inace veliki je problem i kupovina traktora od tih preprodavaca gde se kasnije ispostavi da su vlasnici pomrli pre 10-15 god,konkretno kod mene je takav slucaj sa 3 traktora u selu,pokusali da klegalizuju asda i bez uspeha a ovaj cetvri moj komsija pojam nema jel mu nekada uopste i bio registrovan uzeo ga bez bilo kakvog dokumenta a sd mu zao da reskira 100 evrica,poludeli ljudi skroz
 
Evo jedne slike najveceg domaceg traktora ikada napravljenog. Motor V12 Mercedes turbo sa 517ks, a rezeorvar za gorivo ni manje ni vise nego 900l.:osmeh:

34q4cxu.jpg
 
Negde sam gledao da zauzima 6-7 mesto u svetu po snazi i tehnickim karakteristikama u ono vreme. ali brzo je zavrsio karijeru i bespotrebno dokazivanje moci. jednog sam samo u zivotu video 5500 i susreo se sa njim dok je prolazio kroz selo . kao tenk da ide koji je to zvuk motora, da se stakla sva tresla
 
Gradačac,usput da malo obiđem mjesta ekskurzije iz 92 god:osmeh:
Био сам тамо кад сам ишао да гледам једну нодетку,вукојебина само таква,до куће код човека кола једва 1 узвуку до дворишта....Имали су пол позицију у рату наспрам нас :)
 
Sta mislite jel ce ovaj sat da pokazuje tacno kad se ugradi na 560(ustvari vec je ugradjen,zacepljava rupu)probao sam ga vrti i dize kazaljku.
Treba mi sajla i onaj pinjon na bregastu(to cu negde da munem)

29lmjq8.jpg
 
Brzine ti sigurno nemoze pokazivatio tacno, jer je ovo sracunato prema nekom ruskom menjacu.
Sto se tice obrtaja motora, to se moze podesiti da tacno pokazuje..
 
obrtaje motora ce pokazivati tacno jer su jedan i drugi na x100 tj to im je standard,e sad ne znam ima li svetla jer na 560 ide sa svetlom,inace pinjom ti je oko 20e za noviji tip i imas ga na kupujem prodajem,za stariji tip ti je skuplji nekih 50-100 dinara i on ti je od MF tj engleski (tako mi rekose u radnji kada sam kupovao) sajla ti je od 350 do 700 dinara kako gde
 
Nazad
Vrh