IMT

Mirko mi smo skinuli fabricke sa naseg 560 pre 10ak godina i bile su isto 14ice i istog formata. Na 560 novi tip staju 16.9 bez problema,jedino je problem sto lako zastopa blata,sto u redove na 50cm ne moze da udje nikako,a i na 70 cm mu je tesno.
Pa to nije razlog da se napise da je 560 sa gumam 14.9 car kao sto se ovde pise.
Nemojte bezveze pisati o felnama,razlikama i slicno,bas glupo,neko cita,stari tip i novi tip identicni traktori,razlika u limariji i estetici.

- - - - - - - - - -

nisam imao,pa nemogu da sudim
Eto,svako ima neko misljenje o necemu,tako i kod mene,kad bi dosao i rekao da rakovica nevalja u nekom drustvu odmah bi ostao bez dva-tri zuba u glavi.Ovde je rakovica carsko vozilo svemogucih mogucnosti sto nije tacno ali tako narod......videla zaba da se konji kuju.....

- - - - - - - - - -

A 565? Je l' nesto bolji?
Ma nevalja ni on:osmeh:
 
Imas novi tip i sa 16.9 i sa 14.9 gumama.
Nisam napisao da je on car,ali ni taj sa 16.9 gumama nije neki ultraturbo snazni da ide preko 7 gora i 7 mora do njive.
 
Nije ultra ali je za 50% bolji,bar nece da prokliza na svakoj barici.

Naprimer probao sam 565 sa gumam 14 pre ovog snega,moje misljenje je da je jos gori od 560 na klizavom,motor bas ostar,provrti cas posla.

Malo pogledajte,sta je bitno kod guma i felni.Felne na 560,565 su napravljene za sirinu gume 16.9 pa kad se namontiraju gume 14-ke sirina krampona je uza od same felne,tacnije bokovi gume sa sve felnom su stariji od krampona(guma na klin)e to su odlicni uslovi za propadanje kroz mekano i potanjanje u blato.
 
iako posedujem jednog 56o i radim sa njim ipak tvrdim da je on obično sranje od traktora u biloj kojoj kombinaciji guma :osmeh:
da ima anketa za najgori traktor on bi pobedio
pa ti ga lepo brate prodaj,posto je taj tvoj sranje evo ja cu ti ponuditi 500 evrica na nevidjeno za to sranje od traktora,pa ti ako stvarno tako mislis prihvati ovde sada javno da ej sranje i da ne vredi nista,pa da se slikamo zajedno kraj tog sranja od traktora koje ne vredinista kad ti isplatim 500 evra za ban badava i odradimo ugovor :ppozdrav:
 
Pa u oranju nema neke preterane razlike,problem su blato i transport po blatu.
Ja planiram vuci 2x14 ili 3x12 za strnjike.

Ako budemo gledali bukvalno na tih 50%,on bi trebao da ima sa 16 gumama 87,75ks:haha:
 
U transportu je bolji na suvom,ali u ovom nasem obicnom blatu ovaj sa 14 gumama se lakse ukopa i dodje do zdrave zemlje,od njega je za transport jos bolji sa 12.4 36 gumama.
 
To sranj...od traktora ima lepu cenu po oglasima,novi tip posle 1986 nema ispod 4500,a stari od 2500 pa na gore.
 
nemogu sad tacno da se setim,nemojte me drzati za rec ali mislim da su 16-9/28 siroke oko 42 cm stare rumine sa zavrsnim modelom T51 nove cultorove su nesto oko 39-40cm dok su 14-ice nesto oko 34-35 cm razlika izmdju 5 i 8 cm u sirini gazeceg dela po gumi,visinsk arazlika je ako en gresim za 16 oko 142 cm za 14-icu oko 127cm,ko se malo razume u matematiku i sile gravitacije,trenja i inercije shvatice neko znacenje ovog,e sad svi zagovornici 14-ica neka mi kazu zasto na 577 ne stavljaju 14-ice ili 16-ice nego svi nose 18-ice,to mu dodje istao ko kad bi na autu od 2000cm i 110kw umesto gume 225 stavio 185 ili jos gore 145 od juga,ne budiet smesni bas me zanima jel tako i na autima kacite gume kako s ekome svidi ili ispostujete bar nesto sto je fabrika propisala i ti glupi konstruktori iz IMT koji su tek onako bez razloga iz cistog hira na 558 - 560 -577 stavjlali gume,ok je za sve iz vremena pred raspad i za vreme raspada tada su stavljali sta su nasli i sta imali,sli traktori iz 70-ih ido pred kraj 80-ih su radjeni onako kako treba i planski
a sto se tice tih 36-ica nisam stavrno upucen oko njih,ali kod mene sa njima nebih uradio nista,nisu mi ni po drva kad idem a ni za oranje,za traktorsku frezu 560 mi je spor pa i ne freziram sa njim,ja sam uvek za opciju da svi kazemo dobre i lose strane svakog traktora,tome i treba d asluzi ovaj forum,a ne samo da hvalimo ono sto mi imamo a ono sto nemamo da pljujemo
 
Ne znam takvu fiziku koju spominjete,pa bih Vas zamolio za strucno objasnjenje tih sila i svega sto ste nabrojali.
Ako cemo tako lupati onda bi i Rus trebao da ima 16ice,a ne 13.6.
 
da nisi jurcao za devojcicaam i isao an fiziku znao bi,i ja sam bezao sa casova ali sam imao neku gadnu proefsoricu pa sam za 2 morao da naucim celu knjigu napamet :( sad ne znam cime se konkretno bavis da bih mogao da ti iznesem konkretan primer da bi razumeo a sto se drugih traktora tice,postoji kod mene zetor 5011 koji je fabricke imao neke 12 ili 13 slagao bih sadamna njemu su namontirane 14-ice i vlasnik planiar i sledeci put da ide na njih
 
Vozio sam rakovice,naprimer rakovica 76 sa gumama 14,9-28(sad sto stavljaju na nove)i rajka sa gumam 16,9-30,pa to ljudi nemoze da se poredi,kao 533 i 558

- - - - - - - - - -

da nisi jurcao za devojcicaam i isao an fiziku znao bi,i ja sam bezao sa casova ali sam imao neku gadnu proefsoricu pa sam za 2 morao da naucim celu knjigu napamet :( sad ne znam cime se konkretno bavis da bih mogao da ti iznesem konkretan primer da bi razumeo a sto se drugih traktora tice,postoji kod mene zetor 5011 koji je fabricke imao neke 12 ili 13 slagao bih sadamna njemu su namontirane 14-ice i vlasnik planiar i sledeci put da ide na njih
Bravo,Zetor sa samo 50ks nosi gume 14-ke.
 
pazi mirkane ima sad tu neke logike realno,ako imas 577 za oranje a imas i 560 koji ti sluzi za spartanje,sejanje i sta ti ja znam za te lakse poslove onda je logicno da nakacis na njega neke manje gumice jer ebnams neke prevelike potrebe za 16-icama za te alke poslice,ali ako hoces da ores,vuces drva i radis teze poslove,tj ako tije 560 jedini ili najveci traktor u domacinstvu moira da ima 16-ice ako imas vece od njega onda realno i ne vidim njegovu funkciju u toj kombinaciji
 
Gorana niste dobro shvatili kad je napisao "ozbiljno bavljenje poljoprivredom"

Vjerujem da je mislio da se u tom poslu s 560 kultivira, prihranjuje, sije, prska i slicni poslovi. Poznam cjelo cudo ljudi koji imaju novu liniju s 14 gumama bas iz razloga manjeg gazenja i komfornijeg ulaska u redove kukuruza soje i slicnog.

Za te, lakse, poslove je 14 guma i tata i mama.

Za plug, tanjuracu, sjetvospremac je 16 bog i batina i tu nema govora.

Istina je da tko ima 560 u dvoristu kao glavni traktor da ce taj u danasnje vrijeme tesko moci izdvojiti pare za nove 16 gume iako ce mu i 14 odradjivati posao za osjetnu razliku u cjeni. U pravilu se s 560 radi do 50 jutara zemlje a znamo svi sta to znaci za dzep, jos ako se zaredaju lose godine, budes sretan da nadjes i polovne gume s 50% profila da preguraju godinu-dvije dok se ne stane na noge...

Boze daj da svi imamo svake godine za sve nove gume na traktor ali kad ne ide, ne ide.
 
da nisi jurcao za devojcicaam i isao an fiziku znao bi,i ja sam bezao sa casova ali sam imao neku gadnu proefsoricu pa sam za 2 morao da naucim celu knjigu napamet :( sad ne znam cime se konkretno bavis da bih mogao da ti iznesem konkretan primer da bi razumeo a sto se drugih traktora tice,postoji kod mene zetor 5011 koji je fabricke imao neke 12 ili 13 slagao bih sadamna njemu su namontirane 14-ice i vlasnik planiar i sledeci put da ide na njih
Vidim da me opet nisi razumeo,pravu fiziku razumem i nisam bezao sa casova ali ovo sto si ti napisao to ni doktori nauka ne razumeju.
,ko se malo razume u matematiku i sile gravitacije,trenja i inercije shvatice neko znacenje ovog,
Kakve veze imaju gravitacija i inercija ?
Jedno je sila trenja koja pomaze gumama da imaju bolji kontakt sa podlogom,ali vidim da si lose naucio tu knjigu.
 
tezina od oko 2.5t an uskim gumama lakse potone,lakse se ukopava u meku zemlju,lakse prokliza kada treba da zapne,vislja guma je dosta brza u transportu a sira stabilnija,to ej to ukratko a tu ima i matematike i fizike
 
Nerazumem se u fiziku,osnovno znam,da je sira guma bolja,tako sam ispao glup pre dve godine,ubede me svi pa i prodavac guma da je bolje za auto zimi i za sneg uska guma i ja lepo za moj pik-ap koji je lak pozadi i ima gibnjeve a prednju vucu kupim gume 165/80 r 13,i sta se desi prvi sneg ja u kanalu pored puta,opet ja u kanal i treci put ja u kanal,auto super nestabilan.Skinem gume i namontiram nove 185/60 r 14 na druge felne i evo vozim i dan danas bez ijednog sletanja,okretanja po putu i slicno_Ove zimske 13-ke vozio leti.
Izvinite na OFF
 
Nazad
Vrh