IMT

Mada i moze im se jer ima ljudi koji za drugo ne znaju i onda ne pitaju za cenu.
Kada ides za Nis verovatno prolazis precicom kroz Draskovac na samom onom mosticu pogledaj pravo i videces jednog Stajera kako stoji na klocnama vec 4-5 godina.Crko menjac osovina kosta od 2.500 do 2.700,i covek lepo kupio drugi valjda bese 577 bez dw.Steta sto vecina takvih ne prati ove forume inace bih bas voleo da vam oni licno prenesu iskustva kada treba tolike pare da se izdvoje za neki model star 30-setak godina a ne zna se sta je sledece sto ce otkazati i koliko ce kostati.
 
Ne verujem da je bas jedna serija bila sa 14 gumama... Kod mene u selu ima 5-6 komada 560 novi tip i skoro svi su razlicitog godista, i svi fabricki nose 14 gume, ukljucujuci i mog...

stara limarija do 85-e je fabricki sa gumama 16.9/28 a od 85-e pa nadalje su sa gumama fabrickim 14/13.9/28 i mislim da na njega uopste i nemogu da se stave 16-ice jer mi s esve cini da bi zakacinjale u kabinu jer su kabine drugacije od starijeg tipa,inace tacno je da sa 14-icama traktor vuce lakse,uza guma,manji otpor,manji okret pravi i fakticki umesto 58 ima neki konj vise ali lakse prokliza i za oranje po godini kao sto je ova nema nekog ucinka,dok sa 16-gumama ima vecu oslanjajucu povrsinu pa samim tim teze i prokliza,bolji ucinak,brzi je u transportu isto tako kad je traktor na izdisaju i recino sa 3-om sporom se gusi u oranju sa 14-icama se nece gusiti itd,svaka guma iam prednosti i mane,kod mene su 16-ice i bice na njemu sve dok motor moze da radi sa njima,a i akd nebude mogao menajcemo motor ili generalka,ja licno 14-ice stavljati necu
 
da se baviš ozbiljnim ratarstvom znao bio da su mu taman :ppozdrav:
Eva ja se bavim ozbiljno ratarstvom i odgovorno tvrdim da gume 14.9-28 na 560 su promasaj veka.Imao sam priliku svoj traktor probati sa gumam 14,9,radim neki 565 i skidao sam komplet tockove i kad su vec skinuti namontiram kod mene,a gume nove,traktor neupotrebljiv,gde je malo vlazno 560 nece da pipne,jao ljudi ono je beda,em sto je spor a jos na svakoj bari i blatu ja jedva izadjem prazan.Odmah su vracene gume 16,9 sa 50% sare,druga prica traktor sposoban za posao.
 
jeste Mirko iz predhodnog mog posta vidis da se apsolutno slazemo u vezi tog,ali sta ce onaj ko nema 80.000 za dve gume a mora da ih zameni,ipak je lakse dati 54.000 nego 80.000 za 80.000 ima da zameni sve 4 i da mu ostane za kafu,cigare,pvo i kilo sostilja dok ceka zamenu,ljudi namestaju 14 gume zato sto su prisiljeni nemastinom na to,e sad neko nece da prizna da nije imao para za 16 pa kao krece sa filozofijom da su 14 bolje i onda krece da siri nesto u sta i on sam ne veruje
 
jeste Mirko iz predhodnog mog posta vidis da se apsolutno slazemo u vezi tog,ali sta ce onaj ko nema 80.000 za dve gume a mora da ih zameni,ipak je lakse dati 54.000 nego 80.000 za 80.000 ima da zameni sve 4 i da mu ostane za kafu,cigare,pvo i kilo sostilja dok ceka zamenu,ljudi namestaju 14 gume zato sto su prisiljeni nemastinom na to,e sad neko nece da prizna da nije imao para za 16 pa kao krece sa filozofijom da su 14 bolje i onda krece da siri nesto u sta i on sam ne veruje
Na 560 od 1986 godine su ugradjivane 14-ke ali te 14-ke su daleko veci format od danasnjih,to su 14,9/13-28,burazer ima na svom 560 jos uvek fabricke,i drugi burazer kuca do mene ima na rakovici 60 jos uvek fabricke Sava-Ruma,pa to su gume kao danasnje 16-ke.Danasnje 14-ke su smesan format,kalup u fabrici se od grejanja sve vise skuplja:osmeh:
Zato narod kupuje+sve ovo sto si napisao+zato sto u ravnici nema gde da zapadne s traktorom pa medjuredna obrada....a ja do njive ima 22 bare i 22 blatnjava brda.
Ja sam se uverio,sve u jednom danu tako da sad ovde moze da se pise sta se zeli ja verujem samo sebi i svojim ocima i delima....
 
Eva ja se bavim ozbiljno ratarstvom i odgovorno tvrdim da gume 14.9-28 na 560 su promasaj veka.Imao sam priliku svoj traktor probati sa gumam 14,9,radim neki 565 i skidao sam komplet tockove i kad su vec skinuti namontiram kod mene,a gume nove,traktor neupotrebljiv,gde je malo vlazno 560 nece da pipne,jao ljudi ono je beda,em sto je spor a jos na svakoj bari i blatu ja jedva izadjem prazan.Odmah su vracene gume 16,9 sa 50% sare,druga prica traktor sposoban za posao.
onaj ko nema za bolji traktor sa tim seje,prska i šparta na 5o cm. bez razvlačenja i širenja,ajd živeli na taj jed :ppozdrav:
znaci,nesejes repu ili barem soju :cao:

- - - - - - - - - -

Na 560 od 1986 godine su ugradjivane 14-ke ali te 14-ke su daleko veci format od danasnjih,to su 14,9/13-28,burazer ima na svom 560 jos uvek fabricke,i drugi burazer kuca do mene ima na rakovici 60 jos uvek fabricke Sava-Ruma,pa to su gume kao danasnje 16-ke.Danasnje 14-ke su smesan format,kalup u fabrici se od grejanja sve vise skuplja:osmeh:
Zato narod kupuje+sve ovo sto si napisao+zato sto u ravnici nema gde da zapadne s traktorom pa medjuredna obrada....a ja do njive ima 22 bare i 22 blatnjava brda.
Ja sam se uverio,sve u jednom danu tako da sad ovde moze da se pise sta se zeli ja verujem samo sebi i svojim ocima i delima....
ti još uvek nisi video bare u ravnici
 
onaj ko nema za bolji traktor sa tim seje,prska i šparta na 5o cm. bez razvlačenja i širenja,ajd živeli na taj jed :ppozdrav:
znaci,nesejes repu ili barem soju :cao:

- - - - - - - - - -


ti još uvek nisi video bare u ravnici
Znaci ako sejem repu i soju onda su 14-ke na 560 ekstra,sa njima je traktor najbolji...zanimljivo,a sta ako sejem kukuruz,psenicu...

Video sam bare kod vas,to je za mene nista.Kod nas kad se kaze bara znaci da traktor potone do pola motora.
 
Znaci ako sejem repu i soju onda su 14-ke na 560 ekstra,sa njima je traktor najbolji...zanimljivo,a sta ako sejem kukuruz,psenicu...

.
iako posedujem jednog 56o i radim sa njim ipak tvrdim da je on obično sranje od traktora u biloj kojoj kombinaciji guma :osmeh:
da ima anketa za najgori traktor on bi pobedio
 
Ko nema para za gume, neka menja delatnost. Sta je taj zaradio za godinu dana, ako ne moze ni da zameni gume jednom u 15 godina. 16 je zakon
Kupuju ljudi gume ali je narod ogranicen kao terasa,video kad je kupio novog 560 gume 14-ke i samo to tera u krug,nema veze sto je fabrika totalno omasila ili sto se kalup smanjio.Pa pogledajte oglase,svaki 560 pre 1985 ima gume 16-ke,a svaki posle 1986 14-ke.A isti traktor,sta to govori da smo mnogo .......
 
Mirko mi smo skinuli fabricke sa naseg 560 pre 10ak godina i bile su isto 14ice i istog formata. Na 560 novi tip staju 16.9 bez problema,jedino je problem sto lako zastopa blata,sto u redove na 50cm ne moze da udje nikako,a i na 70 cm mu je tesno.
 
Nazad
Vrh