IMT

Ma ne u kabinu :sta:! ispred hladnjaka :ppozdrav:, samo je opasno za one koi idu u suret da se mnogo nezagledaju pa eto belaja:haha:
 
Ja se razmišljao danas da skinem hladnjak i stavim ga pored šporeta kako nebi zamrzo a traktor može i bez njega napolju hladno nema šanse da se pregreje :ideja:
 
Ovde je verovatno antifriz!

581858_303998389725725_935423597_n.jpg
 
Ja ne znam da li nam ne valjaju akumulatori ili je ovo stvarno mraz na koji nismo navikli,pokusali smo napridvece da upalimo UTP 45 nije hteo tj jedva verglao pa odustali,onda drugi komsija proba 539 sa aku.kupljenim pre desetak dana/Proatomik/ i on jedva obrce i cak bendiks hoce da ispadne na trenutak,a ja pa spremio aparat da snimim ako upale,e steta sto ne odosmo kod treceg njegov je 539P sa nepuni 300 sata on mislim da nebi omanuo ali je trebalo da se proba.
 
Ja sam upalio 558 iz 1968 god. akumulator TOPLA 100 A ali vrela voda je zakon. Antifriz nesmrzne ali ima nisku teperaturu a voda ga razgreje i dobar grejac i iz dva tri pokusaja upali.:bravo::ppozdrav:
 
Da li je razlika samo u stelovanju pumpe ili i u samoj konstrukciji???
Ne mogu da shvatim kako samo pumpa moze da poveca toliko snagu.
 
ja juce upalio 539 antifriz unutra na -13 i to sa slabim grejacem a akomulator 2 godina "teslin" ... zanimljiva stvar pogledao u rezervoar i vidim gorivo odozgo zaledjeno mali sloj ;) ...kvalitet nema sta !
 
bio sam gledati jednog 577 stari tip, bez prednje vuče, prvi vlasnik, obrađivao oko 40 jutara,radio sa plugom 2x14 i sjetvospremačem od 2,8m, ima uredne papire, traži 2500€.......što je dosta povoljno

malo je mastan oko brtve glave, semering kardana pušta, gume imaju 10-20% ripne, malo pišta i cilindar od serva i tako, treba novi akumulator.......mjenjač dobro ubacuje
 
Nazad
Vrh