IMT

Ćiro ti mozes ladno sa tvojim traktorima da radis 100 120 jutara radi tako koju god pa uzmi nesto jace,kad ta zemlja da nesto toje bar moje misljenje ako si je vec uzeo u arendu onda izvuci iz nje korist.

Pa sad imam toliko,ali nudi mi se jos zemlje.... A naravno nemogu sad kupiti traktor moram prvo da zaradim nesto sto ti kazes sa te zemlje... Naravno,kredite nevolim bas..

- - - - - - - - - -

Da vrede nesto sigurno bi se jos terali!!!!!! Stari Tamis je imao 11 tih 5170 zvanih rogonje... kaze mi teca koji je bio tamo majstor da od tih 11 jedva je jedan mogao da se sastavi da radi, a servis iz IMT im je spavao u radionici.

Pa kako onda nas kolega Spajki radi toliko zemlje sa 5210?????????????? Ali to nije zadruzna raga pa jase kako ko stigne i cilj je da se sto pre skrsi da se taj dan neradi sofer... Ja sam ubedjen da ti traktori mogu jos dugo da rade kod domacina koji nece da ih krse...
 
Da vrede nesto sigurno bi se jos terali!!!!!! Stari Tamis je imao 11 tih 5170 zvanih rogonje... kaze mi teca koji je bio tamo majstor da od tih 11 jedva je jedan mogao da se sastavi da radi, a servis iz IMT im je spavao u radionici.
То што није могао један да се састави ваљда је сасвим сигурно до власника машине а не до ИМТ-а.Таквима дај наковањ они ће од њега да направе решето.
 
Pa sad imam toliko,ali nudi mi se jos zemlje.... A naravno nemogu sad kupiti traktor moram prvo da zaradim nesto sto ti kazes sa te zemlje... Naravno,kredite nevolim bas..

- - - - - - - - - -



Pa kako onda nas kolega Spajki radi toliko zemlje sa 5210?????????????? Ali to nije zadruzna raga pa jase kako ko stigne i cilj je da se sto pre skrsi da se taj dan neradi sofer... Ja sam ubedjen da ti traktori mogu jos dugo da rade kod domacina koji nece da ih krse...
odrzavanje tih menjaca i diferencijala je veoma teško,a od tih delova sto mala privreda pravi po uzorku je čisto gubljenje novaca
to da vredi nebi skoro sve traktore pretopili u železari
 
То што није могао један да се састави ваљда је сасвим сигурно до власника машине а не до ИМТ-а.Таквима дај наковањ они ће од њега да направе решето.

Pricam vam o novim traktorima koji su jos bili u garanciji.
 
odrzavanje tih menjaca i diferencijala je veoma teško,a od tih delova sto mala privreda pravi po uzorku je čisto gubljenje novaca
to da vredi nebi skoro sve traktore pretopili u železari

Ja mislim da ima majstora koji kad urade neke zupcanike urade bolje nego fabricke... Imao sam slucaj gde su mi u Claas-u rekli kad sam trazio neke zupcanike da nadjem nekog da mi to napravi... Tako sam i uradio evo sace 7 godina kako radi bez greske...
 
Sve se potrgati da, nemojte biti u zabludi...

Znam za slucaj gdje su decki u oranju DOSLOVCE slomili na dva djela NOVOG ursusa 1634... Navikli momci na 539 i slicne kod kuce pa su na poslu poceli terati veliki traktor i kad je on sa svim tegovima poceo skakati, mislili su da je to kao 539, rukaj ga na kvacilu, blokadi diferencijala... "mora on" e, mora klinac, kad je "klekao" na zemlju, svi pricali kako su ursusi od uvijek bili losi traktori.

Kad smo vec kod IMT-a, kod nas u Pozegi je bio veliki prodajno-servisni centar IMT u kojem je jako puno ljudi iz ovog kraja islo na doskolavanje i odrzavali su traktore po cjeloj slavoniji. IMT-a odavno nema ali ljudi i dan danas rade i nagledaju se svakakvih sofera i svakakvog "odrzavanja"... Naslusao sam se prica i prica od tih ljudi a i sam sam se uvjerio u puno razno-raznih "majstorija" kad se radi o IMT traktorima.


Sve se potrgati da i ne pricajte gluposti da su rogonje i zglobasi bas tako njezni traktori. Mene su plasili za brenu da je to traktor koji trga mjenjace, diferencijale, kako to ne valja pa eno je radi samo tako...
 
Trajanje neke mašine zavisi i od njene eksploatacije.Nije isto kada kod nekoga više stoji nego što radi i kada kod nekoga radi i ne gasi se.
 
Upravo tako, kolega.

Svi cete se sloziti da isto tako treba pravilno dimenzionirati traktor koji se kupuje s obujmom zemlje koju ce on obradjivati i na kakvom se terenu radi. Danas u doba interneta imamo priliku vidjeti da se jedan te isti traktor, ovisno o uvjetima rada i podneblju gdje se nalazi agregatira s plugom od 3 do 5 brazdi.

U cjeloj prici ne mozemo mjenjati tezinu zemlje niti mozemo utjecati na to pa s obzirom na to mozemo birati stroj s kojim cemo ju i obradjivati.
 
nisam toliko upucen,ustvari nikada uzivo nisam video te traktore,ali citam ovo i dodjoh do zakljucka,koji je kao i kod sbih masina,vazno je ko i kako vozi,i kod mene ima traktora sa satnicom oho ho i jos su ok,a ima i traktora kojima se generalka radila po 2 puta,a rade zemlje 5 puta manje od nekih ciji su traktori isto godiste i ne taknuti,sve je stvar odrzavanja i kakav ludak vozi,da upoznate vi cika Milivoja smrt za masine,doevzite mu novu masinu koju pozelite vek trajanja 2 god ;) za neke ljude jednostavno ne postoji dobra masina ili ti masina da vredi nesto,jednostavno nelaju sluha ili ko zna sta,a sto se tice nebuloznih prica o tim kako ih zovete ROGONJE pa takve traktore su imale zamo veliek zadruge a po zadrugama vozio olos koji nije hteo da radi ni kod svoje kuce,odrzavali ga tako sto su ulje koje trebali da sipaju u traktore preprodavali,kakve su zadruge takve i masine,i nemozete sada na osnovu tih masina koje su kupljene od zadruga da pricate neke nebulozne price,kako videh ovde mozda 2 osobe imaju taj traktor i hvale ga a neki poput mene koji nikada ni uzivo nisu videli taj traktor pljuju po njemu a ne znaju ni gde se menjac nalazi,sve se svodi na cula,rekla,kazala
 
Ne znam ja kakve su to masine. Krajem '90-ih sam imao priliku da vozim 5360 (u Jermenovcima) kad je tanjirao. Imala je ekonomija i 5220 pored 5360, ali taj nisam nikad vozio, ovaj 5360 imao je mercedes motor V12. Ne znam da li su se kvarili ili slicno, t.j. da li su imali probleme s diferencialom, ili menjacem, mislim da nisu (do tad) imali neke vece probleme sa njima. Doduse ne znam ni gde je taj traktor (ti traktori, ta dva zglobasa) otisao, ko je ga/ih kupio :sta:
 
Konkretno me zanima ugradnja 4 grejaca od auta na moj 560,i rakovica 60 bratov.Jel ima leba od toga posla???ja nemogu da pecam kad je onaj grejac ugrejao,inace necujem dobro a on svaki put ugreje za razlicito vreme.
Ako neko ima iskustvo iz prakse neka slobodno pise,ovo moram da resim.:ppozdrav:

Moja iskustva sa ovim i bratovim 533 su jako losa ali kasnije se ispostavilo da je pukla glava,uradjena generalna i ovo je skinuo,budala,zaludjenik da sve mora biti po PS fabricki.Sad 533 jako tesko pali.
 
Poslednja izmena:
Konkretno me zanima ugradnja 4 grejaca od auta na moj 560,i rakovica 60 bratov.Jel ima leba od toga posla???ja nemogu da pecam kad je onaj grejac ugrejao,inace necujem dobro a on svaki put ugreje za razlicito vreme.
Ako neko ima iskustvo iz prakse neka slobodno pise,ovo moram da resim.:ppozdrav:

Moja iskustva sa ovim i bratovim 533 su jako losa ali kasnije se ispostavilo da je pukla glava,uradjena generalna i ovo je skinuo,budala,zaludjenik da sve mora biti po PS fabricki.Sad 533 jako tesko pali.


Ja sam ugradio na 533 i ostavio sam ih posle generalne ali ih sada ne koristim pali na čvrgu.Na ovom motoru je lako jer ima one komore sa poklopcima pa se na poklopce montiraju ,e sad neznam kako je kod drugih motora,Tvoj 560 ima dm34 jel tako_On nema te komore mislim da je tu već složenije da se ugrade grejači.Valjalo bi bušiti kroz glavu do klipa ako ne grešim.Ako ti treba za 533 imam slike i mogu da pomognem za ovo drugo nisam siguran.
Čudi me ti dm 34 pale dobro u principu znam jer vozim 565 pali ko mina.
 
560 ima M34 i ima te poklopce.

Sad bas citam tvoje postove od ranije kad si ugradjivao pa sam saznao dosta korisnih stvari od tebe,tesle,peshut i drugih kolega.
 
Ugradicu ja ovo jos koliko sutra skidam i idem kod strugara,caure za grejace da napravim od obicnog gvozdja ili mesing,aluminijum....
 
bilo je negde i da se kupe original poklopci za grejace. drugar je ubacio na ferdzu samo busenjem poklopca ali mi se cini da je zavario dodatne matice sa sitnim navoojem spolja. prodao je fergu pa nemogu uslikati ali palio je ko benzinac
 
Ugradicu ja ovo jos koliko sutra skidam i idem kod strugara,caure za grejace da napravim od obicnog gvozdja ili mesing,aluminijum....
Sigurno si našao moje slike ima negde kad sam to postavljao valjda u inovacijama na imt. A ima posle i u temi o elektrici raspitivao sam se za releje treba neki od čini mi se minimum 80A da bi mogao da tera grejače. Ja sam to ugradio ima godinu dana i samo sam ih jednom probao, čekam da mi naleti neki relej od nekog polovnjaka uglavnom traže oko 1000 za polovan i ispravan.U medjuvremenu sam i motor odradio i sad pali i bez grejača ali za veći mraz nije loše da se osposobi.
Meni je strugar odradio one čaure-adaptere od običnog gvozdja i razbušio i urezao navoj na poklopcima
 
Treba ugraditi relej sa kompletnim sklopom tajmera i kontrolnom lampom na tabli. Znaci startujes kada lampa ugasi, jer u suprotnom posto grejaci vuku 60-80A nece ostati mnogo struje za anlasovanje.
Ukljucivanje preko tastera, znaci dok drzis taster grejaci rade, cim pustis, ceo sklop je van funkcije.

@Pesut
kako radi sada 558 kada si sredio ono zupcenje i podesio bos pumpu. Nisam propratio razvoj situacije..
 
Nazad
Vrh