IMT

Ма брате и то ти је много.Ту треба бре огромне њиве.


Zasto moraju da budu bas OGROMNE njive da bi neko imao veci traktor??? PA meni je mnogo bitnije povrsina koju obardjujem a ne koliko su mi velike njive....

Imam njiva od 0.5h pa sve do 4-5 hektara.. A da ne nabrajam da imam i po 15 hektara ali nije jedna parcela,ali recimo deli je neka druga parcela ali je sve u tom potezu...

Najdalja njiva mi je oko 5-6km u jednom pravcu... Sva zemlja koju trenutno radim je tu u krugu... A posto ne planiram da smanjujem povrsinu (naravno) vec da povecavam sta fali ako uzmem jaci traktor...

Kad sam radio 20-30h samo sa Rakovicom uzeo sam Bealrusa 820 i tad mi je bilo super sa njim,e sad sam povecao povrsinu vise nego uduplo pa ponovo gledam veci traktor... I kad stigne i on povrsina ce automatski da moze da se poveca pa skoro pa opet duplo...

To su moji neki planovi koje zelim (i moram) da ostvarim...

Posto me ove godine opasno tuko maler ostace to jos malo da saceka,taman da jos malo prikupim zemlju... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Bas taj :) U sustini, kome se radi moze lepo da ga sredi jer nije izlomljen i da mu fali nesto krupno.


Zvao sam i ja vlasnika kaze da je manje vise kompletan... Ali nije mi samo jasno sta se bre desilo sa staklima!!! Ama nijedno da je na njemu!!!! :sta:
 
100% je negde stajao neko vreme pa neko iz dosade razbio jer vidi se da su razbijeni,tako ima kod nas grupa mladica kad se setaju po selu iz dosade razbijaju stakla na starim napustenim kucama
 
Zasto moraju da budu bas OGROMNE njive da bi neko imao veci traktor??? PA meni je mnogo bitnije povrsina koju obardjujem a ne koliko su mi velike njive....

Imam njiva od 0.5h pa sve do 4-5 hektara.. A da ne nabrajam da imam i po 15 hektara ali nije jedna parcela,ali recimo deli je neka druga parcela ali je sve u tom potezu...

Najdalja njiva mi je oko 5-6km u jednom pravcu... Sva zemlja koju trenutno radim je tu u krugu... A posto ne planiram da smanjujem povrsinu (naravno) vec da povecavam sta fali ako uzmem jaci traktor...

Kad sam radio 20-30h samo sa Rakovicom uzeo sam Bealrusa 820 i tad mi je bilo super sa njim,e sad sam povecao povrsinu vise nego uduplo pa ponovo gledam veci traktor... I kad stigne i on povrsina ce automatski da moze da se poveca pa skoro pa opet duplo...

To su moji neki planovi koje zelim (i moram) da ostvarim...

Posto me ove godine opasno tuko maler ostace to jos malo da saceka,taman da jos malo prikupim zemlju... :osmeh:

- - - - - - - - - -




Zvao sam i ja vlasnika kaze da je manje vise kompletan... Ali nije mi samo jasno sta se bre desilo sa staklima!!! Ama nijedno da je na njemu!!!! :sta:
Не фале само стакла већ и стопови,као да је неко намерно лупао а ако је намерно онда можда је и сипао нешто тамо где не би требало.
Велики ИМТ трактори траже велике њиве,слабо окретни и још са 170кс и више нису рентабилни у тако малим њивама.То је мој утисак.Јесу вишеструко јефтинији и за куповину и оправку од страних али мислим да би 5136 био за тебе довољан.
 
То је сигурно али у поређењу са западним у истој класи су сигурно јефтинији.
 
Ma sve je u igri... Za sad samo skupljam utiske i informacije... A i ako se uzme taj 5170 valjda ce moci da izore 2-3 godine pa posle moze dalje... Mozda zaradi nesto novije i strano.. A ako se bas vezem za njega sto da ne...

No da ne duzimo pricu ima vremena.... Ljutice se komsiluk na mene ako ovako nastavim.. :haha:
 
Не фале само стакла већ и стопови,као да је неко намерно лупао а ако је намерно онда можда је и сипао нешто тамо где не би требало.
Велики ИМТ трактори траже велике њиве,слабо окретни и још са 170кс и више нису рентабилни у тако малим њивама.То је мој утисак.Јесу вишеструко јефтинији и за куповину и оправку од страних али мислим да би 5136 био за тебе довољан.
Ne moze da uzme 5136 zato sto kod njih u selu imaju taj traktor mora veci:haha:.
 
Kod nas u selu nema nijedan 5170-5210, mislim da za te novce za koje se nude u oglasima vredi. Nisu oni neki komfor, ali uzore se casom sve redom i za cupanje kamiona su odlicni. Za ostale poslove i ne treba,nek odmara da duze traje:haha:
 
577 Ti nemoj doterivati strani traktor u dvorište a isto tako se nemoj trsiti i pljuvati po nečemu sa čime nemaš ličnog iskustva.

Imam ja iskustva jako dobrog izbliza .
Tako da ko je lud neka baca novce .
Ko voli neka izvoli puno je njih plakalo nisu džabe veliki gazde propali .
podizali su kredite i kupovali najskuplje ako je nešto skupo ne mora značiti da valja .
 
Da vrede nesto sigurno bi se jos terali!!!!!! Stari Tamis je imao 11 tih 5170 zvanih rogonje... kaze mi teca koji je bio tamo majstor da od tih 11 jedva je jedan mogao da se sastavi da radi, a servis iz IMT im je spavao u radionici.
 
Ćiro ti mozes ladno sa tvojim traktorima da radis 100 120 jutara radi tako koju god pa uzmi nesto jace,kad ta zemlja da nesto toje bar moje misljenje ako si je vec uzeo u arendu onda izvuci iz nje korist.
 
Nazad
Vrh