IMT

Pitanje za iskusne " generaldzije " imt traktora . Dali se sve stubline / piksne / hilzne izradjuje bez zavrsne obrade tj. dali moraju da se rajbuju ili je dovoljno da se ubace i moze montaza klipova ?
Sve su sirove i posle ubacivanja u blok idu na busenje!
 
Agrim je Juselova firma,da sad ne objasnjavam ko je kome rod.Uglavnom isti asortiman,RTD-Radni traktorski delovi

- - - - - - - - - -

Radosna vest,na moj 560 nemogu da se ugrade grejaci na svaki klip,moze na drugi i cetvrti,na prvi je zasrafljen filter nosac na toj plocici i nema mesta a i nemoze a na treci nemoze zato sto cevi od sve 4 dizne prolaze tacno preko plocice.Nazalost opcija nije izvodljiva na svakom M34 motoru.


kada sam kupio traktor, imao je tako rješene grijače, radi se o 533, i taj patent sam skinuo, jer nije nikako radilo, traktor nije dobro palio, nakraju sam kupio nove poklopce komora i traktor bolje pali i radi......sada okrene 15-20 puta i pali bez grijača na 0 stupnjeva, pa moram spojiti onaj originalni grijač, ima žica na njemu, al je negdje u prekidu, i to je dovoljno, ako je motor dobar......

ako nekome trebaju poklopci komore, samo trebaju novi grijači, ja ih poklanjam.........
 
Pitanje za iskusne " generaldzije " imt traktora . Dali se sve stubline / piksne / hilzne izradjuje bez zavrsne obrade tj. dali moraju da se rajbuju ili je dovoljno da se ubace i moze montaza klipova ?

U inostranstvu mogu da se kupe i obrađene hilzne i tada se zovu "finished" a ako su sirove onda su "semifinished".

Recimo za klip 91.48 mm obrađene hilzne imaju spoljašnji prečnik 93.67mm, a neobrađene 93.713mm. Kod nas niko ne ugrađuje obrađene hilzne, a zašto, nemam pojma.
 
Zato sto oni hoce da rade I zavrsnu obradu. Nosio sam ja Nemacke hilzne I oni mi njih uzeli, a ubacili svoje. Lopovska posla. Kazu ne odgovaraju ove original na standardu. Njihove odgovaraju. Sva sreca da dobro rade obrade, tako da nema problema.
 
Od koje godine krece proizvodnja 577 i kada su poceli da se na njih montiraju petobrzinci menjaci?
 
Negde sam procitao da ima i sa 3 brzine, pa me je to zbunilo. Da li je kod njega 4 i 5 brzina sinhron kao kod kasnijih modela?
 
Zato sam kao izvor naveo bas konedatu... ja se nemam po cemu vise ravnati nego po toj stranici...

Drago mi je sto ste me ispravili.
 
Imt 577 ima u katalogu iz 1974godine,a u katalogu iz 1980 ima 577 stari tip,novi tip i novi tip sa duplom vucom,kao i 590 turbo novi tip.Imam kataloge i tamo sve lepo pise.Po narudzbini su isli novi tipovi,tad je standard bio gluvac:osmeh:
Zadnja serija starog tipa je 1985godine,a od 1986 novi tip krece kao osnovni model,od 1993 za vreme sankcija izlazi 577p sadasnji model i on je tad isao po porudzbini,kad smo usli u 21 vek posle 2000 tad vec nismo bili sposobni da napravimo fen za kosu a o traktoru i inovacijama da ne pricamo dalje.
 
ko zna mozda nisu ni znali da ima 5 ili su menjali menjac a mozda ga je i neki direktor platio u 577 a kupio 578 i podelio kintu sa nekim,to po zadrugama i kombinatima isu ciste rabote,uvek su muckali nesto,cisto je samo kad sam sakupis pare i kupis
 
Nazad
Vrh