IMT

Iskreno moze da se nadje do 7-8000 e ,mozda sam malo ispao iz forme sa cenama,tu je najbitnije da je pozadi zdrav,mecka napred ne popusta bas lako!Cini mi se da samo 5210 i ima ehr,nisam naisao na 5170 sa ehr(osim na jednog u Kolari-ma gde je prebacena hidraulika od nekog NH sa palicom,ne znam kako se to zavrsilo,covek je kupo dva iz Jase Tomic nakon poplave,valjda su bili u delovima i napravio traktor sam!)
 
Mene plasi samo diferencijal,ali se okruni to i nije tolika steta imam ja leka za njega... Imam prijatelja koji radi SVe vrste zupcanika i konusno tanjirastil parova... Odradice to na malo drugaciji nacin i problem ce biti resen ne 100% nego 1000% uz pametno koriscenje....

Mom teci je na 5210 stradao menjac ali tu nije bio menjac kriv nego on jel je ostao bez ulja!!!!!! A kako sam cuo od njega u menjac stane oko 120l ulja!!!!!!! A on nije imao ni 20l!!!!!
 
Iskreno moze da se nadje do 7-8000 e ,mozda sam malo ispao iz forme sa cenama,tu je najbitnije da je pozadi zdrav,mecka napred ne popusta bas lako!Cini mi se da samo 5210 i ima ehr,nisam naisao na 5170 sa ehr(osim na jednog u Kolari-ma gde je prebacena hidraulika od nekog NH sa palicom,ne znam kako se to zavrsilo,covek je kupo dva iz Jase Tomic nakon poplave,valjda su bili u delovima i napravio traktor sam!)
na koje Kolare konkretno mislis kolega?
 
pitam,posto sam ja iz Kolara i znam na koji traktor mislis,on je prodan a covek je samo sa njim radio duboko oranje sa jednobaraznim plugom-rigolovanje,isto je mucio muku pozadi sa menjacem zato je valjda i prodat ali dobro uradio je on svoje...
 
2140 i noviji 5136 imaju original Perkins motor 1006.6T, kacio sam negde i fotke na forum posto licno gledam skoro svaki dan jednu takvu Brenu kako sparta kroz nase selo.

Ovaj Rogonja iz oglasa za 12500 je bio u nekom selu iza Svilajnca ako se ne varam. Tamo sam isao da gledam plug kao moj koji je bio sa tim Rogonjom u paru. Ljudi su uspeli da iscupaju kacenje za toplink na Rogonji noseci taj plug.

Rogonju iz Sajkasa za 4500 smo isli da gledamo clan Tesin i ja. Fali stakala i nesto sitno delova ali bi traktor mogao da se osposobi da radi samo je pitanje za koje novce. Ima EHR.

Veliki IMT traktori mogu biti suvo zlato i nocna mora u isto vreme, sve zavisi koliko je kadar onaj sto ga sklapa i onaj sto mu stiska gas i menja brzine...
 
clan 577 from Ogulin reci nesto o ugradnji turbine na 577,da li ste samo turbinu dodali il ste menjali dizne bas me zanima,to mi je bila zelja da uradim u zivotu,vidi vama jako dobro ide 577 sa turbom.koliko sad ima ks?jel ima 90ks?
 
ichbinmilan@
Onaj je slikan u Bogaticu kod Vlade ( vupe) sto pravi mesaone i kod njega nije nista radio jer je kupljen samo radi dokazivanja ko ima veci(traktor).....
I jos uvek je kod njega.
 
Poslednja izmena:
Ljudi mijenjao sam azbestnu spagu iza zamajca, ali mi opet kvasi ulje. Da li je moguce da pusta na dihtungu kartera prema zamajcu, inace je sa strane suv karter. Radi se o IMT-u 567.
 
Ајде да чујемо који су то разлози???
Видим кабина му је свеже ошприцана,а филтер уља све погуљен-или га није мењао чини ми се 500сати или се возио кроз сибирску тајгу.Ове ми гуме такође нису јасне...
 
Ljudi mijenjao sam azbestnu spagu iza zamajca, ali mi opet kvasi ulje. Da li je moguce da pusta na dihtungu kartera prema zamajcu, inace je sa strane suv karter. Radi se o IMT-u 567.
komisija mi jeimao bas taj problem,promenio par semeringa u par dana i bez efekta,ispostavilo se da mu se plutani deo onaj od 15-ak cm unistio pa je tu pustao ulje
 
Ајде да чујемо који су то разлози???
Видим кабина му је свеже ошприцана,а филтер уља све погуљен-или га није мењао чини ми се 500сати или се возио кроз сибирску тајгу.Ове ми гуме такође нису јасне...
Prvo to je 560 s motorom od 577,drugo ne verujem da je to godište zbog spona volana i treće najzanimljivije naknadno rastavljena kabina od menjača i motora zajedno sa instrument tablom i stubom volana
 
Vidi, zbilja, jos mi sumnjivo sto mu je kabina toliko visoko od guma a nisam skuzio da je dodatno povisivana kao i instrument tabla... Svaka cast na zapazanju.

Spone sam i ja primjetio jer si nedavno slao Mirku slike preko foruma pa sam na to obratio paznju.

Mislim i ja da je to 560 s drugim motorom jer je druga boja na koljevci a druga na motoru, ali ako je 5 brzina mjenjac, to je onda "puna" sedmica s 28" gumama ;)

Bio je ovdje jedan bas 577 s takvom kabinom u nekom zalosnom, osrednjem stanju, sav ispucao po kabini, farban svakako i nudim covjeku berac za njega i nije pristao. sad mi je i drago sto nije zato sto je samo kabina bila 1990-1991 godiste a ostatak traktora ni blizu, posto je ostatak traktora bio stari tip i nema na trupu razbusene rupe za nosac kabine nego je nesto izmisljano bilo na njemu. Svasta se radi, ljudi moji.

Cujem kasnije da je prodan "na nevidjeno" i to za jako dobre pare. Al se netko usrecio ;)
 
Par zanimljivih slika sa pocetka rada nekadasnjeg giganta IMT.


21.jpg



20.jpg




22.jpg
 
Par zanimljivih slika sa pocetka rada nekadasnjeg giganta IMT.


21.jpg



20.jpg




22.jpg


Ja nevidim slike uopste...

- - - - - - - - - -

ЕЕЕЕЕ,боље да не гледам ове слике само тотално попиздим.
Ћиро ево ти још један трактор.Ако ово имаш где да возиш онда си цар.Какав ли је ово подривач,мора да иде 1.5м у дубину...http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1738452_IMT_5270_1985_god


Ma nemam ja to gde vozati.... Mozda bi vrsio posao samo ovako sa podrivacem ali za bilo sta drugo neverujem.... Za mene PLAFON IMT 5170 i preko toga nista vece...
 
Nazad
Vrh