IMT

Ma idu i tegovi, ne sekiraj se. Milose, sto jednostavno ne kupis tegove od Torpeda posto su kod tebe felne od Torpeda?
 
ako ti trebaju felne od 577 skoro je imao lik u Trsteniku po nekih 70-ak eura po komadu,ista cena je bila i za felne 28 coli sa tegovima za 560
ako ti znaci nesto mogu da potrazim broj tel i da se cujem sa njima pa da ti javnem
 
Beda od traktora,Bubu pametan potez.Imao sam priliku gledati ovakvu grobinu uzivo na njivi,tad sam rekao"IMT-zato su i propali"
Za ove manje svaka im cast a za ove 52xx no comment
 
Штета што су овакве,скупе и велике машине завршавале у рукама задруга и тотално несавесних руковаоца па сада овако грозно изгледа.Да је био у приватном власништву био би скоро као нов колико год хектара да је радио...
 
У златно доба ПИК Алексинац,а то је био један светски холдинг,имали су један овако велики,зглобни,не знам који је модел.Мој ујак га је возио.Ја сам често причао са њим на тему механизације и он је увек речи хвале имао за тај велики трактор.Док за 5136 је говорио да је пуно лошији.То је ипак огромна машина и да би била економична треба не њива,него цео комплекс,економија цела.Они су имали са Мерцедесовим мотором и каже да је била баш мала потрошња.У односу на урађено.Е сад што то нико није пазио и лудачки се према томе опходио то је већ део пропасти наших задруга.Он је рецимо долазио кући да оре своје њиве са њим које су по 20-30ари,па где се то неком исплати.Он је шири од њиве али то је било државно и кога је брига кад други сипа гориво а ти само возиш...
 
IMT 5220 imam sa Fapovim motorom,a IMT 5270 JE SA MERCEDESOVIM v 10 motorom.
IMT 5360 JE SA MERCEDESOVIM V 12

Jel ne bi trebao biti 5200 s FAP motorom a 5220 mercedes v6? Prvi IMT zglobas za kog sam ja cuo je bio 5265 i takvih par komada su imali na ovdasnjem kombinatu "Kutjevo" a sad taj model vidjam samo po katalozima i onom IMT filmicu. Puno je vise 5270, cini se da je 5265 nesto bio "promasen"...

Znam da je kolega pricao da je imao u planu kupiti 5270 i za njega ogroman sjetvospremac i mozda tanjuracu. S 5136 i ostalim traktorima bi orali a ovaj da mu sluzi za pripremu. Izgubio je drzavnu zemlju sto je tad radio nekih 100-tinjak hektara u 2-3 komada i odustane od kupovine.
 
Svaki dan naucis nesto novo... Samo sam jednom u zivotu iz bliza vidio 5270 i sjedio u njemu, bila je zima i veliki minus pa nam se nije dalo nositi akumulatore da ga upalimo. I na njemu je ZF mjenjac, zaboravih koliko brzina...

Moj jedini susret u zivo s IMT zglobasem, nema ih kod nas, jako su rijetki a da se voze, sve zarasta po sikarama kojekakvim :(
 
Znam da su ugradjivani mercedesovi V6 motori od 200ks u neki od tih zglobnih IMTmodela.
Imam jos uvek par novih motora u firmi...
 
Jel ne bi trebao biti 5200 s FAP motorom a 5220 mercedes v6? Prvi IMT zglobas za kog sam ja cuo je bio 5265 i takvih par komada su imali na ovdasnjem kombinatu "Kutjevo" a sad taj model vidjam samo po katalozima i onom IMT filmicu. Puno je vise 5270, cini se da je 5265 nesto bio "promasen"...

Znam da je kolega pricao da je imao u planu kupiti 5270 i za njega ogroman sjetvospremac i mozda tanjuracu. S 5136 i ostalim traktorima bi orali a ovaj da mu sluzi za pripremu. Izgubio je drzavnu zemlju sto je tad radio nekih 100-tinjak hektara u 2-3 komada i odustane od kupovine.

Imam kući 5220 sa Fapovim motorom,a 5200 je sa Mercedesom V 8.

Druže dođeš kod mene ja ti dam ceo dan da teraš i 5220 i 5270:osmeh:
 
Nazad
Vrh