IMT

Милоше,јел радиш са њим?

- - - - - - - - - -

Ја да дођем а шта ће бити ако му поломим конусно тањирасти???
 
Milose tamo kod tebe ima traktora za pola foruma da vozi.Svima mozes zelje da ispunis sa odredjenim markama.
 
Evo je jedna zanimljivost koju sam danas vidio na selu (jedva sam nekako skinuo slike s telefona)

Nego, preterivao sam 539 od jedne bake danas i vidim da se neobicno lako mota volan na njezinom traktoru... zagledam okolo i primjetim jednu zanimljivost, "ruke" na rukavcima dulje od onih na mom 539 za nekih 5cm. Gledam ja pise tamo IMT 540...... Reko mjenjano, i pitam ju kaze da nije da je traktor tako tvornicki dosao. Ona vise nije sigurna koje je godiste traktor al negdje oko 88 je.

Slika ruke s mog traktora (takodjer njegove rodjene iz tvornice)

oseqds.jpg


Slika ruke s komsinicinog traktora:

2lm84ra.jpg



Nisam slikao iz istog kuta, u zivo je razlika ocigledna, radi se o nekih 5cm razlike ako ne i vise...

Sad pitanje za strucnjake: Moj 539 se s kracim polugama na rukavcima mota od granicnika do granicnika kako je i zamisljeno. nisam isprobavao ali da li i ovaj s duljim polugama na rukavcima moze skretati od jednog do drugog granicnika bez bojazni da kuglice iz vretena i "burenceta" u puzu nece poispadati?

Ovo mi je sad zagolicalo mastu, cudo jedno. Ako nema problema po pitanju puza, bit ce red produljivati i ove poluge na mom traktoru ;)
 
Hteo sam ja to na 533 da odradim, nego bi cini mi se spone udarale o trup, i to ova gde je pvp. Kuglice ne bi ispadale probao sam da motam volan na prazno sa skinutim sponama i ima vec hod ali se volan zaustavi.
 
Primjeti da je kod nje traktor naprijed suzen do kraja a da je moj rasiren "za jednu rupu"

Ak kod nje na skroz suzenom trapu ne struze i ne udara nigdje, nece ni kod mene gdje je trap na standardnoj mjeri...
 
Evo, vec sam nasao i u oglasniku i to blizu mene covjek prodaje rashodovani 540 u djelove i poluge rukavca cjeni obje 25€... Isti je serijski broj kao i na komsinicinim polugama: IMT 54007018

Mislim da cu otici po njih ;) Nisam o ovome uopce ni razmisljao kao o vidu olaksanja volana na 539 ;)
 
Nije mi samo jasno zasto 539 iz tvornice izlazi lose podesenog traga tockova... Zadnji nisu skupljeni do kraja (ne mogu od blatobrana) a prednji skupljeni da vise ne mogu. Po svakom pravilu se treba "nisaniti" sredina prednjeg tocka i sredina zadnjeg tocka. Iz tvornice dolazi podesen tako da se preklapaju unutarnje mjere a to koliko ja znam nije bas po propisu al prolazi.

Nista necete pogrijesiti da ga naprijed rasirite za jednu rupu. tad dobivate da se nisane sredine prednjih i sredine zadnjih guma i traktor savrseno ide u trag a ako se odlucite na ovu prepravku poluga na rukavcima, nece biti problema s nikakvim sudaranjem i zuljanjem uzduznih spona.
 
Vojkane,našao sam ti dobru sedmicu,nije DV ako to uzimaš za manu
danas oprana možeš je u svatove voziti
gazda je malo tvrd ali verujem da bi se za određanu cifru možda i rastao od nje
ab878e370864511.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Сећам се да сам раније читао у овој теми да је то коштало ко цео нови 539,ако је само 200е онда је то супер.
Ma oni nose diferencijale od radoje dakic ulte,tako da nisu skupi toliko!A ima ih rasturenih jos uvek..muka je za seriju 5170 i njemu slicne..tu su cene lude!
 
Nazad
Vrh