IMT

Nije mi samo jasno zasto 539 iz tvornice izlazi lose podesenog traga tockova... Zadnji nisu skupljeni do kraja (ne mogu od blatobrana) a prednji skupljeni da vise ne mogu. Po svakom pravilu se treba "nisaniti" sredina prednjeg tocka i sredina zadnjeg tocka. Iz tvornice dolazi podesen tako da se preklapaju unutarnje mjere a to koliko ja znam nije bas po propisu al prolazi.

Nista necete pogrijesiti da ga naprijed rasirite za jednu rupu. tad dobivate da se nisane sredine prednjih i sredine zadnjih guma i traktor savrseno ide u trag a ako se odlucite na ovu prepravku poluga na rukavcima, nece biti problema s nikakvim sudaranjem i zuljanjem uzduznih spona.

Bobo kako je za manevrisanje sa malo rasirenim trapom?
 
Sve normalno, cak i bolje usudio bi se reci.

Za sjetvu mi bolje pase, za prskanje, kultiviranje, oranje... Ma za sve. I kolega je mislio da ce biti pre sirok ali kad je vidio da se sad poklapaju sredine tockova, rasirio i on svoj 539. I ja sam radio sa suzenim prednjim trapom godinama i nista mu falilo nije ali ovako mi se nekako vise svidja kad ide trag po tragu bas kako treba.
 
Ahaha nemoj da ti ja pokažem kako ide s 2x16 na kojoj oćeš dubini .
Bitno da košta dio kao da je od zlata.

Moj MF3060 ima preko 20 000rs i jos nije otvaran (mada je u planu da se odradi ) , i ja sam s njim vukao 3 brazde kverneland prevrtac i adinu tanjiracu od 28 diska i 2100 kg, inace je bez prednje vuce...pa ti uporedi sad sam...
 
Svaka cast, moj ima duplo manje, pa fino baca paru na odusak. Ima snagu, vucu, ali baca paru, sto me opasno nervira...
 
Sve normalno, cak i bolje usudio bi se reci.

Za sjetvu mi bolje pase, za prskanje, kultiviranje, oranje... Ma za sve. I kolega je mislio da ce biti pre sirok ali kad je vidio da se sad poklapaju sredine tockova, rasirio i on svoj 539. I ja sam radio sa suzenim prednjim trapom godinama i nista mu falilo nije ali ovako mi se nekako vise svidja kad ide trag po tragu bas kako treba.

Ako bude lepo vreme za vikend bas cu da isprobam kako je kada se rasiri, a onda ili cu kupiti poluge ili ide secenje, vidim da su u jusel-u za 539 oko 800 din, za 54x nemaju.
 
Ista situacija i na proslom MF3060, na satu pisalo 6200rs, ali je imao 10800rs kada sam ga kupio, vratio mi covjek sat, kad sam mijenjao filter od ulja, na njemu je pisalo datum i radni sati kad je zamijenje.... Prodao sam ga sa 11900rs, ali je isto bacao paru na odusak...
 
Моја седмица је нова бацала пару на иберлауф. Отишла је код монтоје у комшилук ако се не варам....Можа ју је виђао колега монтоја, има налепницу на кабини, модрича уље и велике ногостопе, са стране, направљене чим је купљена....
 
Ista situacija i na proslom MF3060, na satu pisalo 6200rs, ali je imao 10800rs kada sam ga kupio, vratio mi covjek sat, kad sam mijenjao filter od ulja, na njemu je pisalo datum i radni sati kad je zamijenje.... Prodao sam ga sa 11900rs, ali je isto bacao paru na odusak...

skidaju ljudi na sarnicu radi lakse prodaje... a ovu mu je sad zamena..
img20141123130153.jpg
 
Nazad
Vrh