IMT

Tako ja sto sam iso da gledam jedan D4506,dam mu gas u patos,a ono prodje neko vreme dok kazaljka dodje do 2000-2100o/min,a vlasnik mrtav ladan "pa to je dizelas",kao da ja ne znam sta je traktor.Inace mi se jako svidja R65 i TAFE 42,kako su ostri to je cudo jedno,kao da su benzinci.
 
Vidio sam ljudi da u cjel vjek kad su kupili traktor nikad zraćni filter nisu zamjenili i onda imt ne valja , ulje u hidruliku i tako eto ovaj ti je jedan od tih čak mu je i crijevo s usisa bilo skinuto i nis ma svasta .

- - - - - - - - - -




Kod mene traktori definitvno nisu takvi kolega... Kad pogledas moje traktore bice ti sve jasnije oko odrzavanja i toga....

Znam ali većina radi tako .
577 moj što se tiče gasa je zvjerka kako prima kad oreš 1 još ga možeš turirat kako prima .
39 od susjda ma ujeda samo tako dok ima jedan tafe 42 niš korist a niš ne radi.
Ako su pumpa dizne ventili drže ice on ko lud.
Mene bi bilo sramota da mi se stroj raspada kao nekima.
 
558 imas sa tankim poluosovinama i poluosovinama debelim kao na 560,znam da jedan sad jel 575 ili 578 imaju tanke poluosovine,proveri ako neverujes
 
nije da ti nevjerujem, nego nisam znao za tu razliku......a kako prepoznati koje su koje?
 
Na delu gde se srafi tocak kod debljih ima oznaka560,bezi od slabijih sto dalje imao sam veoma lose iskustvo.U prvih tri godina sjebao sam 5komada odkidale su se u brazdi,sumi u reci ,zadnja pred trafiku.tada sam kupio od 577 komplet sa trubama i dan danas nemam problema.
 
558 imas sa tankim poluosovinama i poluosovinama debelim kao na 560,znam da jedan sad jel 575 ili 578 imaju tanke poluosovine,proveri ako neverujes
Pre par godina menjao sam jednom prijatelju tu poluosovinu,ona nije pukla vec se uprela, cudno ali istinito. razvila se matica i ispao tocak posle smo stavili od 560 i sada je ok.
 
Vezano za ovaj oglas za 580... Jel ne bi trebao svaki traktor s "mokrim kocnicama" imati nazad i novi tip felgi, pogotovo sto je "treca generacija" limarije?
 
Vezano za ovaj oglas za 580... Jel ne bi trebao svaki traktor s "mokrim kocnicama" imati nazad i novi tip felgi, pogotovo sto je "treca generacija" limarije?
Treba biti novi tip felni ali dosta njih stavlja ove stare felne jer imaju strasno tezak teg-srce felne,traktor je daleko jaci na zadnjim tockovima.Jel uopste neko zna koliko je teska zadnja guma s felnom od starog tipa 577,578,579,588 i slicnih,to je strasno.

- - - - - - - - - -

Duze bezi od tog traktora, Po oglasima je barem 2 godine. I za te pare se moze kupiti strani traktor u toj kategoriji....
A sto strani,jel mi nismo umeli da pravimo traktore,pa nasi traktori su izuzetnog kvaliteta,odrzavanje ravno nuli u odnosu kako se odrzava na zapadu a traktori rade i dan danas i radice jos bar 30-40 godina s jos bednijim odrzavanjem:osmeh:U oglasima je dugo zato sto su to velike pare pa to tesko ide u drzavi srbiji.

- - - - - - - - - -

Da dodam,drugaru je bas na tom stranom uvoznom traktoru pre dva dana puklo kuciste menjaca,izgleda da je nesto puklo unutra i zupcanici su izleteli da vide sta ima napolju,traktor je Deutz,ja sam samo onako izdaleka pogledao,nisam hteo da prljam ruke jer znam sta je Dajc za popravke(to znaju majstori a ne vlasnici koji samo voze)Eno ga burazer Slavko vari kuciste(mislim da jos uvek rade i ovako kasno),ja nisam hteo da ucestvujem u tom zahvatu,oce da pokusaju da skrpe stvar,sanse su 20%+delovi menjaca za koje mu treba za sada kako se raspitao oko 1200 eura a traktor 60ks.DEcko skroz pukao,kune dan kad ga uterao u dvoriste,a stigao je iz Austrije,on ga licno kupio tamo.
 
Kao nov.Kad bi uspeo da mu smaknes cenu na 16k,bilo bi ekstra.Jos postoji mogucnost i da je bolji od novog jer su mu verovatno decje bolesti resene u garantnom roku i sad moze da sljaka godinama bez problema.
 
Nazad
Vrh