IMT

:osmeh:nije glava,pa bukvalno juce sam ga sklopio,znam sta sam skinuo i stavio,klasican M34 ali se razlikuje po zvuku i po ostrini,pa kad burazer koji ima Rakovice kaze da je ostriji od 65-ce sve ti jasno.
Danas je radio traktor ceo dan,razradjivao se pred teske radove:osmeh:Nisam ni obracao paznju kad sam ga tek upalio kako prima gas,reko nek radi,nek se razradi,lepo radi to je to ali kako se razradjuje i ja ga povremeno gasiram vidim da tu nesto nije uredu i posle malo probe vidim da to mnooogo reze.....:sta:

Hajde Mirko snimi traktor kako turiras pa okaci snimak da cujemo i mi malo kako ujeda :D
 
Sve i jedan traktor od 60 konja koji ne radi vise od 20 ha kao takav nije rentabilan.Mislim da 533,539,540 sa dvobraznim plugom u zimskom oranju je ruku na srce,ziva muka.Sa jednobraznim plugom neznam dali bi mogao u ovoj godini u mom ataru,izuzev pored reke gde je zemlja sa vise humusa i peska.Miroljube mtz82 je babaroga nema gde ne moze,sta sve nisu radili na skolskoj ekonomiji sa njim,koga nije ganjao koliko je budala na njemu lecilo svoje komplekse i frustacije i eno ga jos uvek je ok.
 
Hajde Mirko snimi traktor kako turiras pa okaci snimak da cujemo i mi malo kako ujeda :D
Posteno da kazem rado bi ali nemam kako,ako upecam sinovca on ima haj-tek telefon pa cu snimiti,a i on zna kako na you tube da ga turimo:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kako kaže moj komšija koliko je oštar....radilica dobija nervni slom :osmeh:
Leteo je kao ptica dok ne ode radilica:haha:

Ima da ga teram dok ne poispadaju klipovi na auspuh:osmeh:
 
stvarno pojma nemam koji je belorus u pitanju ali bas cu obratiti pasnju pa javljam,provereno znam da po brdskom terenu ne ore sa njim,nisam rekao da je rus los traktor samo da u mojim uslovima nemoze da ore,jer bi ovaj zasigurno orao sa njim a ne sa 539 a ni presujos nisam video da vuce,sve sto radi radi sa 539,sa rusem vrsi prevoz i ide po njivaam u obilazak,obicno kad ej blato da iskopa to malo puta,valjda leci komplekse,en zali se na njega a ni ne hvali,vis epominje 539 a o rusu samoprica o grejanju,muzici i sedistu,jedino je to i pohvalio kod njega,NAPOMINJEM nemam lose misljenje o rusima niti akzem a i ne mislim da su to losi traktori samo kazem da u uslovima kakvi su kod mene nema funkcije jer nemoze da ore za ravnicarske predele je EXTRA isto to vazi i za velike traktore MF JD i sl kao imt 5106 itd ti traktori su ok EXTRA ili kako vec samo ko gos ih ima kod mene dao je neke cifre od 9 pa do sta znam 25-30.000 evropljana a godisnje naprave 100 sati,od tog 60 u setnjama po selu da ljudi vide da imaju veliki traktor i nista drugo a u sumu ne idu da ne polome neko staklence
 
Zna se nepisano pravilo,koliko konja toliko jutara bez problema obradjuje!
Kod mene u okolini oru svi zivi sa svim sto imaju od nekih oldtajmera pa do traktora sa po 300konja!Bolje manji traktor i da vrsi sve funkcije nego da se nabija neka konjaza a da stoji 340 dana u godini!
 
Ma samo opusteno,komentarisemo.Ima nas svakojakih,oni sto se hvale kao i oni sto se zale.Kod mene svajcarski penzioner ore sa 539 dok rakovica 65 s (sa hidro volanom)stoji parkirana u garazi.Pitam ja njega, sto kidas i lomis ferdzu on odgovara naucio sam na njega i manje mi trosi.
 
[TABLE="class: infobox_v2, width: 300, align: right"]
[TR]
[TH="bgcolor: #FFDEAD, colspan: 2, align: center"]Опште информације[/TH]
[/TR]
[TR]
[TH]Површина[/TH]
[TD]854 km²[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]пољопривредна[/TH]
[TD]49314 ha[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]шуме[/TH]
[TD]29850 ha[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Становништво[/TH]
[TD]131368 ст.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Природни прираштај[/TH]
[TD]-3.7 ‰[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Број насеља[/TH]
[TD]101[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

- - - - - - - - - -

opstina krusevac 49314 hektara ili ti 100 jakih posednika u vojvodini
uz mali matematike 49314 hektara podeli na 101 selo u opstini dobije se 488 hektaar obradive povrsine po selu,podeljeno sa 150 domacinstava koja se bave poljoprivdedom u proseku po selu 3.20 hektara to je smesno i zalosno,a kolega iz Rekovca mozda zna ako ej isao na moj kraj da je bar 1/3 napustena,doduse pise se u obradivu zbog subevncija,to mu se hvata na 2 hektara obardive po domacinstvu,cista matematika,ko neveruje neka proveri
http://sr.wikipedia.org/sr/Град_Крушевац
i kad vidite nekada nekog po Krusevackoj opsttini da vozi traktor od 120-150-200 konja slobodno mu mozete reci da je iskompleksiran ili ... zakljucite i sami na osnovu ovog
 
Posteno da kazem rado bi ali nemam kako,ako upecam sinovca on ima haj-tek telefon pa cu snimiti,a i on zna kako na you tube da ga turimo:osmeh:

- - - - - - - - - -


Leteo je kao ptica dok ne ode radilica:haha:

Ima da ga teram dok ne poispadaju klipovi na auspuh:osmeh:

I moj od susjeda 560 baš prima luđački gas u 3 kad kreneš spao bi sa sica ...
A sad ko zna .
Bolji 560 od ovog nisam vozio tvorničkih 2500 sati a ništa sad ne radi.

image hosting 20mb



image hosting site
 
A ovaj 560 sto je trenutno kod mene das mu gas pa imas vremena kafu da popijes pa on povuce.. :haha:

Neznam sta mu je da tako lose vuce....
 
takav jedan 560 sa kabinom da je meni ili onaj 567 sam gledao, ima 5 brzina, on je isto dobar.........i plug 765....neznam jel bi povukao tanjuraču 28 diskova, onu oltovu? sa 533 vučem bez problema os 20 diskova, probao sam i 24, isto ide dobro, pa mislim da bi išao 560 sa 28 diskova......

netko je spomenuo navika na 539, tako je i kod mene......pa se dvoumim između rusa i imt-a, jer na imt sam navikao, stalno radim s njim a svi su oni isti kao ferguson, dok rusa sam imao jedno vrijeme, pa nije bilo površine za njega i onda sam ga prodao........pa sada neznam što bi bilo bolje uzeti....

ima jedan OK 578:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-model-578-oglas-13472885


i jedan 577 dosta dobar:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-oglas-8030485


kakav je taj 578? on ima 3 brzine ko ferguson?
 
A ovaj 560 sto je trenutno kod mene das mu gas pa imas vremena kafu da popijes pa on povuce.. :haha:

Neznam sta mu je da tako lose vuce....

Vidio sam ljudi da u cjel vjek kad su kupili traktor nikad zraćni filter nisu zamjenili i onda imt ne valja , ulje u hidruliku i tako eto ovaj ti je jedan od tih čak mu je i crijevo s usisa bilo skinuto i nis ma svasta .

- - - - - - - - - -

takav jedan 560 sa kabinom da je meni ili onaj 567 sam gledao, ima 5 brzina, on je isto dobar.........i plug 765....neznam jel bi povukao tanjuraču 28 diskova, onu oltovu? sa 533 vučem bez problema os 20 diskova, probao sam i 24, isto ide dobro, pa mislim da bi išao 560 sa 28 diskova......

netko je spomenuo navika na 539, tako je i kod mene......pa se dvoumim između rusa i imt-a, jer na imt sam navikao, stalno radim s njim a svi su oni isti kao ferguson, dok rusa sam imao jedno vrijeme, pa nije bilo površine za njega i onda sam ga prodao........pa sada neznam što bi bilo bolje uzeti....

ima jedan OK 578:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-model-578-oglas-13472885


i jedan 577 dosta dobar:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-oglas-8030485


kakav je taj 578? on ima 3 brzine ko ferguson?

Gle ako imaš 533 kupis onda znaš opet održavat sve je isto na njima.
Gle onaj 577 nema guma 578 ima a 578 bi trebao imat rginal motor perkins koliko sam upućen.
 
Прече бих рекао да има стари с44 мотор који има замајце на радилици,ако се нисам нешто пренео.
 
takav jedan 560 sa kabinom da je meni ili onaj 567 sam gledao, ima 5 brzina, on je isto dobar.........i plug 765....neznam jel bi povukao tanjuraču 28 diskova, onu oltovu? sa 533 vučem bez problema os 20 diskova, probao sam i 24, isto ide dobro, pa mislim da bi išao 560 sa 28 diskova......

netko je spomenuo navika na 539, tako je i kod mene......pa se dvoumim između rusa i imt-a, jer na imt sam navikao, stalno radim s njim a svi su oni isti kao ferguson, dok rusa sam imao jedno vrijeme, pa nije bilo površine za njega i onda sam ga prodao........pa sada neznam što bi bilo bolje uzeti....

ima jedan OK 578:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-model-578-oglas-13472885


i jedan 577 dosta dobar:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-oglas-8030485


kakav je taj 578? on ima 3 brzine ko ferguson?

578 ima 3 brzine.
 
Vidio sam ljudi da u cjel vjek kad su kupili traktor nikad zraćni filter nisu zamjenili i onda imt ne valja , ulje u hidruliku i tako eto ovaj ti je jedan od tih čak mu je i crijevo s usisa bilo skinuto i nis ma svasta .

- - - - - - - - - -


Kod mene traktori definitvno nisu takvi kolega... Kad pogledas moje traktore bice ti sve jasnije oko odrzavanja i toga....
 
Nazad
Vrh