IMT

Ма какви 539 то имам два комада и више у орање са њим не идем па никад не орао.Ја кажем хоћу 577 али ако ми није превише гломазно зашто да и не купим овај још јачи,само за орање.Хоћу бре да орем и не окрећем се.А не ко са 539 орем 15цм и дневно 70ари и кад дођем кући ко са фронта.
 
Da budem iskren onog sto sam kupio novog nisam menjao nista nikad problema sa menjacem i dif.ali traktor nije mucen nikad tih 4000 sati nije imao nikakvih kvarova menjaca,dif i motora sem sitnih nekih ulaganja,a ovaj drugi pisao sam i motor los i menjac u oranju crko ja mislim da je to vise koliko je mucen traktor a uglavnom ovi iz zadruge sto su bili a vecina je takvih imaju problema zato sto je terao ko kako ke stigao a to su traktori tezine 6tona i kad on se trza na kvacilu odu zupcanici,sve zavisi ako hoces da prosiris povrsinu vredi uzeti ali ako ostajes pri 20ha onda je bolje neki manji 577 na primer
 
Vojkane, koliko vidim da smo i kolege, jedan moj dobronameran i prijateljski savet. Iako nikada nisam posedovao veliki imt, samo 558.
Bezi od svih imt 5106 i nagore. Za tako mali posed i male njive nema nikakve računice. Em veliki traktor, težak za okretanje, a više troši u vozanju, pa veliki priključci, a uvek postoji mogućnost neke skupe havarije, jer to nije stvar koja je stojala u šupi.
Što se tiče 577, i ja sam ga hteo, i to baš sa mokrim kočnicama, ali na kraju sam kupio belarusa. O mom izboru drugom prilikom. Taj 577 je dobar izbor, pitanje je da li ti treba bas taj sa mokrim kočnicama, jesu skuplji, tipa 10 000 ili više evra, a teško se nadje da nije izradjen. Opciju imaš da kupiš stari 577 pa napraviš novu kabinu i limariju, ima toga dosta.
Moj glas za 577, polako ne hitri sa 5106, naćičeš dobar, ali teško ispod 3000 radnih sati.
 
Poslednja izmena:
Za 20-30 hektara ti zaista netreba IMT 5106... Ako planiras da se prosiris na mnogo vise zemlje pa ajde da proguras sa njim neku sezonu ali posle ce te kvarovi na njemu naterati da ga menajs...

Moj kum sad radi sigurno preko 100 hektara i to sve sa Rakovicom 76dv,IMT 539 i Zetorom 5211....

I tek sad planira uzeti nesto jace.... Nemoj da se zaleces trebaju ti SVI prikljuci veci za taj 5106... Bolje uzmi 577dv...
 
560 od 1985 godine svi imaju hidraulicni volan,a ranije ako ima neki to je bila doplata jer su standardni bili sa mexanickim.

Pitanje,ako moze neko ko moze da resi misteriju.Bendiks na anlaseru je u pitanju.Jel anlaser brzi(za 560,558 i slicne)ako ima 9,10 ili 11 zuba.Koja varijanta je najbrza,vidim da ima u sve tri varijante brzih anlasera od 3kw.Tenk yu za pomoc!!
Nemoze bendeiks od 9 i 11 zuba nikako na 560.trebalo bi da bude 10 zuba isto kao na 539,ako bi imao vise zuba udarao bi u zamajac,bio bi veci a alnaser tesko moze da se povuce u stranu,moglo bi ali pitanje je dal je isti korak zuba, sve ima svoje.
 
Za 20-30 hektara ti zaista netreba IMT 5106... Ako planiras da se prosiris na mnogo vise zemlje pa ajde da proguras sa njim neku sezonu ali posle ce te kvarovi na njemu naterati da ga menajs...

Moj kum sad radi sigurno preko 100 hektara i to sve sa Rakovicom 76dv,IMT 539 i Zetorom 5211....

I tek sad planira uzeti nesto jace.... Nemoj da se zaleces trebaju ti SVI prikljuci veci za taj 5106... Bolje uzmi 577dv...
100h ако бих радио то је само мучење са машином од 75кс,одмах би купио мин 135кс.Све поореш за пар дана и готово,кад радиш да радиш.
 
Ciro,taj tvoj kum mora da ima bar tri sposobna coveka u kuci,da bi radio 100 ha sa tim traktorima.

Vojkane,neces sigurno pogresiti ako 20 ha radis sam,a uzmes veci traktor.Mozda i povecas povrsinu,nikad se ne zna.Tacno je da su ti potrebne i vece masine za veci traktor,ali,snacices se nekako.Prodas neku manju koju imas,malo doplatis,pa kupis vecu.Za prvu godinu-dve mozda neku masinu mozes od nekog i da pozajmis.


Sto se tice ovog 5106,morao bi ici da ga pogledas i isprobas.A ima ovde jos clanova koji imaju takav traktor,pa poslusaj i njihove predloge i iskustva.
 
Poslednja izmena:
Nisu ti veliki traktori za mali parcela vojkane sto neuzmes nekog fiata iz serije 90 npr. 80 90 ili neki drugi strani duplak, nece se stalno kvariti, ja imam fiata iz 68 i opet nadjem djelova za njega a kod nas je vec oko 30 godina mozda i vise, i sad kad sam kupovao traktor opet sam uzeo strani deutz. Gledao sam ja te 577 koji god da sam otisao gledati svakom ima dosta ulaganja.
 
Ciro,taj tvoj kum mora da ima bar tri sposobna coveka u kuci,da bi radio 100 ha sa tim traktorima.

Vojkane,neces sigurno pogresiti ako 20 ha radis sam,a uzmes veci traktor.Mozda i povecas povrsinu,nikad se ne zna.Tacno je da su ti potrebne i vece masine za veci traktor,ali,snacices se nekako.Prodas neku manju koju imas,malo doplatis,pa kupis vecu.Za prvu godinu-dve mozda neku masinu mozes od nekog i da pozajmis.
To ti je moj savet iz licnog iskustva.:ppozdrav:

Sto se tice ovog 5106,morao bi ici da ga pogledas i isprobas.A ima ovde jos clanova koji imaju takav traktor,pa poslusaj i njihove predloge i iskustva.


Ima ih vise... On ima strugaru pa te radnike tera da oru stalno kad nemaju posla... Oru sa tom Rakovicom 76dv i Zetorom 5211 skoro neprekidno....
 
Може бити да има улагања ако купујеш али није баш толико скупо и кад се поправи уз нормално руковање мислим да може бити вечито.Нећу узимати страни трактор,могу али нећу.Код нас у ПИК Алексинац су имали 5136 који ли је већ био назив и ломили су диференцијале али ми је ујак то возио и каже никад није пажено када се оре.Углавном је у августу,земља сува,ваљају се санте од земље али трактори вучу и тако се и поломи.Он има тежину и вуче веома добро,на жалост требало је бити мало јачи тај диференцијал.Нисам више паметан,један каже може,други велико је то за те њиве,појма немам.Са 5106 би можда орао 757.3 а кад би спремао са 539...Опет онда би ваљао велике комаде у орању кукурузовине а ја немам тањирачу да то саситним нити би било рентабилно вући велике тањираче на мањим и нагнутим и узбрдним њивама.Тражићу боље 577-580.Да вас не смарам више,досадио сам сигурно....
 
Sa 76dv treba da moze komotno jutro na dva sata, a sa 5211 nemam iskustva, ali nek bude 2.5 sata za jutro. Sto ce reci da moze da uzore sa oba hektar za dva sata. 200 sati za 100ha. Treba se tu klackati i klackati.
 
Poslednja izmena:
Imam prilike videti 5106 nekoliko komada u selu. Za mene je to jako trom traktor. Mislim da je pretezak za svoju snagu. Prilicno je spor, sto ce reci nije bas za trckanje. Jedino za plug, tanjiracu i setvospremac. Onda prikolice i dalje moras vuci sa manjim traktorom. Slazem se sa Motoyom, mislim da je 577 univerzalniji i manji potrosac u vozikanju sigurno.
 
Pazi 5106 u nekim operacijama troši podjednako kao 577
npr. u transportu kad vučem punu kamionku ne troši puno tj isto kao 577..
u spremanju troši isto kao 577,dok u oranju troši više...za oranje mu fali jedno 10tak konja
mene malo nervira što je malo trom u odnosu na sedmicu...sedmici kad daš gas ona poleće
5106 za vozikanje sigurno nije,ove jeseni sam išao 4-5 puta da izvlačim zapadnute prikolice...
kažu ajd časom da me isčupaš a ne znaju da to mene odmah košta crvenu:osmeh:
 
Ma 577 dušu dao a da se kvare baš i ne ja nisam imao nekih kvarova od kad sam ga kupio a baš je bio izrađen ,što bi rekli od 84 godine koliko je mogo sati da nabije.
 
Ciro, taj tvoj kume nema ni dusu, a cisto sumnjam i zdravlje.. Radimo oko 35ha zemlje, sto za svoje potrebe sto usluge i to radim sa pet traktora.. Bojeticu, 5211 za oranje i teze poslove nula od traktora, a evo i zasto.. Prije tri godine, prodali smo 558, i zafalio nam je traktor da zavrsimo zimsko oranje, i posudimo 5211 od kolege. Otac je radio tri dana s njim, orao je samo ravne njive s njim, u brdu nije htio ni pokusati, imao je 75kg tegova naprijed, prvi tockovi su vise bili u zraku nego na zemlji, hidraulika ne daj Boze nikome, vise je to bilo pacanje, nego oranje, tako da ne mogu da zamislim da neko moze da radi toliku povrsinu s takvim traktorom... Citiracu rijeci od oca kada je napustio jednu njivu, " jeb*em ti sunce i Zetoru, nikad pred moju kucu neces vise, prvo jebe*em sebi majku sto sam trazio traktor, pa onda jeb*em majku tebi Dinko ( kolega se tako zove) sto si mi dao traktor.. Odo ja daleko od teme... :ppozdrav:
 
@aca74
Nisam napisao dobro, sada sam ispravio. Za 5211 mislim da sam dobro napisao. Sa 558 kad ne ide tesko mogu jutro za 2 sata i 10-15min, 70ks moze sigurno za dva sata.

@Same
Ne znam nisam nikad radio sa 5211. Po oznaci kontam da je cca 50ks, sto je 10-15% slabije od 558, koji je odlican traktor za svaku operaciju.
 
Traktori su mu zaista preoptereceni i jas e cudim kako mogu sve da postignu ali eto... Po njegovim recima toliko radi e sad... Najteze mu pada izorati to sve,na smenu voze tog 511 i plug 755 a za rakovicu vuce neki 756.30... I ide to nekako..

Ali to su muke znaci od jutra do mraka ne silaze sa njih svaki dan kad vreme dozvoli i eto jos uvek su daleko od kraja oranja....

Ali necemo dalje ipak je tema IMT... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh