IMT

Koliko je 577, ako je 539 5000?

Šta je zanimljivo imaš šareno možeš da nađeš za manje para 560, 577 stari tip za 2500 3000 eura.
A novi tip 560 npr oko 5000 eura tako i 577 pa nadalje.
Dok sam bio našao 577 p za 12 europljana a 549 wdli da ne pricam traže kao za novog do 15000 eura ko je tu lud.

- - - - - - - - - -

isplati se na 533 sa sdebelom blokadom,u tom slucaju dobijes bas 539

A nezz meni lično blokada ne treba na 33 i tako slično a svoj 33 imamo od 77 godine i dan danas nikad mjenjač hidrulik ništa samo motor rađen.
 
Pre neki dan sam se raspitivao na jednom otpadu traktora za motor od 539 i ovako stoje stvari, 1000€ motor kompletan u solidnom stanju ili moj od 533 i 700€ doplata.
A bio sam našao motor od viljuškara(539 sa rotacionom pumpom) i za njega mi je lik tražio 400€, mogučnost probe, ako ne odgovara vratim ga, ako odgovara plaćam mu. Raspitao sam se za ostalo što mi treba, karter 100€ polovan ili 120€ nov, među ploča od 4cm 50€, alnaser 100€, usisna grana 20€, nosač termostata 20€, poluge gasa i zadnji poklopac glave 10€,zamajac od 539 150€,kompresor 100€, ulje, filteri, creva za vodu, semering prednji, pletenica, treba zameniti pošto je sve rastureno, zaboravio sam, na kolevci treba da se izbuši jedna rupa i to opet izađe 1000 €. Kako god okreneš hiljadarka mora da padne.
 
Sve zavisi kako naletis... Moja dvojica kolega su super prosli s motorima od viljuskara za imt 539.

Jedan je kupio motor i jos jedan s puklim blokom "na kilu". Prebacio karter, usisnu granu i ostale sitnice i motor radi ko doksa.

Drugi kolega je imao 539 na kojem je blok eksplodirao od vode preko zime, nije mu vise bilo spasa ali je imao sve potrebne djelove za ugradnju motora s viljuskara. Zamajac, karter, usis i za jedno popodne smo ga presarafali nas dvojica i motor sluzi vec 2-3 godine bez greske. Vuce 4 reda kultivator, sijacicu mehanicku i cisternu 3500l kao da ima 60ks. Zivlji 539 u zivotu nit sam vidio nit vozio. Traktor je prava zvjer.

Za 533 nisam upucen koliki je problem sve pripasavati ali kako vidim sto je kosjerac napisao spisak djelova i cjene, bome to fino kod vas kosta. Skup sport ugradnja m33 ali vjerujem da se isplati 3 puta vise nego generalna na dotrajali m033
 
meni je drugu na 539 fabricki indiski,mislim da je 88-o,skoro nesto sam spomenu da mu je od kupovine losiji na verglanju od ostalih 539 koje zna,pa pogledali sta pise na njemu 2.8KW ,inace mi i majstor ovde kod mene koji radi te alnasere kaze da ej veca muka sa njima nego sa iskrinim
 
Kod mene je bio iskrin ali je zezao strasno,otisle pare na remont mogao sam kupiti dva nova.Jbg tako se potrefilo.Valjda godina proizvodnje,rajka bila 1996 a tad Iskra bila u propasti lose proizvodila i anlaser u startu katastrofa.
 
moj na 567 je 84-o jedini problem koji sam imao je izazvao majstor,resio da mu zamenim cetkice i biksne,sve odradjeno kako treba,samo je majstor napravio jedan mali propust,nije lepo namestio oprugu za cetkicu mase,niej je pritiskala skoro niakako,letos to tu i tamo radilo nekako,aj racunam akumulator los pa kupim noc ciak starter 110a 1000 udarna zver od akumulatora,opet ista prica,vec sam poceo da tarzim nov po netu i odustanem od remonta ili da promenim majstora,stavim od 558 i on pali lepo,dobio sam malo vremena i skinuo poklopac zadnji,ispostavilo se da ej zbog te opruge doslo do grejanja (losi kontakti) i odlemiel se obe,ovog puta je majstor samo zalemio a ja odradio skalpanje sam :) provereno na 5 stepeni pali bez grejaca ko u pola leta :) Alanser je veoma bitan faktor i uvek ga treba proveriti pa tek onda stelovati pumpu i sl :)
 
Po meni najbolji je onaj češki brzi kod nas je malo jače od 100 eura dok je indijac skuplji .
Isplati se sve kad sam radiš mene ce motor doći za sad oko 1100 eura plus sitnice.
Ali ću da imam tako rekuć nov motor nov blok brušena radilica klipovi i karike npr Njemačka glava uređena .
Ulja lamele i onda samo radi miran biti dugo iako je moj 33 dobar ali fali tu snage šta će biti kad dođe malčer ili nešto slično ...
 
539 i 533 razlika ogromna,to stoji,sto se tice te generalne da budem iskren jos se niko nije pohvalio da mu je generalna trajal anesto dugo,kod meen licno se ne radi mnogo zemlje,to su posedi u proseku 3.5 hektara,fabricki motori na 533-539 su izgurali u proseku oko 25-30 god dok posle generalke oko 10 god,motori na 533 su imali nesto veci zivotni vek oko 5-5500 sati,na 539 oko 4-4500 sati
moram da napomenem da su svi ti traktori u 99% slucajeva i jedini traktori u domacinstvima pa su samim tim radili sve poslove po domacinstvu
 
Sto se tice generalke, neko je ovdje jednom rekao kad se raspravljalo za gener. na OM motoru '' taj motor je samo jednom bio nov i vise nikad nece to biti ma sta mu radili''.
A opet sto se tice anlasera, moje zapazanje je da su Indijski odlicni kao i Iskra ali ona stara ugradnja a to je Lucas, dok ovo sa imenom RTD nije ni za onu stvar ne samo anlaser nego i svi ostali njihovi dijelovi. Brzi Ceski takodje golo g....
 
Nije nikom trajala kad ubacuju indijske dijelove najveći šrot npr dijelovi koštaju triput više.
A blok je orginal imr nov .
 
Naravno, da se motor moze napraviti da bude kao nov ako se uradi onako kako fabrika radi.
A o indijskim delovima ja nebih komentarisao jer meni su delovali mnogo jadno kada sam radio generalku, pa sam sebi narucio kolbensmita iz Nemacke.
 
Ima svega ja sam našao čovjeka koji ima nove strojeve da mi to uradi...
I skuplje dijelove ne treba štediti.
 
Kad smo radili generalku na 539, skupljao sam informacije po svim forumima zvao koga god sam mogao i obilazio sam trgovine i gledao cjene djelova. Izbor sam imao Indijski, Petar Drapsin ili Motins.

Napricali mi svasta lokalni kojekakvi za Petar Drapsin da ne valja, da su mekani ovo ono i na kraju smo ugradili bas PDM klipove, stubline ali po preporuci majstora indijske karike i da tu nema greske i da on garantira za ispravnost i trajnost motora.

Indijske sam gledao po trgovinama i klipovi su gornji dio imali ispoliran a donji je bio toliko hrapav da ga smirglom preletis ne bi se ni poznalo. Tu sam od indijskih djelova odustao odmah pogotovo kad sam vidio da su jeftiniji od Motinsa. Moj majstor je rekao da se Motins djelovi ugradjuju u prvoj ugradnji u IMR ali sad sluze samo kad radis generalku "za prodaju". Covjek ima godine iskustva s IMT traktorima od naj manjeg pa skoro do naj veceg i nemam razloga da mu ne vjerujem. Evo, traktor ima od generalke oko 2000 radnih sati i nikakvih problema s njim bilo nije, samo toci, pali i radi.

Moj glas ide za Petar Drapsin sklopove i klipove s 5 kanala i da vidis posla.
 
Nazad
Vrh