IMT

Isti su motori ,ali nije isti odlivak kartera napred .Nepasu gornje rupe .

A u klinac... Onda cu se morati igrati s onim sto imam...

Morat cu donju cijev hladnjaka prepravljati da poprecna spona ne udara u nju prilikom gibanja mosta i kako mi je "Becarina pusta" preporucio da napravim ispod hladnjaka klizace i ravnu sponu i sa svake strane dvije kratke spone koje ce ici od poprecne do tockova. Nesto kao da je ispod hladnjaka dupli hidraulicni cilindar. Drugog boljeg i bezbolnijeg rjesenja, kako se cini, nece biti.

Ima lik iz slovenije šalje poštom orginal volane sa svima oko 500 eura traži e sad kome je puno...

NULA BODOVA. Moj 539 je naprijed rasiren za jednu rupu i poprecna spona na slovencevom sistemu ide ispod kartera sto je ogroman minus za moje potrebe a ne treba mi njegov servo cilindar nit ista kad imam vec servo glavu kod kuce 100% ispravnu...

kud sve bilo i karter da zameni
grin.gif

Karter pase na motor ali mislim da karter 540 ne pase na zvono od 539, posto je na 540 drugacije i zvono i kuciste tako da ni to ne dolazi u obzir.
 
u svakom slucaju ne gubis nista,ako prodje prodje,ako ne spremaj pare i prepravka
hvala 577 na info,ali iskreno mnogo mi je da bacim 5 zelembaca na volan
 
Ajde da je hidraulicni pa jos i nekako ali servo koji nema mogucnost sirenja prednjeg trapa po potrebi i jos 500€... Neka hvala.
 
A u klinac... Onda cu se morati igrati s onim sto imam...

Morat cu donju cijev hladnjaka prepravljati da poprecna spona ne udara u nju prilikom gibanja mosta i kako mi je "Becarina pusta" preporucio da napravim ispod hladnjaka klizace i ravnu sponu i sa svake strane dvije kratke spone koje ce ici od poprecne do tockova. Nesto kao da je ispod hladnjaka dupli hidraulicni cilindar. Drugog boljeg i bezbolnijeg rjesenja, kako se cini, nece biti.



NULA BODOVA. Moj 539 je naprijed rasiren za jednu rupu i poprecna spona na slovencevom sistemu ide ispod kartera sto je ogroman minus za moje potrebe a ne treba mi njegov servo cilindar nit ista kad imam vec servo glavu kod kuce 100% ispravnu...



Karter pase na motor ali mislim da karter 540 ne pase na zvono od 539, posto je na 540 drugacije i zvono i kuciste tako da ni to ne dolazi u obzir.

Hebem ti a ja kupio motor od 42 sad meni karter neće pasat na 33
 
MISLIM da ne pase na zvono od 533/539 posto 54x ima jaci zadnji kraj. Ne boj se, lako se nadje karter za 539, ima moj kolega za prodaju ako trebas ;) ;) ;)
 
ako ides motor od 539 na 533 karter sigurno nije isti,kao ni ploca izmedju motora i menjaca,te 2 stavke su obavezne za zamenu,alnaser svakako mora od 539,za zamajac bi morao nekog da pitas jer znam da nemaju isto broj zuba,ja sam na 533 stavljao alnaser od 558 i morao sam bendix da menjam,tako da bi trebalo da se raspitas i oko zamajca
 
Imam sve komplet sam dobio s motorom za 300 eura utekao mi traktor cjel za 1000 e pa onda uzeo motor.
Dobio sam cjel motor rastavljan blok puknut pa reko da ne stavljam taj nađem ganjc nov za 200 eura i sad pomalo sabrat složiti.
Pa će 33 biti 42 ja baš volim da ga kompliciram :osmeh:
 
Bobo,ovako 540 nema dodirnih tacaka s 539 sem golog motora.Prvo prednji trap 540 je vislji od 539 pa bi dobio 539 koji je lansiran u nebo.540 je inace mnogo vislji traktor.Hauba 539 nemoze na trap 540,nema sanse jer je 540 duzi.Dobio bi 539 koji je nesposoban traktor jer prednji trap 540 je 3 puta tezi od prednjeg trapa 533-539.I traktoru 540 fali tezine pozadi a tek 533-539 sa trapom 540,to bi bila komedija.Karter 540 nije isti kao karter 539.
 
Zamajac od 533 nije isti.
Mom komšiji smo menjali na 533 motor i stavljali od 542.
Ima tu i distancijal ventilatora hladnjaka nije isti pošto je od uzeo motor sa vodenom pumpom.
Isto ploča između menjača i motora nije ista.
A karter nismo menjali ostao je od 542 i složila se kolevka samo na gornje rupe kartera je urezivan navoj i zavijeni su šafovi u karter kako se sećam pa su oni prolazili kroz kolevku i tako je posle gore stegnuta kolevka maticama.
Malo sam zaboravio koje su prepravke bile ali ima sitnica dosta naročito ako je motor uzet bez pumpe goriva pa onda svašta treba kao i usisna grana koja je na 542 kontra usis pa mora druga za 539.
 
I mislio sam da je vislji, lako se odrezu rukavci s mosta i zavare u drugi polozaj. To uopce nije problem. Razmisljao sam u smjeru prednjeg trapa od 549 samo zbog serva. Nekako bi se i koljevka pokratila s prednje strane da se ugura hauba od 539 i da vidis.

No posto tu ima previse prepravki, odustajem od ove ideje, igrat cu se sa standardnim mostom i na njega izmisljati poprecnu sponu.
 
Prije generalke na 539 je to i bio plan. motor s 549 skinuti i pripasati na 539 a na 549 ugraditi m34 no nismo tad bili bas pri sredstvima i odlucimo se za generalku na 539 a da 549 nista ne diramo. Sad vidimo da smo tu napravili ogromnu pogresku.

Nista, zivot ide dalje ;)
 
Necu, kud onda s "novim" m33. Kupio sam jaci traktor u medjuvremenu i sad je 549 maaaalo rastereceniji nego prije...

Prosla baba s kolacima ;)
 
Ovisi kod nas su skupi 39 ispod 5000 eura nema dobrog.
A ako imaš dobar traktor, jednostavno je stavit motor i znaš šta imaš jeftinije.
A i atest da treba upisat jeftin je ,al opet desetak ljudi samo voze regaju .,
 
Nazad
Vrh