IMT

jel bi taj traktor mogo nosit prskalicu 400 litara,zgrtat sijeno i prevoz sijena i ostalih sitnih poslica bez nekih problema sto se tice snage? po meni je 539 poslabasan traktor a kamoli ovo.
 
ok, hvala. ipak imam sumnje u 539 a kamoli ovo. ipak ce neki SAME doci za manje poslove
 
Ako nemas brdovit kraj sa losim putevima kupi 539 za te potrebe.
Ja na mom vucem Kranj 400 litara prskalicu svuda za sve potrebe, bez problema. Kosacica rotaciona je godina isla na njemu, dok je nisam prodao (ne kosim vise). Ore dvobraznim i jednobraznim, sadalica za kukuruz, sejalica 634 IMT je nekidan skinuta sa njega (vozio je naravno punu semna tamo amo...).
Danas sam bas vukao punu prikolicu drva sa njim iz sume... tih mojih 6Ha opsluzuje mi sasvim ok.
Najvise sto sam sa nim vukao je jednoosovinka sa duplim stranicama pa i preko toga prepunjena kukuruzom ...
 
ako uzmem u postotcima obradivu zemlju koja je u ravnici onda je to 5% sve ostalo je brdovito.
 
Onda jaci traktor, 50-60kubika, juce sam npr. video 558 koji je orao parcele u sumi gde sam izvlacio drva, ja tamo ne bih ni prisao sa 539. Lik je poorao samo tako neka brda i doline ...
 
Ako nemas brdovit kraj sa losim putevima kupi 539 za te potrebe.
Ja na mom vucem Kranj 400 litara prskalicu svuda za sve potrebe, bez problema. Kosacica rotaciona je godina isla na njemu, dok je nisam prodao (ne kosim vise). Ore dvobraznim i jednobraznim, sadalica za kukuruz, sejalica 634 IMT je nekidan skinuta sa njega (vozio je naravno punu semna tamo amo...).
Danas sam bas vukao punu prikolicu drva sa njim iz sume... tih mojih 6Ha opsluzuje mi sasvim ok.
Najvise sto sam sa nim vukao je jednoosovinka sa duplim stranicama pa i preko toga prepunjena kukuruzom ...
hehe i moj 539 isto sve te poslove radi i obraduje 15h zemlje i prezadovoljan sam.mali ekonomican samo da ga imam sa prednjom vucom nebi mi trebao nijedan drugi
 
Malo sam danas podesavao ajnslang na 560 i evo sta sam dobio
25ewis8.jpg
2mhdeyr.jpg
 
Nevredi komso,ruke moram da stavim kao kod tebe,prepravka nemoguca,nemam gde da spakujem klip na levu ruku.Ali problem kod mene rukavci 38mm a kod novog tipa 40mm i ruke ne odgovaraju a da menjam rukavce nebih jer to nije jeftino.Moram nesto smisliti a da je zanimljivo:osmeh:
 
sa produzavanjem ruke na kucistu volana dobijes veci ajnslag. ali isto tako bi volan bio tezi. sa tim produzavanjem nista ne mijenjas a dobijas puno. e sad koliko si jak da vintas volaninu koji je sam od sebe tezak a kamoli jos tezi, to je sve na tebi. :haha:
 
Ugradio je hidraulicni volan... Citajte malo, ljudi ;)

Na mahanickom volanu nije problem povecati anslag, skine se ruka s kucista i obruse se granicnici na ruci i da vidis posla. TO sam odradio kolegi iz sela, 560 mu skrece skoro kao 539. Reko da jos obrusimo, kaze nema potrebe, tesko ce se i na ovo navici ;)

Odmah i rjesenje problema teskog volana, skrati se ruka koja viri iz kucista za 4-5cm i obruse se granicnici do krajnjih granica. ostaje isti ili veci anslag nego tvornicki ali puno lakse ce se motati.

Mirko: Kod tebe je rjesenje cilindar s vecim hodom, ili da mu cilindar lupis uzduzno kao sto stoji servo i tu mozes napraviti anslag da rukavce pokida ;)
 
Hteo sam da ubacim cilindar uzduzno ali sam odustao i stavio ga dole popreko.Na 540 sam stavio uzduzno i tu ima jedan mali problemcic,klip nezna sta moze a sta nemoze i most se na centralnom bolcnu przo razbija,ceo most ide napred nazad jer cilindar gura ceo most napred nazad i mora da pocne da dobija veci luft.
Cilindar s vecim hodom nemoze da stane,popreka spona udari u njega kad bi vise savio tockove i opet nista.Vozicu ovako u pocetku da vidim kako ce se to pokazati pa cu da vidim sta cu kasnije raditi ako ovo nebude valjalo.
Kako sam gledao kod komsije koji ima 560 86 god. ja sam dobio neki ajnslang izmedju njegovog i ovog prosirenog na novijem 560,577.
Prvo cu probati u praksi ;)
 
Da li neko zna jel izvodljivo i kako ugradit elektronski sat za merenje pritiska ulja ali 24V.Imam jedan vdo satic al za 24 V,imam ja na traktoru taj sat za merenje pritiska ulja ali on nije elektronski nego obicni i da li su ovi elektronski precizniji u odnosu na ove druge?


Sent from my iPhone5 using Tapatalk
 
Da,da kolega 558 oko 2300,a 560 oko 2400kg,sve zavisi jel ima kabinu,koje su zadnje gume 14 ili 16 i koliko ima goriva.
 
Nazad
Vrh