IMT

IMT u vojnom izdanju. :osmeh:


1280px-IMT-577DV_VS_Batajnica_204vbr.jpg
polublindirana kabina:haha:
 
Znam da nije mesto, ali ovo je najcitanija tema...
Dali mazete dihtung glave i cime? Silikon, grafitna mast, hermetik... U uputstvu pise nicim, ali ovi danasnji dihtunzi su prilicno diskutabilni, nemaju grafita na sebi...
 
Mjenjao sam "preko nekoliko" dihtunga glave i bio sam prisutan pri jos dosta takvih dogadjanja i nitko ziv nije mazao dihtung glave pa tako ni ja... Iskreno da vam kazem, ovo je prvi puta da cujem da je nekome padalo na pamet mazati dihtung glave s bilo cime?!?

Nisam profesionalac da bih znao izvuci kvalitetan zakljucak ali mislim da imam dovoljno iskustva da se oglasim.
 
Burazer je bas skolovani automehanicar,imao je jaku praksu u skolovanju i osnovno sto je naucio je da se obican dihtung glave maze sa uljem ili toat mascu pre montaze.Ja cuo i naucio od njega e sad ako su ga pogresno naucili gresim.Uglavnom kod svih mastora kod kojih sam prisustvovao nekom sklapanju glave na motor dihtung je mazan.Ja cu nastaviti bilo pravilno ili ne.Ne skodi nista a mozda i koristi:osmeh:
 
Stvarno nemam pojma sto da na ovo kazem. Eto, meni je prvi put da cujem za to... Nisam skolovan za mehanicara, vecinu onog sto znam sam ucio od razno raznih majstora a ponesto sam nabo i sam ;)

Druge dihtunge mazem crvenim silikonom a gdje nema neke velike vaznosti ili velikog pritiska ulja namazem samo crnim silikonom, i kad se malo sasusi, sastavim djelove i dotegnem, nema da ista curi.
 
Pitanje u pola noci,jel na 560 stari tip 1982-1983 godiste spori ili brzi kardan kao ostali IMT 539,558,542...Sta je u onoj budzi pozadi,direktna osovina ili prenos na sporo:sta:
 
stari 560 isto ima spori kardan. Bilo je tvornickih s brzim kardanom. Njih se lako prepozna sto nemaju "budzu" iza, nego kao 542-549, samo plocu koja drzi semering kardana i granicne lance ;) Kolega je proljetos kupio 560 sa tvornickom direktnom osovinom. Usporeni kardan na tako slabom traktoru samo odmaze. Ne moze kvalitetno tjerati rotodrljacu a za sve ostalo je kardan prespor, osim mozda za vitlanje drva ;)

Kaze mi jedan majstor da je ubrzao kardan na 3-4 traktora tako sto je iz "budze" izvadio gornje zupcanike a ovaj donji zavario direkt za izlaznu osovinu i kaze da nema greske. Jedini problem je sto se moraju skracivati kardani ako ostavljas to veliko kuciste na traktoru.
 
Ok,menjao sam ja to na vise IMT-a,znam da svi sa novijom limarijom imaju spori kardan ali za stari nisam bio siguran.Kako da znam dali je neko vec ubacio direktnu osovinu za kardan,jedino da imam rengenske oci da gledam kroz kuciste:osmeh:

- - - - - - - - - -

Stari 575,585,588 imaju onu budzu ali imaju direktno vratilo fabricki(brzi kardan)
 
Ok,menjao sam ja to na vise IMT-a,znam da svi sa novijom limarijom imaju spori kardan ali za stari nisam bio siguran.Kako da znam dali je neko vec ubacio direktnu osovinu za kardan,jedino da imam rengenske oci da gledam kroz kuciste:osmeh:

- - - - - - - - - -

Stari 575,585,588 imaju onu budzu ali imaju direktno vratilo fabricki(brzi kardan)

Nemaju svi sa novijom limarijom spori kardan. Kazem da je kolega kupio 560 '87 godiste sa tvornickom kratkom, direktnom osovinom kardana ;)

Po pitanju ovih 575,585... sigurno da imaju dorektno vratilo a ne drugaciji prijenos u "budzi"? Oni mozda imaju onaj jos brzi kardan od standardnog. Postoji i kardan s budzom koji pri 1500 okretaja ima 720 a pri 2000 okretaja motora 1000 okretaja, ako sam dobro zapamtio. Dakle, jos ubrzaniji kardan ;)

Sve u svemu, zanemariva sitnica za traktor koji ce orati, tanjurati i vuci sjetvospremac. Kardan bio brz ili spor, koliko se bude koristio, dobar je svaki. Bitno da mali traktor koji radi sa prskalicom i rasipacem ima normalan kardan a ovo drugo je totalno nebitno.
 
Ok,menjao sam ja to na vise IMT-a,znam da svi sa novijom limarijom imaju spori kardan ali za stari nisam bio siguran.Kako da znam dali je neko vec ubacio direktnu osovinu za kardan,jedino da imam rengenske oci da gledam kroz kuciste:osmeh:

- - - - - - - - - -

Stari 575,585,588 imaju onu budzu ali imaju direktno vratilo fabricki(brzi kardan)
Tako je i kod mene nam bivšem 560 82 godište imao budžu a bio brzi bez prepravki
 
Nazad
Vrh