IMT

Na koliko se steze glava na 577 ?
Drugar kaze da na fergusonu steze na 15 kila, a u radionickom uputstvu za 560 pise 7,5 do 8 kila ! I sat je sad tacno?
 
Kako bi se mogla ugraditi dvosmjerna hidraulika na IMT 539?Trebala bi mi za dvosmjerni cilindar -hidraulicni toplink.

Postojio jednostavan sistem ali takav da ulje preusmjeris u razvodnik s jednom jednoradnom komandom i dvoradnih koliko zelis. Prva jednoradna bi podizala ili spustala podizne poluge i izgubio bi fini hidraulik. Napravi se preklpka da se protok ulja vrati na original razvodnik za podizanje i spustanje orudja ali onda nemas ovaj dodatni.


Drugo rjesenje je ugradnja pumpe na razvod traktora (ispod PVP) i na taj nacin napajati dodatni razvodnik ali mislim da je ovdje skuplja pita od tepsije...

Na koliko se steze glava na 577 ?
Drugar kaze da na fergusonu steze na 15 kila, a u radionickom uputstvu za 560 pise 7,5 do 8 kila ! I sat je sad tacno?

Na 539 ili bilo kojem drugom trocilindrocnom IMT je nemoguce sve sarafe stegnuti na 15 kila. Jedan saraf u cosku do sofera "proleti" nerjetko i na 8 kila a gdje nece na 15 ;) za 560 je 15 kila previse. U IMT servisnom prirucniku pise 8 kila ali se uzme u odstupanje moment kljuca kila pa se kljuc podesi na 9 i nema problema. A,ko je moment kljuc kvalitetan i redovno bazdaren, onda na 8 kila.

Na 577 idu veci sarafi i on na 8 kila izbija brtvu kao da nije ni dotegnuta. MISLIM da smo dotezali kod kolege na 14 ili 15 kila, ne sjecam se vise.
 
Pomogao bi ti ali neznam da koristim kilo kljuc,sve sto sam stegao to je bilo bez kilo kljuca i evo da kucnem u drvo jos nijedan promasaj a toliko generalni i radova iza mene.Samo osecaj treba imati:ppozdrav:

Pazi,dosta kilokljuceva zna da netacno pokaze.
 
Nece ljudi bazdariti kljuceve pa se desavaju greske. Procitaj moj prethodni komentar pa ces vidjeti sta je, vjerujem da imas iskustva s tim jednim sarafom u cosku koji ima 3 loze pa proleti samo tako. Ja imam, majstor koji mi je radio generalnu ga je "svukao" al je u cosku pa e puno ni ne brinem.

Nije u biti ni toliko bitno je li 8 ili 9 kila bitno je u cjeloj prici sve sarafe dotegnuti JEDNAKO, i to se podmaze navoj i dosjed sarafa da se ne dobije krivo ocitanje momenta. Imam osjecaj u ruci al nije to TO nikad. Svaka cast ali ja se ne bi usudio drugome raditi traktor i rukom dotezati neke stvari i dati garanciju na rad pa da nesto popusti poslije nekog vremena...
 
Pa nisu rentabilni ako potrosi 20-22 litre sa plugom 12 coli i 540,542,549,univerzal i slicni potrose 15 litara sa istim plugom od 12 coli,pa cak i 539 koji vuce dve brazde potrosi do 15 litara.
Da traktor od 60-65 konja vuce 14 coli veoma lako ili 3x10 coli skidam kapu a ako se muci sa takvim plugom to za mene nije rentabilno jer 5 litara x 10 hektara je samo u oranju 50 litara+ostale operacije.

Kod nas se Rakovica 65 smatra za velikog potrosaca ali je najvise drze zbog okretnosti jer narod nevoli da mota volan,vole svi pod kocnicom da okrecu:osmeh:
Na kraju imao sam i ja 65-cu 1997 god,potrosnja je u odnosu na 540 bila za 30-40% veca.
Ovog proleca kad sam zakacio Leoparda 2*14cola, u odnosu na prethodnog slavonca, potrosnja malko veca a ucinak dosta veci. To mi oda dodje skoro na isto. sa istom kolicinom goriva uzorem vecu povrsinu, no kod mene uzore 10-15 hektara godisnje(zavisno koliko prijatelja ne moze da plati oranje, pa tati daju samo gorivo i tata im uzore), te ta razlika i nije toliko izrazena. bolje mi da na razliku u gorivu dam ,tj bacim i box Marlbora i ustedim vreme sa vecim plugom nego da mi auspuh ronda jedno popodne vise:osmeh:
 
Fala bogu za zadnjih 15 godina moga rada jos nije nikom popustilo,ni meni a ni burazeru koji zna na kilo kljuc ali nikad ne steze sa njim,uvek samo rukom.Samo pred musterijom kad radi stegne prvo rukom pa onda uzme kilo kljuc kao da stegne i otpusti ga i ono samo skljoca i posle musterija presrecna,kao uh prava stvar.Samo treba imati osecaja,i znati gde koji sraf kako zategnuti pogotovo na IMT-IMR motorima koje si Bobo vec napisao.Dzaba nekom majstoru kilo kljuc kad na M33 pola srafova svuce navoj kao sto je i tebi.Treba tu vise prakse od knjige i lepog kilo kljuca.

- - - - - - - - - -

Ovog proleca kad sam zakacio Leoparda 2*14cola, u odnosu na prethodnog slavonca, potrosnja malko veca a ucinak dosta veci. To mi oda dodje skoro na isto. sa istom kolicinom goriva uzorem vecu povrsinu, no kod mene uzore 10-15 hektara godisnje(zavisno koliko prijatelja ne moze da plati oranje, pa tati daju samo gorivo i tata im uzore), te ta razlika i nije toliko izrazena. bolje mi da na razliku u gorivu dam ,tj bacim i box Marlbora i ustedim vreme sa vecim plugom nego da mi auspuh ronda jedno popodne vise:osmeh:
Rakovica 65 i Slavonac,dajte mi secera i vode:osmeh:

542 i 2x14coli
http://www.youtube.com/watch?v=t_1Sk5c2N9c
 
Sa ces:osmeh: Sve pare izmaknu na drugu stranu. Mnogi su me pitali dal' nije malo mali plug, a ja im kazem kad nemas ::novac::za bolji, i ovaj je odlican:osmeh:
Inace ina nas svakakvih. Jednom sam video Rakovicu i Leskoacki na pomeranje. Ne znam sta je radio, ali je gore od moje prve kombinacije
---------------------
A Slavonac je cesto vucen i II brzom. E sto tada pici.... Sad pa sad obidjes krug i tako ceo dan:ppozdrav:
 
Slavonac je 2x12coli samo mali konstrukciono.

Kako bi vukao Alkara 2x12 coli,veliki konstrukciono a iste glave kao slavonac.
 
Kombinacija TD45 sa IMT756 2x30cm kverneland glave zimsko oranje u našoj zemlji dubina 25cm potrošnja 8-9lit/kj nekadašnjeg D2.17ha sam uzorao za 6 dana prosek po danu 5kj(10-11h efektivnog oranja ) ukupna potrošnja 255-260lit nafte.IMT-u 560 treba sa istim plugom min 450lit,što znači da mi je torpedo uštedeo gorivo za skoro da sve uzorem i naredne godine u odnosu da sam orao sa 560.
 
Poslednja izmena:
Evo sta vucem sa imt 560,prosireni 755 sa kvernelandovim glavama,potrosnju prosle jeseni sam imao 16-17 litara po jutru,dubine od 27 do 37 cm,u zavisnosti sta sam orao.
973zmw.jpg
 
Kombinacija TD45 sa IMT756 2x30cm kverneland glave zimsko oranje u našoj zemlji dubina 25cm potrošnja 8-9lit/kj nekadašnjeg D2.17ha sam uzorao za 6 dana prosek po danu 5kj(10-11h efektivnog oranja ) ukupna potrošnja 255-260lit nafte.IMT-u 560 treba sa istim plugom min 450lit,što znači da mi je torpedo uštedeo gorivo za skoro da sve uzorem i naredne godine u odnosu da sam orao sa 560.
Onda s tim tvojim 560 definitivno nešto nije u redu
 
Pisao sam vec o potrosnji IMT traktora u ovoj temi... Nisam primjetio nista u transportu zitarica po ljetu, s vecim traktorom sam tanjurao strnja al kad je pocelo branje kukuruza, gadni problemi. 549 ne moze sastaviti dan s rezervoarom NIKAKO. ajde, toci i vozi, jbg... Krenulo oranje brat prvi dan vice da mu vec neko vrijeme blica rezerva i sad je pocela konstantno goriti da mu izvadim goriva iz brene da moze nastaviti s radom. I mislio sam ja da je on ujutro zaboravio natociti i ajde, sutra opet ista prica i tu je postalo sumnjivo. Vadi dizne napolje, nosi majstoru na pregledavanje a ono KATASTROFA ziva. A prica mi majstor da su "rijetki petci" da na 549 odu ulosci... mjenjaj uloske, podesio ih majstor kako treba i teraj dalje, potrosnja se prepolovila.

Napominjem da je traktor i na hladno i na toplo lijepo palio, primao gas i nije dimio nit se ista culo u radu motora da ne stima, ali potrosnja katastrofalna...

Sad trazim pumpicu za testiranje dizni i radit cu to redovnije da izbjegnem ovakve probleme u buduce...
 
Kombinacija TD45 sa IMT756 2x30cm kverneland glave zimsko oranje u našoj zemlji dubina 25cm potrošnja 8-9lit/kj nekadašnjeg D2.17ha sam uzorao za 6 dana prosek po danu 5kj(10-11h efektivnog oranja ) ukupna potrošnja 255-260lit nafte.IMT-u 560 treba sa istim plugom min 450lit,što znači da mi je torpedo uštedeo gorivo za skoro da sve uzorem i naredne godine u odnosu da sam orao sa 560.
Da,da to je to sad racunam,sa Torpedom 45 si trosio oko 15-16 litara po hektaru a sa 560 24-25 litara po hektaru sto i jeste realno a oba traktora oru sa istim plugom.
Mislim da cu IMT558,560,565,Rakovicu60 i 65 i slicne snage zaobici u sirem krugu ili ako kupim ide momentalna ugradnja S44 motora pa mogu vuci 3x12coli.
 
Ima i moj burazer Storeta 402 i od 1981 kad je kupljen vuce 756 niski klirens.Uz traktor je kupljen taj nov plug.
Prosle godine je brat kupio Rakovicu 60 da ima jaci traktor uz Store,razocarao se,vuce isto 756 a trosi vise goriva.Jedino ide dosta lakse tanjiranje.
 
Nazad
Vrh