IMT

Kad vratis termostat, stvara se veci otpor u sistemu i bolje cirkulise rashladna tecnost. Ne kosta te nista!
 
To sa termostatom ako vratis ima samo da bude veca temperatura.Ovako daljinski mogu reci samo da je hladnjak 99% zacepio unutra.
 
Probao je i sa drugim satom...

- - - - - - - - - -



Kao i kolegi ni meni nije logicno da vrati termostat... :sta:

Mislim da Zare moze biti najblizu istine - videcemo.
E ovako,skinuo sam izduvnu granu upalio traktor i turirao izletela je tek po neka varnica mislim da je to normalno ili mozda gresim :sta:
A sto se tice hladnjaka dva puta sam ga ispirao,kad sipam vodu u njega ne mogu da stignem da ga napunim voda sasvim dobro prolazi kod njega .
 
E ovako,skinuo sam izduvnu granu upalio traktor i turirao izletela je tek po neka varnica mislim da je to normalno ili mozda gresim :sta:
A sto se tice hladnjaka dva puta sam ga ispirao,kad sipam vodu u njega ne mogu da stignem da ga napunim voda sasvim dobro prolazi kod njega .

To je sasvim normalno.
Sve je lepo i logicno provereno/uradjeno redom. Nemam pojma sta moze biti. Mozda ce se javiti neko ko je iskusniji od mene/nas :sta:
 
Ako ima termostat i te kako je normalno... pa radna temperatura IMT traktora je 80°C i ja ne znam sta se svi bunite ako je temperatura u ZELENOM podrucju...

Dok god ne prelazi 90°C u radu to je NORMALNO i nista se ne brinite. Ako krene preko 90 onda trazite problem a ovako to nema apsolutno smisla.
A jel normalno to da ima temperaturu od 70c na 10 min voznje praznog traktora? :sta:
 
e zato ja nemam termostat, ni termometar......hehe

muka bi mi došlo kada bi stalno gledao u kazaljku....a ovako oba traktora rade već godinama, imt 533
 
A jel normalno to da ima temperaturu od 70c na 10 min voznje praznog traktora? :sta:

S termostatom je i te kako normalno... U sva 3 traktora imam termostat i sva 3 se tako ponasaju. Na 549 i na breni grijanje proradi za 2-3 minute a da nema termostata bi se klinac grijao dok se ne zagrije ulje u mjenjacu i dok se traktor ne optereti.

Stvarno mi nije jasno sto vecina toliko pati od rada na NORMALNOJ temperaturi, svi vade termostat jer se traktor "grije" a to mu je u biti radna temperatura... Pa i na autu vam se u 10 minuta podigne temperatura na radnu, sto na autu ne vadite termostat?!?
 


Bećarr94 Da razjasnimo dali je kod tebe elektronski sat za merenje temperature ili kao na slici takozvani "živin" termometar ?
 
Imam elektronsi,pomislio sam da je on poceo da zeza pa sam uzeo termodavac sa 542 ali se ispostavilo da je sat ispravan.
 
Ne mora da znači da je sat dobar. Ti si menjao termodavač ali ne i sat, šta ako je tvoj termodavač ispravan pa onda i sa drugim termodavačem imaš istu situaciju?
 
Ako ima termostat i te kako je normalno... pa radna temperatura IMT traktora je 80°C i ja ne znam sta se svi bunite ako je temperatura u ZELENOM podrucju...

Dok god ne prelazi 90°C u radu to je NORMALNO i nista se ne brinite. Ako krene preko 90 onda trazite problem a ovako to nema apsolutno smisla.

Ne buni se niko, ali je covek napisao da temp. skoci na 70 kad traktor "trckara" i to BEZ termostata. Naravno SA termostatom je druga prica.
 
Nazad
Vrh