IMT

jedno pitanje

Dali su ac pumpe za 533, 539 , 558 , 560 iste ? ili treba menjati onaj pipak sto po bregastoj ide ? jer ako nije isti ugao moze previse da nateze membranu, zavisi koliki su bregovi na bregastoj od 558 , ne znam dali su isti kao i na 533
narucio sam teleoptikovu pumpu ali pise za 533 i samo za 533 i prave

a ipm su mi se zgadile, svakih 200-250 radnih sati nova
Zasto nova? Meni kad odu ventilici ili membrana(istto na 200-300rc), ja je samo izremontujem i picim dalje. Ma da uvek imam jednu remontovanu u rezervi pa nisam u velikom zastoju:ppozdrav:
 
jedno pitanje

Dali su ac pumpe za 533, 539 , 558 , 560 iste ? ili treba menjati onaj pipak sto po bregastoj ide ? jer ako nije isti ugao moze previse da nateze membranu, zavisi koliki su bregovi na bregastoj od 558 , ne znam dali su isti kao i na 533
narucio sam teleoptikovu pumpu ali pise za 533 i samo za 533 i prave

a ipm su mi se zgadile, svakih 200-250 radnih sati nova

Ja kad kupim za 558 obicno na kutiji pisu svi ti modeli 533 539 560 i jos par tako da je verovatno sve to isto... Pre sam probavao da remontujem ali samo ispadne katastrofa i onda bolje novo pa i ako ne valja imam racun pa vratim..
 
Danger@ Stavi teleoptikovu sa takvim pipkom kao na slici to je za 533. Jasam pre stavljao na imt 555 IPM-ovu saonim drugcijim pipkom pa sam malo malo manjao membranu. onda sam dosao na ideju da napravim od dve jednu donji deo sa pipkom sam uzeo od stare izbacene a membranu i gornji deo sa ventilima i taloznom casicom od nove IPM. I eto da ne ureknem traje godinama. Sigurno je drugciji pogon na 539 558 560 nego na 533 i 555 jace se napreze membrana pa brze strada. Na 533 imas onaj produzetak na bregastoj gde dode ac pumpa ana 539 se srafi direktno na blok.
 
ISto pitanje... Imam i ja samo kuku nikad namontiranu... :osmeh:

Ja sam kupio prosle godine poluautomatsku kuku, malo koristenu, kompletnu sa svim nosacima i klinovima original IMT za 539 za 100€ a na buvljaku sam komsiji nasao samo kuku bez nosaca, za 150kn (20€) nova, nekoristena. Koristena i malo pojedena je kostala kod istog covjeka 100kn 13€. Komsija se odlucio za novu a kriz i nosace je sam pravio.

A po pitanju temperature i termostata. Na slici se vide kuce na kraju sela. Moja kuca je odmah lijevo od njih (zracne linije 177 a putem 380m). Traktor je upaljen, isteran iz supe i dovezen na mjesto slikanja 2 brzinom na malom gasu i ugasen.

8ytg1t.jpg


A ovo je temperatura koju je postigao u tih 380m puta:

35k2z6g.jpg
 
jedno pitanje

Dali su ac pumpe za 533, 539 , 558 , 560 iste ? ili treba menjati onaj pipak sto po bregastoj ide ? jer ako nije isti ugao moze previse da nateze membranu, zavisi koliki su bregovi na bregastoj od 558 , ne znam dali su isti kao i na 533
narucio sam teleoptikovu pumpu ali pise za 533 i samo za 533 i prave

a ipm su mi se zgadile, svakih 200-250 radnih sati nova
Sama capica koja pumpa bi trebala biti ista. Razlike su dali ima ili nema čašicu.
Pumpu možeš podložiti umetanjem više brtvi ispod nje ako previše pumpa pa postoji mogučnost da razvali membranu
 
Ajmo, trebam ljude s iskustvom...

Je li ovo bocni reduktor od brene (5106, 5136 i slicni) ili je od neceg drugog? Debljina osovinica je 45mm i kaze mi kolega koji ima iskustva sa sarafanjem da samo brene imaju 45mm a 577 i manji 35mm. Kolega je sad u inostranstvu pa trazim neciju strucnu pomoc ;)

27xku46.jpg


Nisam nikad brenu rastavljao do sad ali kolega je i kaze da je trazio osovine reduktora za svoju brenu i da ih je gotovo pa NEMOGUCE pronaci nove a da su od kvalitetnog materijala, (da ne kazem original IMT). On je zvao po cjeloj HR i nije nasao ni kod uvoznika a jedna trgovina je imala na lageru par komada i cjena je bila skromnih 500kn (65€) po komadu... Ovaj reduktor koliko sam uspio na brzinu pogledati nema uopce lufta i cini se uredan a covjeku je visak. Cjeni kompletan reduktor 500kn (65€) i ja sam mu rekao da je reduktor 90% prodan meni.
 
Reci ti njemu da je 103% prodat tebi! Pa viš' valjda po kat brojevima da nije od manjih IMT-a? Daj Bože da ti nikad ne bude trebao ali ni 65evra nisu neki novci. Dovoljno iskusno?
 
Jbg, ne kuzim se ni u kataloske brojeve bas nesto narocito. Samo se ne bojim ni sarafa ni alata i to je moja tajna uspjeha ;)

65€ je po meni za ovaj reduktor jako povoljna cjena. Pogotovo sto su mi dva vlasnika 5136 rekli cim sam svoj traktor doterao da cim nadjem reduktor, makar i na otpadu da nista ne pitam nego da odmah kupujem jer je velika sansa da ce mi trebati nekad.

Jos cu ja reduktor kod covjeka rastaviti i pregledati osovine na sta lice iznutra, da nisu slucajno krpane i to je onda TO. Zlu ne trebalo, al neka je on kod mene u polici za svaki slucaj ;)

Hvala Sinisa, popij pice u moje ime ;)
 
Aaaa samo da si ovo pitanje postavio pre 10-ak dana svratio bi ja kod tebe doma na piće,ne bi se ovako lako provuk'o. :)
 
Imam problem na imt 539, remontovana pumpa visokog pristiska(bosch liniska), nove dizne neke ceske isto bosista stavio, traktor ima snage ide lepo ,vuce lepo, ali dimi konstantno na ler, i pri prvom paljenju se ugasi ako mu ne dam gas. sta mislite sta moze biti problem, probao sam i da pomeram pumpu ono ispod crte, pa iznad crte da mu izgubim dim tako mi rekao bosista, ali sve isto. a inace traktor reze kao lud
 
Imam problem na imt 539, remontovana pumpa visokog pristiska(bosch liniska), nove dizne neke ceske isto bosista stavio, traktor ima snage ide lepo ,vuce lepo, ali dimi konstantno na ler, i pri prvom paljenju se ugasi ako mu ne dam gas. sta mislite sta moze biti problem, probao sam i da pomeram pumpu ono ispod crte, pa iznad crte da mu izgubim dim tako mi rekao bosista, ali sve isto. a inace traktor reze kao lud
Nije dobro uradio bospumpu.Ja jos nisam upoznao bosistu koji ume da uradi bos pumpu na traktoru iz prve.

- - - - - - - - - -

Koji S 44 motor ima klipove 98 mm sa siljkom a koji 98 mm bez siljka?
Imaju Tamici i sa ovim i onim klipovima:osmeh:Nema tu nesto specijalno odredjeno.
 
miloš539, kod mene na 533 je pre 2 godine isto bila remontovana pumpa i nove dizne. Traktor je posle tog remontovanja dimio više nego pre . Skoro je počeo da dimi toliko da je opet morala pumpa da ide kod bošiste. Zamenio je neki element u pumpi i sad štekće kao davne 1973. kad je izašao iz imt-a :osmeh:
 
miloš539, kod mene na 533 je pre 2 godine isto bila remontovana pumpa i nove dizne. Traktor je posle tog remontovanja dimio više nego pre . Skoro je počeo da dimi toliko da je opet morala pumpa da ide kod bošiste. Zamenio je neki element u pumpi i sad štekće kao davne 1973. kad je izašao iz imt-a :osmeh:
pumpa je radjena vec jednom u ipm i radio lepo traktor, onda poceo u zadnje vreme da na prvi gas do 12 trokira dok probije, i ja je onda odneo kod ovog bosiste stavio nove dizne, pumpa bio problem u jednom elementu sada nema trokiranja ali malo dimi na ler, nije to kozna koliko ali se vidi. stavio mi je dizne na 160, mozda je mnogo velik bar.
 
moj 539 dimi puno isto tako i cini mi se da je i kod mene otisla pvp al nisu uredjeni imovniski odnosi pa ne planiram ulagat dok se to ne rijesi al recimo da zadnjim 300 400 obrtaja motora naglo dobije gas ma ko nov a do tad casi ko lud nakazaljki je pokazo oko 5500rs a radjen je jednom motor cini mi se zbog pregrijavanja nisam siguran glava motora nova stavljena skoro kod stare otiso dihtung pa nagrizlo glavu uglavnom nije joj bilo pomoci i kontrolisane su dizne kako mi je otac reko i kaze da su uredu a kako sam vidio 2 u iste 3 je neka drugacija nesto kao YAI
 
pumpa je radjena vec jednom u ipm i radio lepo traktor, onda poceo u zadnje vreme da na prvi gas do 12 trokira dok probije, i ja je onda odneo kod ovog bosiste stavio nove dizne, pumpa bio problem u jednom elementu sada nema trokiranja ali malo dimi na ler, nije to kozna koliko ali se vidi. stavio mi je dizne na 160, mozda je mnogo velik bar.

dizne na linijskoj pumpi treba da idu na 170 bar znaci pumpa i vise treba

na rotacionoj dizne treba da otvaraju na 123 bara a tu negde i pumpa za koji bar vise

e sad ako oslabi pumpa moraju smanjiti dizne jer ih tesko probija
 
Nazad
Vrh