IMT

što nisi rekao da trebaš, mogao sam ti uzeti danas......
 
Tih ventila ima svakojakih i najbolje mi se pokazao onaj od prve petoletke iz Trstenika.To kad ugradis tek onda vidis u cemu je razlika i koliko je bolji od onih tursko kineskih drangulija.Od kad sam njega ugradio vise nista nisam pipao a pre toga malo malo pa procuri pa zaglavi i trista cuda.
 
Pozdrav svima.
Imam problem sa 560 poceo je da se greje,posumnjao sam na dihtung glave,skinuo am glavu odneo na ravnanje pritom uradio i hidrotest glava u potpunosti ispravna,juce sve napakujem stavim novi dihtung upalim traktor provozam ga praznog jedno 10 minuta temperatura 70c traktor nema termostat,hladnjak je cist,vodena pumpa isto u redu.
Ja ne znam u cemu bi mogao biti problem.
 
Ako vec nije bio problem u dihtungu zasto ste ravnali glavu? Moze ona da se premeri da se nebi bez razloga obradjivala.. Kad je poceo da se greje, jel odjednom ili postepeno povecavao temparaturu? (mislim na vremenski period od par dana ili nedelja ) Probaj da ga vozis bez cepa hladnjaka mozda ima neki vazdusni cep u sistemu...
 
jesam to sam prvo proverio,cak sam stavljao i sa drugog traktora gde je ispravan termometar

- - - - - - - - - -

Da li je hladnjak iznutra cist....kad si izvadio termostat ? Jel ti se to desavalo dok je bio termostat na svom mjestu ?
Hladnjak je cist,termostat sam izvadio prosle godine i nije mi se to desavalo dok je imao termostat

- - - - - - - - - -

Ako vec nije bio problem u dihtungu zasto ste ravnali glavu? Moze ona da se premeri da se nebi bez razloga obradjivala.. Kad je poceo da se greje, jel odjednom ili postepeno povecavao temparaturu? (mislim na vremenski period od par dana ili nedelja ) Probaj da ga vozis bez cepa hladnjaka mozda ima neki vazdusni cep u sistemu...
Prvo je poceo da se greje sa presom sto mi se nikada nije desilo,a onda sve cesce sta god radio sa njim temperatura se dizala na 70c sto mi se nikada nije desilo cak ni u dubokom oranju,sve ovo traje nepune dve nedelje.
 
Nekako mi nije logicno da se vrati sad termostat i ocekivati da ce sve da bude ok.. Da nije koji deo kad je vadjen termostat upao pa da sad on koci protok.. Sipaj vodu i odvi cepove za ispustanje vode i odprilike zapamti jacinu mlaza, onda ponovo sipaj vodu ali upali traktor da pumpa krene da gura vodu pa ces videti razliku tj dali je ima... Ali pazi temparatura od 70 je ok vozi ti njega pa ako je problem on ce da ugreje preko 90 sve ispod je podnosljivo... Kod nas rus cim upali digne temparaturu 65 i tu drzi ceo dan a nema termostat...
 
Ne bi bilo lose da pre toga malo isperes sistem, jer kazes da je hladnjak cist a to pretpostavljam da mislis na cistocu saca kroz koje prolazi vazduh za hladjenje a cistocu celija kroz koje prolazi voda ne mozes da znas vizuelno.Naspi slobodno u sistem jedno pola litra onog zivog sirceta ili esencije ili kako se vec zove uglavnom ti je ono od cega se pravi sirce sa vodom i tako ga malo proteraj i vidices kako ce na cep da izbacuje gomilu djubreta i zatim isperi sistem vodom pa ces videti. Ova metoda je potpuno bezopasna za hladnjak pa cak i za ove nove kineske i moze samo da poboljsa stanje. Vremenom se talog i korozija iz bloka lepi na zidove celija hladnjaka i smanjuje sa protok vode i dolazi do grejanja motora.
 
Sistem sam ispirao vise puta,bilo je sljama i prljavstine ali se i dalje sve isto desava.

- - - - - - - - - -

skini kaljis sa remenice i pogledaj dal ima zazora za pumpi ako ima crkava ti lezaj , tada oce vise da mesa vodu nego da je pumpa.
jel kuciste pumpe aluminijumsko ili liveno ?
I na pumpu sam posumnjao i skidao je i pregledao sve je ok,kuciste je liveno.
 
Ajd ti njemu skini izduvnu granu pa upali pa da vidiš šta se tamo dešava malo ga isturiraj znaju ventili propuštati pa ima dosta plamena u izduvu eto grejanja kolko hoćeš
 
Slazem se zare da i to moze biti uzrok, ali sam predpostavio da je sredio ventile i dobro podesio zazor posto je vec skidao i ravnao glavu.
 
Nazad
Vrh