IMT

u skorije vrijeme ću trebati jači traktor od fergusona, pa sam gledao te 567, kada si ga već spomenuo.......to bi bio neki bolji 560, jer ima 5 brzina i klipnu pumpu, koja mi je bolja od rotacione i na nekim modelima sam vidio da ima mehaničke kočnice.......a snagom su isti 560 i 567, kao i cijeli izgled.....a dosta jeftin, 2000-2500€ se može naći solidan......veći mi od toga nebi trebao, samo ako može lijepo vući plug od 12 cola, npr imt 756, i neku frezu od 2m ili OLT tanjuraču SAVA 28 diskova, promjer diska 460mm......za drugo mi netreba.......



pozdrav BOBO, dugo se nismo čuli......vidim da je i muha ovdje, pozz
 
567 je po meni bolji traktor od 560 ali eto, cjene su takve jer je netko nekad proglasio da mjenjaci s 5 brzina ne valjaju, da se lome i tako to. Svi 567 imaju tvornicki hidraulicne kocnice mehanicke sto si vidio je netko sam preprevljao.

U mom selu ima jedan 567 (imaju na internetu slike kad je bio polomljen po pola) i taj od prvog dana vuce leoparda 2x14" i to duboko koliko gazda hoce. tanjuracu MISLIM da ima 24 ali 28 bi trebao vuci bez brige. sjetvospremac 2.4 i s njim se igra. Jednostavno solidniji traktor nego 560 iste linije samo ga ljudi ne vole kao ni 540.

Mehaniski volan na tim traktorima ima mal "anslag" ali se skine s puza ruka koja gura uzduznu sponu i na njoj obrusis granicnike i skretat ce kao i 539. Radio sam ovo jednom covjeku u susjednom selu i preporodio se od kako je to odradjeno.
 
567 je po meni bolji traktor od 560 ali eto, cjene su takve jer je netko nekad proglasio da mjenjaci s 5 brzina ne valjaju, da se lome i tako to. Svi 567 imaju tvornicki hidraulicne kocnice mehanicke sto si vidio je netko sam preprevljao.

U mom selu ima jedan 567 (imaju na internetu slike kad je bio polomljen po pola) i taj od prvog dana vuce leoparda 2x14" i to duboko koliko gazda hoce. tanjuracu MISLIM da ima 24 ali 28 bi trebao vuci bez brige. sjetvospremac 2.4 i s njim se igra. Jednostavno solidniji traktor nego 560 iste linije samo ga ljudi ne vole kao ni 540.

Mehaniski volan na tim traktorima ima mal "anslag" ali se skine s puza ruka koja gura uzduznu sponu i na njoj obrusis granicnike i skretat ce kao i 539. Radio sam ovo jednom covjeku u susjednom selu i preporodio se od kako je to odradjeno.


taj plug sam vukao sa rusom......sjetvospremač koji sam vukao sa fergusonom, 220cm, on bi bio na prodaju, pa bi ga mogao uzeti.....a tanjuraču imam trenutno 20 diskova

gledam sada malo traktore od 60ks, rakovica 65 mi neizgleda loše, al o njezinoj hidraulici neznam ništa, a kod 567 je sve isto kao kod fergusona......

evo malo snimka ferguson + sjetvospremač 220......bolje bi išlo da može vući u drugoj, probao sam, ide, ali nebi to ferguson dugo izdržao......

http://youtu.be/rC8gcBnlGyY
 
Da li je neko okretao prednje tockove naopako IMT 577 DV,citao sam na nekom stranom forumu da se time sporije trose prednje gume,medjutim mene zanima da li to moze imati kakve negativne posledice po prednji trap ili nesto drugo,ma strah me da ne napravim gore?Prednje gume su mi se dobro potrosile jest da su stalno svi tegovi napred ali ne mislim ih uopste skidat i da li i koje bi se sire gume mogle nabacit?
 
okretao sam ja na 549 DV i na ocigled se manje trose gume a vucna sila je u normalnim uvjetima rada jednaka kako god gume bile okrenute (bar se meni tako na 549 pokazalo)

Da ih nisam okretao, vec bi ih odavna morao mjenjati a okretanjem sam im "produzio" vjek bar za 3-4 godine (imam puno transporta s 549) Sad su igrom slucaja opet okrenute naprijed ali su i slizane skoro do kraja tako da mi je svejedno.

Gledaj jel ti i prednji trap ispravno podesen. mani je bio "zavucen" kao sto treba biti na mehanickom volanu i zderao je gume i bio na cesti nemiran totalno. kad sam napravio prednji trap kako treba, sasvim druga prica...
 
Prednji trap mi je nekako suzen odozdo,gledajuci na onaj dio koji je na zemlji a gornji dio mi je malo siri e sad na koji nacin se to steluje neznam,imal neko da objasni kako se to radi?
Gume kad se okrecu naopako jel se skidaju sa felge i okrecu ili ima neki drugi nacin?
 
Tako i mora stajati, nego gledaj u pravcu kretanja kako ti tockovi stoje odnos prednja-zadnja strana, gdje su uzi/siri i za koliko. A prednje gume okreces tako da skines obadva kompletna tocka i lijevi na desnu stranu a desni na lijevu i gume ce biti okrenute ;)
 
Zameniti mesta tockovima :haha: uf sto ispadoh da ne kazem sta,jbg mislio sam da se smer gleda samo kod montiranja nove gume a da je svejedno na koju ce stranu guma levo ili desno
 
pozdrav kolege. zanima me da li se mogu staviti limovi od 560 onaj kockasti model na imt 558? mijenjo bih i instrument tablu i haubu. i blatobrani me isto tako zanimaju. da li je isto kacanje hoce li smetat gumama. nemam kabine.
 
Bas danas sam hteo da pitam tvog rodju Bugija za traktor,nije kod njega kuci a juce sam ga gledao kod Danila je,mozda padne i neki pazar.
 
Pozdrav svima.
Danas sam bio u Bosanskoj Gradišci na pijaci, tražio sam između ostalog i onaj ventil/preklopnik što se ugrađuje na poklopac hidraulike i služi za napajanje vanjskog cilindra uljem (kipanje prikolice, berača, dizanje rotokose i slično) i ostao sam neugodo iznenađen cjenom.
Naime, za ventil sa crijevom i priključkom traže i do 200 maraka, a sam ventil imaju po 130 maraka, neke polovne mogu nabaviti za 60 maraka i sve mi se to čini malo poskupo!
Pa kod nas se kreču ti ventili 600-700 kn (100€ ili 190KM), a čuo sam da u Srbiji po vašarima (Šid i Ruma) se te stvarčice prodaju po 30€ i sad mi nikako nije jasno kako je moguča takva velika razlika u ceni???
 
Nazad
Vrh