IMT

Ma prije je to bilo ono normalno, a sad do patosa nabije i neće. Nešto su skarabudžili, valjda su pomjerili neki milimetar više polugu kvačila.
Pretpostavio sam da se mora rasturati, ipak za ovih 25 godina ništa sem redovne zamjene filtera, ulja i antifriza nije rađeno.
 
Prvo reci koliko papuca ima slobodnog hoda.Tacnije prvo postelas papucu.Zatim ako neide skines poklopac odozdo na mjenjacu i postelas zazor na tri vijka.Ako i tad nije ok traktor ide na pola.Tad ide ulaganje u potisnu plocu ,druk lezaj,ravnanje zamajca i potisnih ploca.
 
Udaljen sam oko 120 km od sela tako da ne mogu sve to provjeriti, a preko telefona se sa njima neću sporazumjeti. Nešto će krivo skontati pa do kraja zajebati stvar. :)
Sad valjda radi, nadam se da će uspjeti da izgura sezonu.

Nego ima li gdje da se skine radionički priručnik za 539?
Našao sam od nekih većih traktora, ali za ovaj svi linkovi mrtvi.
 
Na 539 ujak ima problem da nemože uključiti pogon kose. Kad pritisne polugu za uključivanje ne može da uklopi, već krenu da krče zupčanici.
Kao da kvačilo ne razdvaja, ali u vožnji nema nikakvih problema u šaltanju.


Ja imam obrnuti problem sa 539. Otkad je bio na remontu kod majstora jedva mogu da vozim,. Teško ubacujem u brzine, jedva stajem na raskrsnici, uvek napeto, na trzaj vadim iz brzine u ler, muka živa voziti. U isto vreme drugi stepen radi bez problema.
Tri puta sam vraćao kod tipa, poslednji put mi promenio i spojničku ali isto. Radio generalku motora pa kad je rastavljen, da promenim i lamale i još neke stvari u korpi. Žalim do bola što sam i dirao. iako 33 god, mogao je još da ide. Nisam štedeo, kupovao najkvalitetnije stvari kron, što mi preporuči majstor.
Više kod njega ne ide. Ako mi pomognete sa idejama šta može biti, rešim sam. Hvala!
 
Ljudi treba mi savet vezan za imt 533. Pritisak ulja na manometru je povećan na leru je 3 bara, u radu 5-6 bara. Jel može biti tako visok pritisak ulja uzrok zato što je traktor počeo vremenom sve više i više da dimi? Ulje ne troši i lako pali. I još jedno pitanjce. Počeo je druk ležaj pre neki dan da se čuje kad pritisnem kvačilo. Koliko bi to tako moglo da izdrži a da se ne mora menjati?
 
Ljudi treba mi savet vezan za imt 533. Pritisak ulja na manometru je povećan na leru je 3 bara, u radu 5-6 bara. Jel može biti tako visok pritisak ulja uzrok zato što je traktor počeo vremenom sve više i više da dimi? Ulje ne troši i lako pali. I još jedno pitanjce. Počeo je druk ležaj pre neki dan da se čuje kad pritisnem kvačilo. Koliko bi to tako moglo da izdrži a da se ne mora menjati?
Promeni manometar pre svega,ume da slaze ponekad,pokusaj neki drugi a druk lezaj trebalo bi da se zameni,niko ziv nezna koliko ce trajati zavisi koliko radis sa njim.
 
Manometar je ok, probali smo sa drugim manometrom i daje slične vrednosti. Traktor se vrlo malo koristi. Eto cenim da ću do kraja godine možda destetak dana raditi po 8h najviše.
 
Manometar je ok, probali smo sa drugim manometrom i daje slične vrednosti. Traktor se vrlo malo koristi. Eto cenim da ću do kraja godine možda destetak dana raditi po 8h najviše.

Njima zna da zaglavi ris ventil pa onda siba visok pritisak,ponekad upadne nesto u oprugu,napne je i samim tim pumpa stvara veci pritisak dok ne probije.Probaj i to ris ventil se lako skida i cisti.
 
Ljudi treba mi savet vezan za imt 533. Pritisak ulja na manometru je povećan na leru je 3 bara, u radu 5-6 bara. Jel može biti tako visok pritisak ulja uzrok zato što je traktor počeo vremenom sve više i više da dimi? Ulje ne troši i lako pali. I još jedno pitanjce. Počeo je druk ležaj pre neki dan da se čuje kad pritisnem kvačilo. Koliko bi to tako moglo da izdrži a da se ne mora menjati?
Pritisak ulja nema nikakve veze sa dimljenjem tu su ti problem dizne izvadi dizne kod bošiste da ih prešteluje verovatno (pišaju) pritisak ti je u dozvoljenim granicama ako je stabilan i nema oscilacija pri gasu od 1000 rp/min neznam kakav je kad sde motor ugreje ali to je OK sigurnosni ventil na 533 nalazi se spolja gde se cev za sipanje ulja naslanja na blok ispod one male dekle sa tri matice što je učvršćena kada skineš deklicu videćeć okrugli deo koji viri iz bloka par milimetara on je prečnika oko dvadeset milimetara uzmeš klešta pa ga izvuci napolje operi malo počačkaj kuglicu i vrati nazad probaj mislim da će biti isto taj pritisak nemože biti bolji ni gore ni dole a što se tiče kvačila nemoš biti siguran zavisi šta i kako radiš moja procena je izmedju pedeset i sto sati rada.
 
I ja nešto razmišljam da je dobrim delom i do pumpe iako je pre tri godine bila na kompletnom remontu kod bošiste. Izgleda da je gasno ulje dokusurilo pumpu. I kad vozim osetim da blago sebi dodaje i oduzima gas.
 
I ja nešto razmišljam da je dobrim delom i do pumpe iako je pre tri godine bila na kompletnom remontu kod bošiste. Izgleda da je gasno ulje dokusurilo pumpu. I kad vozim osetim da blago sebi dodaje i oduzima gas.
To sto sebi sam dodaje i oduzima gas moze da bude i ako je leptir na usisnoj grani zaprljan ili je grana puna cadji jer je na tim bos pumpama vazdusni regulator koji je vrlo osetljiv,takodje proveri i onu cev sto ide od usisne grane do bos pumpe,desava se da napukne ili se pojede i onda falsira vazduh.
 
To što se malo zaleće i mali ler gas se pojačava treba malo pritegnuti šraf sa četiri rupe na PVP otpusti kontru ključ dvadeset sedam šraf zavrni oko jednog kruga plus minus jedna četvrt i to treba da nestane leptir nemože da se zaprlja može samo da bude masan ako povlači ulje iz filtera nediraj u membranu i cev (venturijevu) da je do nje dobio bi gas da ga nemoš ugasiti blaži oblik oštećenja je povišen ler gas oko 1200 rp/min no kako čitam to nije slučaj kod tebe.

- - - - - - - - - -

Ha pumpa ti je dobra nemoj da sumnjaš u nju samo će ti neko bezveze uzeti pare proveri dizne oslabile su garant tj na manjem pritisku rade to je normalna stvar .
 
Za svaki slucaj ti provjeri dio cijevi kod kojeg prolazi stangica od gasa.To ti je tamo kod AC pumpe.Cesto se desi da stangica progloda cijev i nastaju problemi.
 
Jel zna neko dimenzije semeringa u čizmi kod točka na 533? počeo je da balavi, pa da znam da kupim, kad budem imao vremena samo da rastavljam...
 
Nazad
Vrh