IMT

Semering 69,8-92,1-14,2 kataloški broj 532,01,820 ali tu kad već kvasi ima i lufta na ležaju pa semering nemožeš promeniti bez da diraš ležaj i osiguravajući prsten , to se radi u kompletu ležaj je 462/453 konusno-valjkasti a osiguravajući prsten neznam broj ovo imam na lageru u radionici mada mislim gde budeš uzimo ležaj da već znaju o čemu se radi da ćeš i to naći.
 
Ljudi jel paše motor perkins P6 ili ti IM 036T (to je motor od kombajna zmaj 780 ) na IMT 542 odnosno može li to menjač i diferencijal da izdrži
 
Za menjac nisam siguran ali mislim da nema sanse kad 549 hoce da pravi probleme sa tim menjacem sta bi mu uradio taj 6-tak.
 
Zdravo ljudi, mozete li mi reci koja je razlika izmedju 560 stari tip i 560 noviji tip, 1988 god. Ima li kakve razlike osim u kabini, limariji.... hidro volanu. Da li su im mjenjaci isti, jel ovaj noviji imalo tisi u kabini ? Pitam za druga?
 
Poslednja izmena:
Ljudi curi mi gorivo na imt 533 na slavini predprečistača goriva. To je odmah ispod rezervoara, ona kao prelivna providna čaša. Jel se može na neki način ta slavina srediti, možda zalepiti sa nečim, ili mora ceo novi predprečistač da se kupi?
 
Potrebna mala pomoc,gde se sipa ulje u volan kod 539?Inace danas sam rasturio traktor,mala popravka dok sad imam vremena,zamenio sam prednji semering na radilici,vodenu pumpu,aksijalne lezajeve na rukavcu,filtere za naftu,ulje u motoru,gumicu kod grejaca i tako jos neke sitnice.
 
Potrebna mala pomoc,gde se sipa ulje u volan kod 539?Inace danas sam rasturio traktor,mala popravka dok sad imam vremena,zamenio sam prednji semering na radilici,vodenu pumpu,aksijalne lezajeve na rukavcu,filtere za naftu,ulje u motoru,gumicu kod grejaca i tako jos neke sitnice.

U volan ide mesavina ulja i masti ili ulje SAE 140.
 
Zna li neko kako se skidaju ovi glupi šrafovi na prednjem trapu na 558? Pokušavam da proširim prednji trap ali sve što sam uspeo zamoljivačem je da oštetim navoj. ne ide nikako.i kada ih budem skinuo najverovatnije ću morati druge das tavim ako ih nadjem
slika je pozajmljena
most-558.jpg
 
Zna li neko kako se skidaju ovi glupi šrafovi na prednjem trapu na 558? Pokušavam da proširim prednji trap ali sve što sam uspeo zamoljivačem je da oštetim navoj. ne ide nikako.i kada ih budem skinuo najverovatnije ću morati druge das tavim ako ih nadjem
slika je pozajmljena
most-558.jpg
Otpustis matice do kraja navoja,odvrnes do kraja navoja,poravnas je sa krajem stabla i cekic (ne manji od 2kg),dalje znas i sam.
Ja sam prosle godine sirio drugaru 560,mecku sam rodio dok nisam izbio te srafove.
 
e upravo sam to i radio pre neki dan i sve što sam uspeo je da sabijem i maticu i šraf nazad ali ništa drugo nije mrdnulo, bukvalno sam ih zanitovao.ovo je debelo zapeklo najbolje bi bilo na nekoj presi da se izbije ali mora ceo most da se skine
 
Probaj da ugresj pa lupaj dalje, skoro sam odvijao srafove na sipci koja pokrece igle na balirci, nemam brener pa sam grejao sa plinskom bocom za kuvanje, przenje :osmeh:.
 
@pesut

Za to bi ti trebala nenormalno jaka presa.Tu samo vibracija odnosno udarac pomaze (znam iz licnog iskustva).Samo sto veci cekic,neki klin da ne zanituje,dobro ugrej sraf pa ga malo ohladi i udri.
 
Zna li neko kako se skidaju ovi glupi šrafovi na prednjem trapu na 558? Pokušavam da proširim prednji trap ali sve što sam uspeo zamoljivačem je da oštetim navoj. ne ide nikako.i kada ih budem skinuo najverovatnije ću morati druge das tavim ako ih nadjem
slika je pozajmljena
most-558.jpg
Odvrni matice pa kljucem probaj da okreces ovu stranu gde je zaokruzeno da je malo otpusti,verovatno nikad nije skidano... i obavezno razdigni prednji trap dok to radis!:ppozdrav:
 
Imam aparat (sličan imaju majstori što greju bakarne cevi od frigo uređaja,sa grafitnim četkicama) i sa njim zagrejem zavrtanj.Tek tako hoće da popusti.
 
Nazad
Vrh