IMT

Zavisi da li je na sajlu ili električni. Pretpostvaljam da je električni i onda ti je jedino moguće uzeti signal sa alternatora, ali je tu onda potrebno preračunavanje zbog prenosnog odnosa remenica i u krajnjem slučaju će skala biti neupotrebljiva... (Šta će ti obrtomer do 8000 o/min kad traktorski motor ide do 2500-3000 o/min.)
 
Zavisi da li je na sajlu ili električni. Pretpostvaljam da je električni i onda ti je jedino moguće uzeti signal sa alternatora, ali je tu onda potrebno preračunavanje zbog prenosnog odnosa remenica i u krajnjem slučaju će skala biti neupotrebljiva... (Šta će ti obrtomer do 8000 o/min kad traktorski motor ide do 2500-3000 o/min.)
treba mi za kombajn ,on fabricki nema a traktorski je dosta veceg formata pa trazim neki manji ako znate gde ima da je na sajlu javljajte hitno
 
treba mi za kombajn ,on fabricki nema a traktorski je dosta veceg formata pa trazim neki manji ako znate gde ima da je na sajlu javljajte hitno
Uzmes od ferge onaj manjeg precnika, mislim da je 85mm, a rupu u limu malo prosiris. Stavis malo glodalo u busilicu (ili bijaxom) i to ide za cas posla.Pozajmi glodalo od nekog tokara.
Jedino ako odgovara smjer okretanja.
 
Jel ostao usporen
koliko je sad brza prva u odnosu na petobrzinac
koliko je brz u transportu
Sad je negde kao 565 po brzinama,imam ga pa pravim poredjenje.

- - - - - - - - - -

Moze li neko objasnjenje sta je sve radjeno da bi se napravio trobrzinac i jeli koristeni delovi iz njega ili su morali biti kupovani novi zubcanici i od cega?:ppozdrav:
Delovi od njega nisu koristeni,sve je novo kupljeno i to je majstor odradio i doneo delove,ja sam povremeno bio prisutan jer nemogu sve da stignem.Majstor je rekao da su koristeni neki delovi od 560 ili starijih trobrzinaca tipa 578,588 i slicnih.Zahvat je kostao 800 eura sve novo.
 
Ljudi,kako vi prolazite sa membranama na AC pumpi? Hteo sam da poslusam savet koji sam dobio,a to je da kad svaki drugi put zamenim ulje,zamenim i membranu.Ulje inace menjam na 100-110 sati rada,ali ova membrana je izdrzala samo 170.Da li je u pitanju samo los kvalitet pomenutog dela ili moze iz nekog drugog razloga da dodje do propadanja membrane? :sta:

 
Ja se nesecam kad sam zadnji put menjao Ac pumpu.... Godinama traju... Samo kad kupujem AC pumpu kupim Preciznu mehaniku i nema brige...
 
Bas tako prika lepo kupis domacu originalnu pumpu i to traje bas dugo a one turske indijske i ko zna cije ko jebe.
 
Poslednja izmena:
U redu to za ac pumpu,ali pitam za membranu.Da li moze da bude samo los kvalitet razlog kratkog veka membrane ili moze da bude nesto drugo u pitanju?
 
Nazad
Vrh