IMT

U redu to za ac pumpu,ali pitam za membranu.Da li moze da bude samo los kvalitet razlog kratkog veka membrane ili moze da bude nesto drugo u pitanju?
Jel menjas redovno filtere goriva?U principu svaki put kad menjas ulje trebalo bi i filtere goriva,konkreto na 100-120rh ili na svakih potrosenih 300l nafte.Mi smo sa tim imali problema na jednom od imt-a 539 kog vise koristi cale, inace filtere je menjao bas kad bi se zagusili skroz i u tom periodu je cesto stradala membrana ac pumpe posto se stvara veci otpor goriva pri prolazu kroz zaprljane filtere,kad je na moje insistiranje i po preporuci jednog servisera poceo menjati redovno filtere prestali su i problemi oko membrane i ac pumpe,evo vec 7-8 god radi bez greske.Prenosim svoje iskustvo,moze postojati i neki drugi razlog...
 
Ljudi,kako vi prolazite sa membranama na AC pumpi? Hteo sam da poslusam savet koji sam dobio,a to je da kad svaki drugi put zamenim ulje,zamenim i membranu.Ulje inace menjam na 100-110 sati rada,ali ova membrana je izdrzala samo 170.Da li je u pitanju samo los kvalitet pomenutog dela ili moze iz nekog drugog razloga da dodje do propadanja membrane? :sta:


Ovo je samo zbog loseg kvaliteta.
Membrana se menja po sistemu:"Kad ko umre tad se sahranjuje".
Moze svaki drugi put kad se menja ulje da se otvori AC pumpa i proveri,ako membrana nije ispucala ili istrosena nema razloga menjati je.
 
@Truya86
Ne menjam filtere goriva kad god menjam ulje.Moze mozda biti to razlog,ne znam.Filtere menjam jednom godisnje,mada cak ni tad ne budu previse prljavi,pogotovo drugi.
@Proka Azanja
I ja mislim da je razlog los kvalitet.Od sad cu ipak da je menjam sa svakom zamenom ulja.Ako ne izdrzi ni 100-120 sati,onda cu probati sa zamenom cele ac pumpe.
 
Od kad nema vise D2 sipam samo ED i sa filterima nikad vise problema.... Menjao sam ih pred pocetak sezone i bili su cisti... Pre sam menjao filtere kad god zamenim i ulje sad nemam potrebe tako cesto...
 
Juce kako sam vukao vagonku sa imt 560,kad je trebalo da stanem na vagi toliko jako sam zakocio da mi je pedala kocnica propala,tek kasnije sam video da je izbacio ulje na blatobran iz cevi tamo nazad(gde su one cevi za liftiranje kocnica),i naravno sad nemam kocnicu sem rucne,sta je moglo da se desi?
 
ako neko moze da mi pomogne,koja je realna cena za ovaj traktor?91god,uzane gume,motor je ok,kocnice rade,instalacija komplet ispravna,maksimalno odrzavan....

2hz79k.jpg

fotografija0046.jpg

fotografija0186.jpg

fotografija0039.jpg
 
Ту негде између 6500-7000 евра, ако је све као што си написао. Ја сам мог продао пре две године за те паре, а био је старији 4 године, није био фарбан и имао је свега 1200 и нешто сати...Све преко тога је нереална цена за ИМТ 577 делукс серију....
 
Mladene, ipak kreni sa vecom cenom. Mislim da tvoj traktor vredi bar 7000 evra, ako ti nije hitno toliko ces i dobiti, ako ti je prodaja hitna, onda ide ispod 7000 evrova.
Traktor je lep, i sigurno je na ceni.
 
Млађо, слободно тражи за њега више од 7000 евра, па ако се нађе осзбиљан купац ти му малко спусти цену. Ето ја сам за мог тражио 7200, а отишао је за округло 7000, јер нисмо хтели да га дамо испод те цене...
 
Mladene jel bi ti bas taj tvoj prodao ili se raspitujes onako ? Drugar bi mozda kupio tako neki za laksi traktor,steta da tako nesto ode "u oglase" .
 
Mledene iskreno ja mislim da ne vredi 7000e. Clan Galic je uzeo 577 sa DV i sirokim gumama 95% sare za 7000e. Pritom traktor nije nista radio, sem sto je 2-3x godisnje vukao prikolicu sa smecem na seosku deponiju. Kupljen u selu od poznatih ljudi. Pokusaj ti, ali ne verujem da ce neko platiti tu ciftu.:ppozdrav:
 
traktor ce ici u oglase ovih dana a tockovi su najmanji problem,otkupicu te tockove ako nekom ne odgovaraju posto mi trebaju za drugi traktor!hvala svima na pomoci!:ppozdrav:
 
Moj drugar je zimus uzeo 577 obican starija limarija 2003 godiste uski tockovi teske felne 800rs nema na njemu tackice nijedne kao nov dao okruglo 10.000e
 
Nazad
Vrh